Skocz do zawartości

• instagram
  • facebook

Zdjęcie

TS1 Makeover

ts1 the sims 1 domy shiver

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Shiver

Shiver

• 55 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 15:16

Heloł  :D
Przed Wami moja renowacja parcel maxisa z pierwszej części gry. Starałem się nie wpływać znacząco na same bryły tylko odnawiać je w swoim stylu :) Jest to nadal work in progress, więc nie wszystko jest w 100% skończone (głównie budynki i otoczenie, wnętrza są puste).
Posty są przeniesione ze starego forum, więc są podpisane datami, żeby było widać aktualny postęp prac.

Spoiler

Na dzisiaj to wszystko :blowkiss:
  • Caesum, Paździoch Menda Złośliwa i Meryam lubią to
Dołączona grafika

#2 Paździoch Menda Złośliwa

Paździoch Menda Złośliwa
  • 87 postów

Napisano 10 wrzesień 2016 - 19:32

Osada Kory pozostaje moim faworytem nr 1, a zdjęcia nocne miażdżą wszystko. Ja też chcę umieć budować takie fajne i klimatyczne parcele publiczne :<

#3 Shiver

Shiver

• 55 postów

Napisano 02 listopad 2016 - 20:18

Wracam z czymś nowym. Nie skończyłem niczego co pokazywałem wcześniej, ale za to zacząłem kilka nowych rzeczy :)

Spoiler

Na razie to byłoby na wszystko. Zdaję sobie sprawę, że mam problem z powtarzalnością (szczególnie roślin), ale nie znalazłem na razie niczego więcej co by mi odpowiadało.
Wszelkie uwagi mile widziane :)
  • Caesum i Paździoch Menda Złośliwa lubią to
Dołączona grafika

#4 Paździoch Menda Złośliwa

Paździoch Menda Złośliwa
  • 87 postów

Napisano 03 listopad 2016 - 15:53

Nie przestaję się zachwycać z jaką łatwością stawiasz "ogarnięte" parcele publiczne (ogarnięte w sensie przestrzeni - ani za ciasno, ani za pusto) i jak swobodnie korzystasz z tego co dał nam Maxis, gdyż powszechnie panuje przekonanie, że ciężko postawić coś dobrego bazując wyłącznie na obiektach z gry. Twoje parcele są dowodem na to, że nie trzeba wielu dodatków z internetu (a miejscami to w ogóle nie trzeba), żeby zbudować coś fajnego.
Z tego zestawienia starówka jest moim zdecydowanym faworytem.

Lodówki na parcelach wakacyjnych - problem może rozwiązać program SE Object Manager, gdzie da się dla konkretnych przedmiotów ustawiać czy mają być dostępne na parcelach publicznych (sprecyzowanych czy wakacje czy miasto), bądź domowych. Minus? Jest płatny. Ale jest doskonałym uzupełnieniem Transmogrifiera, jeśli komuś chce się bawić w robienie własnych przedmiotów. Inna opcja to po prostu skopiowanie grafiki lodówki i wrzucenie jej na jakąś rzeźbę (ale z takiej nie będzie można korzystać) i do tego wystarczy darmowy Transmogrifier.

Parcela wakacyjna plażowa - pierwsze skojarzenie wobec wakacji na plaży to palmy i drinki z palemką, więc może postaw kilka palm więcej i pub pod chmurką?

• Shiver lubi to

#5 DeltiX

DeltiX
  • 7 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 17:49

Brakuję mi tak dobrze wykonanych parceli we FreeSO. To połączenie betonu i cegły świetnie wygląda.

• Caesum i Shiver lubią to

#6 Caesum

Caesum
  • 515 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 18:18

^ Prawda. Największy problem FreeSO to to, że większość parceli albo idzie w pałac cygańskiego króla, albo w prowizoryczny blaszak z przedmiotami do łatwego wbijania skilli. Nie ma w  ogóle jakiegoś rozplanowania przestrzennego, wszystko to paskudny miszmasz rodem z polskich pomniejszych miejscowości lat 90tych. Naprawdę szkoda, że nie ma tam takich graczy jak Shiver, który potrafi zrobić naprawdę niesamowite rzeczy z TS1. Te nowe parcele są absolutnie wspaniałe. Szczególnie podziwiam cię za to, że wszystko jest zbudowane z oryginalnych obiektów. Wszystko jest vanilla, bez zbędnych dodatków, a przy tym zgrane i dopasowane do siebie.

• Shiver lubi to

#7 DeltiX

DeltiX
  • 7 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 21:09

Jedynka jest naprawdę na świetnym poziomie artystycznym. Tyle pięknych rzeczy tam wybudowałem. Ciekawe, czy na starym kompie coś się zachowało.

Co do FreeSO, kurde totalnie tego nie kumam. Jest więcej możliwości budowania, goście to prawdziwi ludzie. Wydaję się, że wszystko powinno zachęcać do takiego wyścigu estetyki, kto co fajniejszego zrobi...

Jest jedna parcela do zarabiania kreatywnego. Jej właścicielką jest starsza Pani chora na pewną odmianę autyzmu. Wygląda przyzwoicie, ale co ciekawe na górze ma wybudowane dwie wieże, które jej zdaniem symbolizują WTC. To jedyna kreatywnie zrobiona miejscówka do jakiej trafiłem. Można by tam wszystko ładniej urządzić, ale chociaż jest jakaś historia za tym stoi, a tak to większość reprezentuję tak naprawdę nic. W gierce, która od strony grafiki już jest mega kultowa, tyle da się zrobić. Ciągle szukam jakiś ciekawych miejsc i historii we FreeSO.

#8 Shiver

Shiver

• 55 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 18:58

Nie spodziewałem się, że mogę dostać w tym temacie jeszcze jakieś komentarze, więc dzięki za miłą niespodziankę :)
Myślę że problemem (albo po prostu specyfiką, zależy jak na to patrzeć) FreeSO jest sposób w jaki działa gra. Zarabianie kasy jest strasznie nużące (przynajmniej dla mnie) i długotrwałe, więc zazwyczaj gracze inwestują w to co przyciągnie inne osoby na ich parcelę i tym samym pozwoli zarobić więcej pieniędzy. A tymi rzeczami są zwykle obiekty do nabijania umiejętności i te, które pozwalają szybko wypełnić paski potrzeb (czyli najdroższe łóżka, toalety itd. które nijak do siebie nie pasują).
No i sam wybór obiektów jest niewielki, w grze nie ma nawet rzeczy z trzech ostatnich dodatków do jedynki (imo najbardziej przydatnych). Poza tym osobiście nie potrafię chyba zbudować w simach (może oprócz trójki, ale tam mamy create a style co jest zupełnie inną historią) czegoś w 100% clean. Może nie ma w tych jedynkowych parcelach wiele CC, ale bez niego byłoby bardzo nudno.

Trochę mnie zmotywowaliście, więc zrobiłem zdjęcia wszystkim zaczętym jedynkowym parcelom (głównie mieszkalnym) i postanowiłem się podzielić. Z góry zaznaczam, że wnętrz w większości nie ma, parcele mieszkanie zostawiam zwykle puste i urządzam dopiero kiedy kogoś na nie wprowadzę, ale mogą się zdarzyć jakieś zrobione łazienki albo kuchnie. Parcele były remontowane w różnych okresach, niektóre bardzo dawno temu (a tym samym już mi się nie podobają), inne wcześniej. 
Zdjęć jest ponad 130, więc będą dwa posty, a fotki wrzucam w spoiler (i chyba to samo zrobię z poprzednimi postami, powinno być łatwiej przeglądać temat).

Spoiler

Dołączona grafika

#9 Shiver

Shiver

• 55 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 18:58

Teraz czas na kilka parcel (parceli?) publicznych.

Spoiler

No i to byłoby na tyle, jeśli ktoś wytrwał do końca to bardzo dziękuję :P
Dołączona grafika

#10 Paździoch Menda Złośliwa

Paździoch Menda Złośliwa
  • 87 postów

Napisano 11 październik 2017 - 23:10

Jeronie, ile zdjęciów  :yikes: 

Dom "Somerset" to chyba mój faworyt wśród tego co ostatnio wrzuciłeś. Po prostu vintage, że ja pierniczę. Aż chyba zrobię tam coś podobnego  :awesome: Co do kamyczków - polecam się na przyszłość :D zdjęcie, na którym widać wózek aptekarza Todda i stoisko z gulaszem uważam za najładniejsze, chociaż ja bym tam dowaliła jeszcze zieleni (ale ja przejawiam tendencję do "horror vacui"). Pomysł z cyrkiem super, ale te białe, plastikowe krzesła jakoś mi tam nie leżą

• Shiver lubi to

Również z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: ts1, the sims 1, domy, shiver

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych