Skocz do zawartości

• instagram
  • facebook

Zdjęcie

FreeSO - instalacja, problemy i porady, dyskusja

PORADNIK

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

#81 Caesum

Caesum
  • 496 postów

Napisano 12 lipiec 2017 - 19:38

Tertyl, takie głupie pytanie. A czy masz na swoim komputerze działającą i włączoną kartę dźwiękową?

#82 Tertyl

Tertyl
  • 17 postów

Napisano 12 lipiec 2017 - 20:00

No właśnie nie, ale chyba chcialam wierzyć, że problem nie w tym. Cóż, mój komputer karty dźwiękowej w ogóle nie widzi, a nowy laptop pod koniec miesiąca.:c

#83 Caesum

Caesum
  • 496 postów

Napisano 12 lipiec 2017 - 20:13

No to w tym właśnie problem, niestety. Musisz mieć działającą kartę dźwiękowa, inaczej gra nie zadziała.

#84 DeltiX

DeltiX
  • 7 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 23:11

Trwają pracę nad spolszczeniem. Gdzieniegdzie zdarzają się literówki, nie ma jeszcze spolszczonych obiektów (zobaczę jak z tym będzie).

Mam nadzieję, że na dniach wydam pierwszą wersję. Stay tuned! ;)

a044620529ab4f64ac3c009d682fe54a.png

Cześć, jak idą pracę nad spolszczeniem?

Przy okazji, jaki znacie sposób by jak najefektywniej zarabiać?

#85 Nadia7

Nadia7
  • 1 postów

Napisano 10 wrzesień 2017 - 13:00

Hej!

Gra zainstalowana, wszystko ok Sim stworzony ale mam 0$ jak zacząć?

Nie mogę kupić parceli etc -

#86 Kędziorek

Kędziorek
  • 509 postów

Napisano 10 wrzesień 2017 - 13:17

Od jakiegoś czasu zrezygnowali z pieniędzy na rozpoczęcie gry. Musisz znaleźć kogoś, kto Cię przyjmie do siebie i dopiero wtedy możesz znaleźć pracę i zarobić na własny dom.

#87 Caesum

Caesum
  • 496 postów

Napisano 11 wrzesień 2017 - 13:46

Ale za to użytkownicy nie są pozostawieni tak zupełnie na pastwę losu. Każdy użytkownik, jeśli jest aktywnym graczem, dostaje od czasu do czasu bonusy w postaci pieniędzy. Jeżeli kupisz sobie parcelę, to już za sam fakt jej posiadania też dostajesz pieniądze + bonusy za każdego odwiedzającego.

#88 DeltiX

DeltiX
  • 7 postów

Napisano 16 wrzesień 2017 - 13:35

Ale za to użytkownicy nie są pozostawieni tak zupełnie na pastwę losu. Każdy użytkownik, jeśli jest aktywnym graczem, dostaje od czasu do czasu bonusy w postaci pieniędzy. Jeżeli kupisz sobie parcelę, to już za sam fakt jej posiadania też dostajesz pieniądze + bonusy za każdego odwiedzającego.

Jaką ścieżkę rozwoju polecasz?

#89 Caesum

Caesum
  • 496 postów

Napisano 16 wrzesień 2017 - 15:23

Na chwilę obecną FreeSO nie oferuje zbyt dużo możliwości rozwoju. Z tego co kojarzę dostępne są tylko dwie/trzy prace, to jest bar, fabryka oraz chyba jakaś firma, ale nigdy mi się nie udało dostać do tego ostatniego. Każda robota daje inne premie do rozwoju postaci, np. fabryka ulepsza logikę, a bar charyzmę (?). Simsy w FreeSO są jak postacie w The Elder Scrolls.

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, co Tobie będzie bardziej pasować. Ścieżka rozwoju jako taka jest prosta - szukasz pracy, zarabiasz pieniądze, kupujesz parcelę, zarabiasz na parceli. 

Zauważyłem, że bardzo dobrze radzą sobie parcele, które pomagają szybko rozwijać jakąś umiejętność. Np. jest parcela rozwijająca logikę, gdzie na całości są wyłącznie najlepsze stoły z szachami. Im więcej użytkowników korzysta z szachów, tym szybciej się uczą, a ty więcej zarabiasz. 

#90 DeltiX

DeltiX
  • 7 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 17:39

Na chwilę obecną FreeSO nie oferuje zbyt dużo możliwości rozwoju. Z tego co kojarzę dostępne są tylko dwie/trzy prace, to jest bar, fabryka oraz chyba jakaś firma, ale nigdy mi się nie udało dostać do tego ostatniego. Każda robota daje inne premie do rozwoju postaci, np. fabryka ulepsza logikę, a bar charyzmę (?). Simsy w FreeSO są jak postacie w The Elder Scrolls.

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, co Tobie będzie bardziej pasować. Ścieżka rozwoju jako taka jest prosta - szukasz pracy, zarabiasz pieniądze, kupujesz parcelę, zarabiasz na parceli. 

Zauważyłem, że bardzo dobrze radzą sobie parcele, które pomagają szybko rozwijać jakąś umiejętność. Np. jest parcela rozwijająca logikę, gdzie na całości są wyłącznie najlepsze stoły z szachami. Im więcej użytkowników korzysta z szachów, tym szybciej się uczą, a ty więcej zarabiasz. 

Bardziej mi chodzi o to jaka ścieżka zarabiania simoleonów jest najbardziej opłacalna. Na ten moment wydaję mi się że robienie dżemów daję najwięcej kasy. Tzn. około 4h spędzić trzeba w bibliotece(przy 118% speedzie) na naukę do 10 poziomu gotowania i potem robić konfitury kiedy jest dużo ludzi. Każda skrzynka średnio jest sprzedawana za 130 simoleonów. Zastanawiam się, czy jest coś bardziej efektywnego? Przy jakim budżecie kupować działkę i co na niej robić?

#91 Caesum

Caesum
  • 496 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 18:20

A to przyznam szczerze, że nie mam pojęcia jaki sposób jest obecnie najlepszy. Zacząłem grę jeszcze z tymi 20 000 simoleonami i wraz z moim drugim simem zbudowałem sobie domek. Od tego czasu jakimś cudem zawsze mam trochę pieniędzy, chyba za sam fakt istnienia. :P

#92 Charionette

Charionette
  • 311 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 18:43

Praca w fabryce jest dość opłacalna. Jeśli na jednej zmianie uda się zrobić 18,19 robotów to wpada ok.600$, 4 zmiany dziennie i uzbiera się niezła sumka ;) jak to wygląda w restauracji to nie wiem, za krótko pracowałam :P

BSrx06x.png

#93 DeltiX

DeltiX
  • 7 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 21:12

Praca w fabryce jest dość opłacalna. Jeśli na jednej zmianie uda się zrobić 18,19 robotów to wpada ok.600$, 4 zmiany dziennie i uzbiera się niezła sumka ;) jak to wygląda w restauracji to nie wiem, za krótko pracowałam :P

Dzięki za cynk. Będę musiał spróbować. Ciekawe ile trwa jedna zmiana. Czytałem, że jeszcze opłaca się robienie pizzy, ale nie próbowałem tego.

Tak z ciekawości, da się zamówić pizze na parcele we FreeSO? :D

#94 Charionette

Charionette
  • 311 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 21:25

Dzięki za cynk. Będę musiał spróbować. Ciekawe ile trwa jedna zmiana. Czytałem, że jeszcze opłaca się robienie pizzy, ale nie próbowałem tego.

Tak z ciekawości, da się zamówić pizze na parcele we FreeSO? :D

Coś ok. 8 minut ;) z pizzą nie próbowałam, bo nie moje skille, ale gnomy próbowałam robić i w ogóle się nie opłacało. Masa czasu i tylko 61$.

Nope, póki co się nie da. 

BSrx06x.png

#95 Kędziorek

Kędziorek
  • 509 postów

Napisano wczoraj, 11:59

Jedna zmiana to 10 minut w odstępach 1-minutowych. Jeden dzień roboczy ma maksymalnie 4 zmiany :) Opłacalność produkcji zależy od poziomu umiejętności. Im wyższy, tym drożej sprzedaż produkt (pizza, gnom, obraz itd.)

Również z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: PORADNIK

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych