Skocz do zawartości

  • instagram
  • facebook

Zdjęcie

Czyszczenie zapisów - poradnik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Hebe

Hebe


  • 93 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Lokalizacja:Winterfell

Napisano 01 wrzesień 2016 - 14:51

Tematem tego poradnika będzie czyszczenie zapisów gry, a właściwie usuwanie niepotrzebnych obrazów z plików .nhd i TravelDB.package. Nie wiecie o czym mówię? Już tłumaczę. Nasze simowe zapisy składają się z mnóstwa drobnych (lub nie) plików. Niestety, niektóre z tych plików to zwykłe odpadki, które są grze zupełnie niepotrzebne i jedynie zajmują miejsce, co dla gracza Kowalskiego oznacza dłuższe oczekiwanie na ładowanie i zapisywanie się gry (szczególnie przy dłuższej grze na jednym zapisie). Jednymi z tych plików-odpadków są pliki SNAP, które tworzą się przy wchodzeniu do CASu. Im więcej w nim odwiedzin, tym więcej zapisywanych obrazów w pliku .nhd. I właśnie przechodzę do sedna: te urocze pliki SNAP można bez wyrzutów sumienia wyrzucić z zapisów gry. W tym celu należy się uzbroić w program S3PE (link).

Zanim zaczniesz grzebać w swoich zapisach, najpierw zrób kopie zapasowe. Jeśli coś pójdzie nie tak jak powinno, to prawdopodobnie stracisz save'y!

Czyszczenie plików .nhd:

A. Włącz S3PE.
B. Kliknij w "File", a następnie wybierz opcję "Open".

LUSd2Ml.png

C. Otwórz folder "Saves" (droga dostępu na screenshocie).

n2Chacu.png

D. W folderze "Saves" powinny znajdować się wszystkie zapisy i ich kopie zapasowe. Otwórz zapis, który cię interesuje. W moim przypadku to "Hylewood.sims3".

kwrCt5G.png

E. W środku powinny znajdować się pliki o rozszerzeniach .nhd, .package i plik TravelDB.package. W przypadku mojego przykładowego zapisu mam tylko jeden plik .nhd, lecz równie dobrze może to wyglądać tak, gdy simowie wyjeżdżali poza rodzinną okolicę (np. na studia czy na wakacje). Jeśli w twoim zapisie będzie więcej plików .nhd niż jeden, to należy wyczyścić je wszystkie.

No dobrze, więc wybierz plik .nhd i go otwórz.

weV2nQF.png

F. Gdy plik już będzie otwarty zrób tak:
1. Zaznacz opcję "Filter active".
2. Zaznacz "Tag".
3. W pasek obok wpisz "snap".
4. Wciśnij "Set".
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to program powinien odfiltrować pliki SNAP od całej reszty.

sUmgYvT.png

5. Teraz lewym przyciskiem myszy zaznacz pierwszą pozycję.

8yffHqq.png

6. Następnie przejedź na sam dół i wybierz ostatni plik przytrzymując jednocześnie przyciski shift i ctrl na klawiaturze. Teraz wszystkie pliki powinny być zaznaczone.

pgYWXoO.png

7. Naciśnij przycisk delate na klawiaturze. Wszystkie pliki powinny być przekreślone, co znaczy tyle, że zostały usunięte.
8. Teraz wystarczy zapisać plik. W tym celu wybierz "file", a potem kliknij "save".


No dobrze, więc teraz możemy przejść do czyszczenia pliku TravelDB.package. Tylko w tym przypadku sprawa nie jest taka oczywista. Albowiem pliki IMG (które mamy skasować) to wszystkie zdjęcia i obrazy namalowane ze zdjęć (np. portrety). Jeśli je usuniesz, to znikną z zapisu. (Np. jeśli jeden z twoich simów ma na ścianie namalowany przez siebie obraz martwej natury, to po czyszczeniu już go w grze nie będzie.) Więc jeżeli zależy ci na zatrzymaniu tych dzieł sztuki, to lepiej nie kasuj tych plików.


Czyszczenie plików TravelDB.package:

A. Włącz S3PE.
B. Kliknij w "file", a następnie wybierz opcję "open".
C. Otwórz folder "Saves".
D. Otwórz zapis, który cię interesuje.
E. Wybierz plik TravelDB.package i go otwórz.

QTdrvlN.png

F. Zaznacz opcję "Filter active", zaznacz "Tag", w pasek obok wpisz "img" i wciśnij "Set".

24fbBBC.png

G. Lewym przyciskiem myszy zaznacz pierwszą pozycję. Następnie przejedź na sam dół i wybierz ostatni plik przytrzymując jednocześnie przyciski shift i ctrl na klawiaturze.
H. Naciśnij przycisk delate na klawiaturze.
I. Wybierz "File", a potem wciśnij "Save".

r8I3IMT.png

UWAGA! Po wczytaniu zapisu (po czyszczeniu) gra może na chwilę się zamrozić, lecz po chwili powinna się odwiesić, więc bez paniki.


__________________


Dołączona grafikaUżytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych