Skocz do zawartości

• instagram
  • facebook

Zdjęcie

Niefortunne nazwy CC a gra - szybka zmiana nazw

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hebe

Hebe

• 93 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 16:30

Niewiele osób o tym wie, ale gry z serii The Sims mają problem z rozpoznawaniem nazw dodatków zmodyfikowanych, w których zawarte są znaki: ~`!@#$%^&*()+=[]{}\|:;"'<>,.?/, znaki typowe dla różnych języków (cyrylica, alfabety azjatyckie, znaki polskie, niemieckie, skandynawskie, hiszpańskie, itd.) oraz spacje. ("Dobrymi" znakami są małe litery oraz znaki "-" i "_", nie jestem pewna jak się sprawy mają z wielkimi literami.) Skutkuje to wolniejszym wczytywaniem gry - im więcej "niedozwolonych" znaków w nazwach CC, tym gorzej.

Więc najlepiej zmienić nazwy tak, aby usunąć problematyczne znaki. Oczywiście nie trzeba tego robić ręcznie - to byłoby męczarnią, szczególnie dla graczy TS2, gdzie ilość wszystkich meshów z rekolorami potrafi osiągać gigantyczne ilości. W tym momencie na pomoc nachodzą programy, które umożliwiają masowe edytowanie nazw. W tym poradniku zarekomenduję program ReNamer, ponieważ jest łatwy w obsłudze i ma kilka ułatwiających robotę funkcji: LINK

1. Zainstaluj program i go uruchom. Tak to powinno wyglądać:

oLEE2J2.jpg

2. Najpierw potrzebne są pliki o nieprawidłowych nazwach. Jeśli robisz to po raz pierwszy możesz po prostu przeciągnąć swój folder Downloads/Packages na wyznaczone miejsce - cała zawartość powinna się załadować:

i9AIs9H.jpg

3. Gdy wszystkie .package są na swoim miejscu trzeba dodać reguły zmieniania ich nazw. Pierwszą z nich jest usunięcie "zakazanych" znaków: ~`!@#$%^&*()+={}|[]\:";'<>?,./. Klikamy na "dodaj" i zaznacz to, co na obrazie poniżej i kliknij "dodaj regułę":

cQtiWm0.jpg

4. Następnym krokiem jest zamiana spacji na znaki dopuszczone ("_"  i "-"). W linijkę "znajdź" wpisz pojedynczą spację, a "zastąp" jeden z podanych powyżej znaków:

91Qh7oV.jpg

5. Jeśli podejrzewasz, że masz też CC ze znakami charakterystycznymi dla danych języków (np. z polskimi literami "ąćę" itd.), to te również musisz zmienić:

QTAcILL.jpg

6. Warto też zmieniać nazwy tak, aby były jak najkrótsze, np. usunąć z nich wyrazy "recolor" i zmienić je na krótsze "rc":

RF3fngF.jpg

7. Teraz dojdę do momentu, kiedy tłumaczę czemu wybrałam ten, a nie inny program: ReNamer ma możliwość zapisu ustawień, więc przy następnym czyszczeniu nazw nie musisz na nowo tworzyć reguł...:

3xMjI0p.jpg

YrgjT6c.jpg

8. ...wystarczy, że załadujesz ustawienia:

TsHVtwn.jpg

9. Teraz zapisz nowe nazwy klikając w "zmień nazwę":

pk3hQy9.jpg

10. I gotowe:

7TknFy4.jpg

Dołączona grafika

#2 El Bastardo

El Bastardo
  • 25 postów

Napisano 23 październik 2016 - 12:56

Wielkie dzięki za ten poradnik, używałam Bulk Rename Utility do zmiany nazw plików, ale ten ReNamer jest wyraźnie wygodniejszy i przystępniejszy moim zdaniem :)

Mam tylko jedną obawę - czy jeśli zmienię nazwę CC, a już np. jakiś Sim ma to właśnie CC (szczególnie chodzi mi o skiny geneticized) to czy gra nie będzie miała problemu ze znalezieniem go i nie wystąpią błędy? Póki co zmieniam nazwy tylko tego CC, które dodaję na bieżąco, a i to nie zawsze (p. slaved textures).

Więcej niż Miłowo - moje relacje z gry

Dawniej Master of Disaster.
Znana także jako Kathy Selden.

#3 Hebe

Hebe

• 93 postów

Napisano 23 październik 2016 - 14:14

Ja na razie błędów nie zauważyłam. Podejrzewam, że w tym wypadku nazwy nie są ważne - dodatki typu gen/town mają szereg informacji zapisane w plikach "skin tone XML" lub "texture overlay XML" i gra odczytuje informacje o CC z tych plików.

Dołączona grafika

#4 Ruda

Ruda
  • 125 postów

Napisano 31 październik 2016 - 19:45

Dziękuję Ci za ten program i poradnik.
Właśnie zainstalowałam The Sims 2 i mam zamiar przenieść wszystkie dodatki, które sobie przeczyściłam tym programem. Cudo! 
Zobaczę jak szybko - w porównaniu z ładowaniem z kiedyś - będzie teraz wchodzić gra i dam znać w komentarzu. 
Leci łapka w górę  :content:  (y)

gallery_57_14_140762.gif
Ayd f'haeil moen Hirjeth taenverde...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych