Skocz do zawartości

  • instagram
  • facebook

Temat pomocy: Wyszukiwanie


Wyszukiwarka może być użyta do szybkiego przeszukania całego forum zależnie od wpisanych słów.

 

Szybkie Wyszukiwanie
Możesz szybko przeszukać forum poprzez wpisanie słowa do wyszukiwarki na górze strony i wciśnięcie przycisku z lupą. 

Ustawienia Zaawansowane

Wciśnij przycisk advanced_search.png aby przejść do zaawansowanego wyszukiwania. Znajdziesz tam dodatkowe opcje wyszukiwania.

W polu "znajdź słowa" wpisujesz słowa, które chcesz wyszukać.

W polu "znajdź autora" wpisujesz autoa, którego posty chcesz znaleźć. Przy wpisywaniu powinny pojawić się podpowiedzi nazw użytkowników.

 

Pole "znajdź według daty" ogranicza wyszukiwanie do zawartości dodanej w wybranym przedziale czasowym. Przycisk date.png pokazuje kalendarz, w którym możesz wybrać interesującą Cię datę.

 

Następne pole, "znajdź w forum", ogranicza wyszukiwanie do zawartości w wybranych forach. Możesz wybrać kilka for na raz przytrzymując Ctrl(PC) lub cmd(Mac).

 

Możesz pozostawić pola puste, jednakże musisz wypełnić przynajmniej jedno kryterium żeby rozpocząć wyszukiwanie. Po wypełnieniu odpowiednich pól wciśnij przycisk "szukaj".

Wyszukiwanie w Tematach/Forach

Przeglądając forum lub temat, możesz zauważyć, że pole wyszukiwania zmienia się z "Wyszukiwanie... Forum" na "Wyszukiwanie... Temat". Pozwala to łatwo i szybko przeszukać temat, forum lub aplikację bez wyświetlania wyników z innych części forum.

 

Wyniki

Po zatwierdzeniu wyszukiwania powinna pojawić się strona z rezultatami. Przykładowo wyniki z zakładki "Forum" pokażą wszystkie posty i tematy zawierające dane słowa, podczas gdy wyniki z zakładki "Użytkownicy" pokażą konta użytkowników spełniające kryteria wyszukiwania.

Możesz zmienić kolejność wyników za pomocą opcji nad listą wyników.


Wyszukiwane słowa będą podświetlone.

 

Kiedy już znajdziesz interesujący cię post/temat, możesz kliknąć na niego by przedostać się do strony na jakiej się znajduje. Możesz kliknąć również na ikonę podglądu by zobaczyć wyniki wyszukiwania bez opuszczania strony.