Skocz do zawartości

  • instagram
  • facebook

Temat pomocy: Galeria


Galeria może być wykorzystywana do wgrywania obrazków, które chciałbyś pokazać społeczności. Aby wejść do widoku albumów, kliknij link "Galeria" na górze strony.

Strona główna galerii
Galeria podzielona jest na dwa główne działy: kategorie i albumy. Administratorzy zakładają kategorie, gdzie można wgrywać zdjęcia lub zakładać albumy. Jeżeli masz uprawnienia, by zakładać albumy, będziesz mógł je umieszczać w dostępnych kategoriach. Niektóre kategorie mogą być niedostępne dla poszczególnych grup użytkowników. Ponadto strona główna galerii pokazuje ostatnio dodane zdjęcia i albumy.

Przeglądanie kategorii i albumów

Lista obrazów
Każdy album zawiera uporządkowaną listę wgranych obrazów. Możesz kliknąć na miniaturę, aby zobaczyć obraz w pełnym rozmiarze. W nowo otwartej stronie będziesz mógł zobaczyć podstawowe informacje o obrazie. Jeżeli kategoria zawiera sub-kategorie lub albumy, zostaną one wyświetlone.

Pokaz slajdów
Każda kategoria i każdy album zawiera opcję pokazu slajdów. Aby ją uruchomić, wciśnij przycisk "Pokaz slajdów".

Przeglądanie obrazów

Informacje, oceny i opcje
Po prawej stronie obrazka zawarte są podstawowe informacje, takie jak właściciel, data wysłania obrazka, odwiedziny i komentarze, oraz rozmiar grafiki.

Na górze strony znajduje się pięć gwiazdek, które oznaczają ocenę obrazka. Możesz ocenić obrazek poprzez wybranie pożądanej ilości gwiazdek. Jeżeli masz uprawnienia, by ocenić obrazek, gwiazdki będą zmieniać kolor, gdy najedziesz na nie kursorem.

Pod obrazkiem znajduje się lista innych obrazków, znajdujących się w kategorii lub albumie. Możesz w ten sposób poruszać się między zawartymi obrazkami. Jeżeli kategoria/album zawiera dużo obrazków, możesz szybko przeskakiwać między nimi za pomocą przycisków < oraz >.

Udostępnianie obrazów
Poniżej obrazka znajdują się opcje udostępnienia go na innych portalach, na przykład Facebook, Twitter lub drogą mailową.

Udostępnianie na innej stronie, forum
Każdy obrazek ma własny kod HTML i BBCode, który pozwala na udostępnienie go na forum lub stronie internetowej. Aby je zobaczyć, kliknij przycisk "Opcje", a następnie wybierz z listy pozycję "Udostępnij".

Komentarze
Poniżej obrazka znajduje się lista komentarzy napisanych przez użytkowników. Możesz dodać komentarz poprzez wciśnięcie przycisku "Dodaj komentarz". Możesz również wcisnąć przycisk "Odpowiedz", "Multicytowanie" oraz użyć okna szybkiej odpowiedzi tak jak na całym forum.

Dodawanie własnych grafik
Aby dodać własną grafikę, wciśnij przycisk "Dodaj grafikę", znajdujący się w prawym górnym rogu strony galerii. Proces dodawania grafiki składa się z kilku kroków.
W pierwszym kroku musisz wybrać lub stworzyć album, w którym ma się znajdować Twoja grafika. Jeżeli jest taka możliwość, możesz również wgrać zdjęcie bezpośrednio do kategorii. Po wybraniu albumu/kategorii, pojawi się przycisk "Dodaj pliki". Wciśnij przycisk i wybierz pliki, które mają zostać wgrane. Po wgraniu plików pojawi się przycisk "Przejrzyj i opublikuj". Wciśnij go, by przejść do drugiego kroku.
W drugim kroku zostaniesz przeniesiony na stronę, gdzie znajdują się dopiero co wgrane zdjęcia. Możesz tutaj nadać grafikom tytuł, opis oraz dołączyć informację o prawach autorskich. Możesz również obrócić grafikę i ustawić ją jako główną grafikę albumu.