Skocz do zawartości

• instagram
  • facebook

Zdjęcie

Caesumowe Foteczki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Caesum

Caesum
  • 523 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 19:53

Pełne rozmiary zdjęć dostępne są w GALERII

Kontynuacja tematu ze starego forum. :) Poniżej zdjęcia z Karkonoszy i Wrocławia. Zrobione wieeeki temu na starym aparacie.

gallery_2_11_99035.jpg

gallery_2_11_30234.jpg

gallery_2_11_14299.jpg

gallery_2_11_5536.jpg

gallery_2_11_14517.jpg

gallery_2_11_67119.jpg

gallery_2_11_72671.jpg

gallery_2_11_10839.jpg

• El Bastardo lubi to

#2 Caesum

Caesum
  • 523 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 19:53

Tutaj już nowsze zdjęcia, bo z tego roku. Robione bodaj na bagnach biebrzańskich. Tym razem skupiłem się głównie na kwiatkach, bo są okropnie fotogeniczne(a zdjęcia okropnie kiczowate, ale co tam). :) Przy czym muszę jednak ostrzec, że z aparatu przerzuciłem się na komórkę LG90.

med_gallery_2_11_1980272.jpg med_gallery_2_11_2316628.jpg

med_gallery_2_11_1233874.jpg

med_gallery_2_11_4251898.jpg

med_gallery_2_11_2932377.jpg

med_gallery_2_11_1053988.jpg

med_gallery_2_11_311173.jpg

med_gallery_2_11_694450.jpg

EDIT: Pozwolono mi ujawnić tożsamość słynnego użytkownika Drewno:

med_gallery_2_11_3227953.jpg

• El Bastardo i Shiver lubią to

#3 Shiver

Shiver

• 55 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 20:04

Pierwszą partię zdjęć już kiedyś oceniałem to może skupię się na drugiej :P
Najbardziej podoba mi się pierwsze i ostatnie ujęcie. Na pierwszym myślę, że sporo dała ta pszczoła (?), jest od razu o wiele ciekawiej. No a symetria zawsze dobrze wygląda, więc drugie zdjęcie się broni ;) Chociaż ja bym się pokusił o odrobinę niższy kadr, żeby nie było widać tych drzew na horyzoncie, byłaby taka "czystsza" kompozycja.
Pozostałe zdjęcia zwyczajne, jakoś nie przykuły szczególnie mojej uwagi. Ot, takie kwiatki ;)

E. Okej, po lepszym przyjrzeniu się podoba mi się również przedostatnie zdjęcie, ta masywna skała/ściana ciekawie wygląda.
  • Caesum lubi to
Dołączona grafika

#4 Meryam

Meryam

• 254 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 21:21

Co do pierwszej partii zdjęć - o wiele bardziej podobają mi się te zdjęcia, gdzie nie skupiasz się na słońcu :P Widać wtedy cały ten świetny krajobraz jaki masz przed sobą, a nie tylko jego zarys. Ostatnie zdjęcie za to jest cudowne, ma jakiś taki tajemniczy klimat, który mi się bardzo podoba :D

Jeśli zaś o drugą partię chodzi to świetne są zdjęcia nr 1, 5, 6, 8. W pierwszym, jak wspomniał Shiver, ten owad dodaje bardzo dużo charakteru zdjęciu, tak samo jak w 6, gdzie zdjęcie wydaje się zwyczajne dopóki nie dostrzeże się motyla. W 5 i 8 za to podoba mi się kadrowanie i ostrość - to co a być na pierwszym planie, jest na pierwszym planie, reszta stanowi tło. Przyczepię się do zdjęcia nr 4, gdzie właśnie brakuje mi tego skupienia na jednej rzeczy. Najważniejszym punktem zdjęcia miały być kwiaty, ale przeszkadza mi ta trawa, bo to na niej skupiłeś ostrość i najbardziej rzuca się w oczy.

Ogółem zdjęcia nie są złe - widać, że jakiś talent do tego masz, brakuje tylko techniki ;) Pracuj dalej, na pewno będzie lepiej :D Czekam na więcej :3

• Caesum lubi to

tumblr_obe422ZBaX1v894w0o1_1280.png

#5 Caesum

Caesum
  • 523 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 22:48

Dziękuję za komentarze. :)

Shiver - odnośnie ostatniego zdjęcia. Droga wyglądała duuuużo lepiej z drugiej strony, ale niestety wszystkie zdjęcia jakie miałem były albo nieostre, albo ktoś mi wlazł w kadr. Bardzo żałuję, że nie udało mi się go lepiej ująć.

Meryam - też nie jestem do końca zadowolony z tego jednego zdjęcia. Bardzo chciałem ująć te kwiatki właśnie w pierwszym planie, ale trawa wdzierała mi się w kadr.

A no i jeszcze jedna drobna informacja. Zaktualizowałem drugi post o jedno nowe zdjęcie, które osobiście uważam za jedno z moich lepszych. ;) Jest na nim widoczna moja mama, dlatego przed wstawieniem spytałem się, czy pozwala na umieszczenie jej zdjęcia w internecie. Pozwoliła, a zatem macie możliwość zobaczenia autora sprośnych postów w Maskaradzie, użytkownika Drewno.

#6 Lepki

Lepki
  • 67 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 12:57

Zdjęcia z pierwszego posta wyglądają naprawdę super! (tylko może to ostatnie nie jest tak do końca wyraźne).

Natomiast zdjęcia z drugiego posta. Pierwsze zdjęcie, drugie,  piąte, szóste, ósme (podziwiam za to, że potrafisz uwiecznić na fotografiach ludzi, bo mi to się niestety nie udaje) oraz dziewiąte, są fajne. Natomiast reszta zdjęć jakoś nie przykuła specjalne mojej uwagi.

Czekam na więcej! ^^

#7 Caesum

Caesum
  • 523 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 13:13

Lepki - wielkie dzięki! :) Pierwsze zdjęcia robione były starą cyfrówką mamy, bez żadnych możliwości ustawienia przesłony, czasu naświetlania, nic. Pstrykasz i koniec. Do tego kompresja JPG też robi swoje. Zdjęcia z drugiego postu są za to robione komórką, która daje lepszą jakość i czytelność, jednakże uniemożliwia bardziej frywolne ustawienia oświetlenia. 
Odnośnie ostatniego zdjęcia, sam byłem zaskoczony. Pamiętam, że próbowałem złapać mamę w kadr i klikać w przycisk robienia zdjęcia, przy okazji irytując się niebotycznie, bo moja komórka się zacinała.

Co do nowych zdjęć, znalazłem kilka ze swoich wykopalisk w Lipcu, które odbywały się w Pucku. W tym czasie zajrzałem też do Gdańska i zrobiłem tam kilka fotek. Nie wyszły mi najlepiej i początkowo nie chciałem ich wstawiać do tematu. Z drugiej strony może są to zdjęcia o trochę innej tematyce, więc może warto by było je pokazać z tego względu. Niestety te z Gdańska nie bardzo mi wyszły. Komórka za nic w świecie nie chciała zachować ostrości w miejscu dla mnie najważniejszym, w Gdańskim Kościele Mariackim. Absolutnie niesamowita, gotycka architektura. Aż szkoda, że nie udało mi się tego uchwycić. Niemniej jednak wstawiam te zdjęcia ze względu na sam kościół jako zachętę do jego obejrzenia na żywo.

med_gallery_2_11_1633218.jpg

med_gallery_2_11_684071.jpg

med_gallery_2_11_1038897.jpg

med_gallery_2_11_983604.jpg

(mam taką samą klamkę w domu, nie mogłem przejść obok obojętnie)

med_gallery_2_11_2998087.jpg med_gallery_2_11_113870.jpg

med_gallery_2_11_537175.jpg

med_gallery_2_11_324507.jpg

#8 Hanka Milanka

Hanka Milanka
  • 47 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 13:32

Jeżeli chodzi o pierwszą część faworytem jest dla mnie zdjęcie nr 7 :wub: Można by je tylko troszkę bardziej wykadrować, żeby zbliżyło się to wymiarów 16:9 - wydaje mi się, że wtedy wyglądałoby dużo lepiej :D
Z drugiej partii faworytem jest dla mnie przedostatnie zdjęcie, jednak przeróbka osobiście troszkę zbyt niebiesko-zielona mi się wydaje, zamiast niej podkręciłabym lekko kontrast oryginalnych kolorów :D Ostanie zdjęcie natomiast ma bardzo fajny kadr i ostrość jak wspomniała Mery. Reszta mi się też podoba, jednak czegoś mi w nich brakuje.
Ostatnia część zdjęć natomiast bardzo mi się podoba. Jedynie przy zdjęciu z ulicy mam zastrzeżenie to samo co pisałam wyżej :P No i ubolewam nad tym, że nie złapało do końca ostrości na praktycznie wszystkich zdjęciach kościoła, ale kadry i obróbka bardzo mi się podoba :)

xYACnzv.png

#9 Meryam

Meryam

• 254 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 13:40

Pierwsze trzy zdjęcia i przedostatnie są NIESAMOWITE. Pierwsze dwa są świetne technicznie, w trzecim zaś podoba mi się widok, ale też zaciekawiła mnie flara odbłysku albo odbicie jakie została na zdjęciu (po lewej stronie na dole widać pomarańczowe plamki - o to mi chodzi :D) - bardzo fajnie się to nakłada na główny punkt zdjęcia czyli wykopaliska. Przedostatnie ma za to świetny klimat, fakt, że to kościół, i to jak zdjęcie przechodzi o światła do ciemności - może doszukuję się tu czegoś, czego nie ma, ale według mnie dodaje to GENIALNEJ dramaturgii :D

Co do minusów zaś - jak wspomniała Hanka, na dwóch zdjęciach brakuje ostrości i niestety dużo im to ujmuje, bo są zdjęcia gdzie ta nieostrość jest fajna i dodaje charakteru, ale nie w tym przypadku. I również poprę Hankę w kwestii kolorystki zdjęć - zdjęcie z ulicy zdecydowanie przedobrzyłeś xd A zdjęcie klamki niby jest spoko, ale z kolorami właśnie coś jest nie tak, ale nie do końca potrafię rozkminić co ;)

#10 Libby

Libby
  • 303 postów

Napisano 08 wrzesień 2016 - 16:06

Ładne zdjęcia :D Nie znam się na fotografii, więc raczej nie dostaniesz ode mnie jakiejś konstruktywnej krytyki xD

Z pierwszego posta najbardziej chyba podoba mi się zdjęcie z Wrocławia <3

Jeśli chodzi o ostatni post to klamka z lwem jest super :D No i te sklepienia w kościele :3

~... elevator's not worthy.

#11 Caesum

Caesum
  • 523 postów

Napisano 04 listopad 2016 - 14:32

Tym razem tylko jedno malutkie, drobniutkie zdjęcie. Niestety aparat w komórce nie lubi ciemności i odmawia posłuszeństwa, szczególnie jak jest mokro i zimno. :P

gallery_2_11_69106.jpg

#12 Caesum

Caesum
  • 523 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 15:37

Pierwszy śnieg! A poniżej zdjęcia z lasku na Kole. :)

med_gallery_2_11_3809495.jpg

med_gallery_2_11_2856298.jpg med_gallery_2_11_1559771.jpg

med_gallery_2_11_423409.jpg

#13 Zaczarowana

Zaczarowana
  • 72 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 15:44

Świetne zdjęcia! Najbardziej przypadło mi do gustu pierwsze, ale wszystkie mi się podobają. Zimowe krajobrazy zawsze zapierają dech w piersi!

• Caesum lubi to

"To szaleństwo nie dać ludziom siedzieć spokojnie w domu, a jeszcze większe nie siedzieć spokojnie w domu, gdy się może!"

Emma - Jane Austen

#14 Libby

Libby
  • 303 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 17:44

Piękne zdjęcia :D Tylko niech za mocno nie dowali, bo muszę się na Święta jakoś przetransportować w Twoje strony xD

• Caesum lubi to

~... elevator's not worthy.

#15 Meryam

Meryam

• 254 postów

Napisano 06 grudzień 2016 - 18:59

Ojaaa, te zimowe zdjęcia są piękne <3

#16 Joan

Joan
  • 109 postów

Napisano 08 grudzień 2016 - 01:37

Nazwa tego tematu zawsze mnie rozwala XD TAKIE RZECZY NA FORUM O SIMSACH? Admin degenerat. Wracając - zimowe zdjęcia są super, wybrałeś dobry moment, żeby je zrobić, bo nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie cały piękny śnieg się zaraz roztopił.
http://simsweb.pl/up..._11_2856298.jpg podoba mi się najbardziej, bo przypomina mi o moim byłym miejscu zamieszkania i spacerach po parku. Tu gdzie teraz mieszkam jeszcze nie odkryłam takiego ładnego miejsca, żeby pospacerować tylko jakieś kurcze brzydkie polany. To zdjęcie przywołuje we mnie dobre wspomnienia. Poza tym cała ta biel jest strasznie urokliwa. <3

eHYQcw7.png

#17 Lepki

Lepki
  • 67 postów

Napisano 01 marzec 2017 - 18:58

Gdyby u mnie było tyle śniegu, co u Ciebie, to też bym wyruszył na zdjęcia.

Powtórzę to, co pisałem kilka postów wyżej. W Twoich zdjęciach jest coś takiego, co od razu przyciąga uwagę. Sam dokładnie nie mogę określić co dokładnie. Poza tym wszystko ze sobą współgra (kadr, kolory, ostrość). <3

Moimi faworytami z powyższego posta to zdjęcia 1 i 2.

Czekam na więcej!

#18 Caesum

Caesum
  • 523 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 19:31

Ponownie dwa malutkie, drobniutkie zdjęcia, związane z Zaduszkami. Oba zdjęcia dedykuję TheSims.PL. <3

med_gallery_2_11_643604.jpg

gallery_2_11_21177.jpg

Zdjęcia zaduszkowe nigdy mi nie wychodzą, no ale trzeba próbować do skutku.

• Charionette, Paździoch Menda Złośliwa i Meryam lubią to

#19 Paździoch Menda Złośliwa

Paździoch Menda Złośliwa
  • 91 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 19:36

to pierwsze zaduszkowe jest bardzo, ale to bardzo ładne

• Caesum lubi to

#20 Meryam

Meryam

• 254 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 19:39

Cmentarze nocą zawsze mają swoją magię, i Tobie udało się ją uchwycić ;) Bardzo ładne zdjęcia <3

• Caesum lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych