Skocz do zawartości

• instagram
  • facebook

Zdjęcie

TS2 - FAQ, pytania i odpowiedzi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hebe

Hebe

• 93 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 13:48

Tutaj możecie zadawać pytania o TS2 bez potrzeby zakładania osobnego tematu.

Dołączona grafika

#2 Diana

Diana

• 160 postów

Napisano 20 wrzesień 2016 - 19:22

Na jednej z parcel nie działa mi przyspieszanie czasu (ani szybkie, ani ultra szybkie tempo). Da się coś z tym zrobić oprócz przeprowadzenia rodziny gdzie indziej?

lJNrlSz.png

#3 Lepki

Lepki
  • 67 postów

Napisano 29 październik 2016 - 18:08

Witam wszystkich!
Otóż kiedy postanowiłem wysłać na studia 3 bliźniaków (wysłałem ich za pomocą tego przycisku obok stworzenia rodziny). Wszystko pięknie, młodzi są na studiach w skrzyni rodzin. Wprowadzam ich do jednego z akademików, wczytywanie i nagle gra działa tak, jakbym chciał przerobić te akademik, czyli nie ma rodziny i przycisk panelu rodziny nie działa. Nie zapisałem gry, studenci widnieli w akademiku jako zamieszkali, a kiedy wczytywałem ten akademik, było to samo, co opisałem wyżej. Tak więc wyprowadziłem ich z akademika do innego domu i to samo. Postanowiłem więc wyprowadzić ich ponownie i nie wprowadzać na ten moment nigdzie. 
Czy ktoś wie w czym może tkwić problem? Byłbym wdzięczny za wszelkie odpowiedzi!

#4 Natuchna

Natuchna
  • 2 postów

Napisano 21 grudzień 2016 - 21:15

Mam pewien problem z grą. Mam wersję Ultimate Collection zainstalowaną na Windows 10. Gra działa świetnie nie licząc trzech defektów. Nie mogę włączyć wygładzania krawędzi, pod simami pojawiają się czarne prostokąty a gra nie obsługuje rozdzielczości większej niż 1376x768, nawet gdy zmienię pliki. Czy to wina mojej karty, która jest dosyć nowa (Nvidia GTX 1060), czy też może systemu? O ile rozdzielczość aż tak mi nie przeszkadza, to przeszkadza mi brak wygładzania krawędzi i te felerne prostokąty.

#5 Caesum

Caesum
  • 515 postów

Napisano 21 grudzień 2016 - 21:27

To jest wina gry, która nie rozpoznaje Twojej karty graficznej. :) Ściągnij ten program:

http://www.simsnetwo...patibility-with

Doda on Twoją kartę graficzną do plików GraphicsRules.sgr i VideoCards.sgr, dzięki czemu gra powinna działać i wyglądać tak jak trzeba. :)

Masz komputer czy laptopa? Jeśli to drugie, to z jedną kartą graficzną czy dwiema? Pytam, bo laptopty z dwiema kartami(tzw. NVIDIA Optimus) mają dodatkowo utrudnione zadanie i wtedy trzeba jeszcze pogrzebać w NVIDIA Control Panel żeby gra korzystała z tej lepszej karty.

#6 Natuchna

Natuchna
  • 2 postów

Napisano 21 grudzień 2016 - 22:08

Na szczęście PC. To jutro poinformuję czy program mi pomógł ^^ Dziękuję za odpowiedź.

#7 Say

Say
  • 8 postów

Napisano 10 luty 2017 - 10:48

Ręce mi odpadły, nie wiem co się stało się. A mianowicię...
Dziś w godzinach po południowych pobrałam video moda z sims2 workshop. Podmieniłam tam gdzie trzeba odpalam simsy i cisza... A chwilę przed wyszukaniem moda jeszcze działały.
Simsy nawet sie nie odpaliły, myślę pewnie te cache i groups, accesory muszę usunąć, patrze no nie ma tego, usunięte. Cofnęłam moda, próbuje odpalić i pupa. Gra nawet nie drgnie, nawet czarny ekran no nic dosłownie nic nie działa. Myślę, myślę i wymyśliłam że może ccleaner pliki usuną przy czyszczeniu, wiec ściągnęłam fix registru odpalam i nic. Usunęłam cały katalog sim z moich dokumentów w nadziei że to pomoże mi odpalić gre ale gdzie tam, nie wzruszone simsy nawet nie drgnęły. Ktoś coś? Mam średnia chęć na reinstalację.

#8 Joan

Joan
  • 109 postów

Napisano 15 kwiecień 2017 - 20:27

POMOCY. 
Od kilku tygodni nie mogę grać w simsy, bo wyskakuje mi ten durny komunikat. Najpierw grałam w Miłowie i po 5 min gry "aplikacja..." OK. Zainstalowałam Sims2PackCleaner (jakoś tak) i pokasowałam wszystko co świeciło się mi na czerwono. NIE POMOGŁO. Potem przeinstalowałam całą grę, usunęłam wszystkie zapisy oszczędziłam tylko folder downloads BO PONOĆ BYŁ CZYSTY. I zaczęłam grać w nowym otoczeniu, bo myślałam, że może to Miłowo jest jakieś wadliwe. No nic, nie pomogło, bo dzisiaj po kilku godzinach gry w Dziwnowie ZNOWU pojawił się ten komunikat i wywaliło mi grę. Ja już nie mam nadziei XD a akurat mam ten okres, że chciałabym grać w simsy dzień i noc. Co więcej zauważyłam, że otoczenie zaczyna mi się psuć, a w Dziwnowie gram od trzech dni ledwo. Psują mi się tekstury (na kilka sekund trawa robi się czarną plamą), mam błąd przy urodzinach, jedna simka nie chciała dorosnąć, a paru innym simom wyskakuje komunikat, że już jutro będą mieć urodziny chociaż do bullshit i do urodzin mają ponad 20 dni. 
Ma ktoś jakiś pomysł czego może to być wina? W ostateczności wyłączę CC, ale skoro otoczenie już mi się psuje...? Any ideas co mam robić?

eHYQcw7.png

#9 Thixec

Thixec
  • 39 postów

Napisano 07 październik 2017 - 20:12

"Co mnie kręci, a co mnie odrzuca"

Zawsze mnie zastanawiało czy ma to jakiś wpływ na rozgrywkę. Czy ktoś coś o tym wie? :D

#10 Meryam

Meryam

• 252 postów

Napisano 08 październik 2017 - 14:43

Owszem, ma: http://sims.wikia.com/wiki/Chemistry. W wielkim skrócie, chodzi o relacje między simami. Jeśli danego sima kręcą np. blondynki z pełnym makijażem, to jego relacja romantyczna z blondynką z pełnym makijażem będzie rosła szybciej niż np z brunetką bez makijażu, i na odwrót, jeśli go odrzuca np otyłość, to trudniej danemu simowi będzie nawiązać pozytywną relację z otyłym simem.

• Thixec lubi to

tumblr_obe422ZBaX1v894w0o1_1280.png

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych