Skocz do zawartości

• instagram
  • facebook

Zdjęcie

TS4 – FAQ, pytania i odpowiedzi

ts4 the sims pomoc pytanie problem the sims 4 porada

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kędziorek

Kędziorek
  • 518 postów

Napisano 10 kwiecień 2016 - 14:29

Ten temat zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące The Sims 4. Zanim stworzysz temat, sprawdź czy znajdziesz tu odpowiedź na swój problem.

1. Czy The Sims 4 ruszy na moim komputerze?

Minimalne wymagania na PC:

·         WYMAGANE: Do aktywacji produktu wymagane jest połączenie z Internetem.

·         OS: Windows XP (SP3), Windows Vista (SP2), Windows 7 (SP1), Windows 8 lub Windows 8.1

·         PROCESOR: 1,8 GHz Intel Core 2 Duo,  AMD Athlon 64 Dual-Core 4000+ lub odpowiednik (w przypadku komputerów  używających

wbudowanych układów graficznych gra wymaga procesora 2,0 GHz Intel Core 2 Duo, 2,0 GHz AMD  Turion 64 X2 TL-62 lub                

odpowiednika)

·         PAMIĘĆ: Co najmniej 2 GB pamięci RAM

·         DYSK TWARDY: Co najmniej 9 GB miejsca na dysku twardym plus co najmniej 1 GB dodatkowego miejsca na  zawartość zmodyfikowaną i

zapisane gry

·         NAPĘD OPTYCZNY: Napęd DVD ROM wymagany tylko do instalacji gry

·         GRAFIKA: Karta graficzna ze 128 MB pamięci VideoRAM i obsługą funkcji Pixel Shader 3.0.  Obsługiwane karty graficzne: NVIDIA

GeForce 6600 lub lepsza, ATI Radeon X1300 lub  lepsza, Intel GMA X4500 lub lepsza

·         KARTA DŹWIĘKOWA: Zgodna z DirectX 9.0c

·         DIRECTX: Zgodna z DirectX 9.0c

W razie wątpliwości możesz skorzystać z TEJ strony i postępować według zawartych tam instrukcji.

2. Nie mogę wejść w galerię, dostępną mam jedynie opcję „Moja Biblioteka”. Dlaczego?

Przede wszystkim sprawdź, czy Twój komputer ma aktywne połączenie z internetem, lub czy w opcjach gry masz zaznaczone pole „Dostęp sieciowy”. Jeśli nie masz tej opcji, są dwa wytłumaczenia:

a)      jesteś niepełnoletni i na koncie Origin wpisałeś faktyczną datę urodzenia. W takim przypadku Origin blokuje niektóre funkcje. Rozwiązaniem jest zmienienie daty urodzenia.

b)      masz piracką wersję gry i używasz cracka, na co nic nie pomożemy, bo piractwa na tym forum nie popieramy.

3. Czy jeśli usunę grę, będę musiał pobierać ją od nowa z Origina?

Niestety tak, chyba że masz na swoim koncie zaznaczoną opcję „Nie usuwaj plików instalacyjnych po ich zainstalowaniu”. Wtedy możesz ponownie zainstalować grę bez potrzeby ponownego jej pobierania.

4. Czy aby grać w The Sims 4 muszę mieć połączenie z internetem?

Nie, Electronic Arts wymaga od graczy połączenia z internetem jedynie przy instalacji TS4. W trakcie gry można być offline, choć trzeba być zalogowanym na koncie Origin. Niestety, jeśli będąc offline, dopadnie Cię aktualizacja Origina, nie zalogujesz się, a co za tym idzie – nie zagrasz w The Sims 4.

5. Co zrobić, gdy obraz w grze jest rozmazany lub spikselowany?

Na rozmazanie mogą pomóc dwie czynności: odhaczenie w opcjach „efektów postprocessingu” i/lub włączenie "trybu laptopa". Sprawdź też czy sterowniki karty graficznej są aktualne. Jeśli nie – zaktualizuj.

Piksele zamiast ostrego obrazu mogą oznaczać tylko jedno – masz piracką wersję gry. I na to mamy lekarstwo: kup oryginał!

6. Pobrałem mody i CC z internetu i teraz gra nie chce mi się załadować. Co zrobić?

Przede wszystkim sprawdź czy mody wciąż są aktualne. Niektóre z nich mogą przestać działać po najnowszych aktualizacjach, więc trzeba je wyrzucić z folderu Mods i zastąpić aktualnymi.

Włącz grę jako administrator lub spróbuj scalić pliki w s4pe za pomocą programu STĄD.

Również rada na przyszłość dla tych, którzy nie aktualizują swojej gry – podczas aktualizacji Origina lub gry dobrze jest przenieść tymczasowo folder Mods w inne miejsce. Nieaktualne mody mogą zniszczyć zapisy gry, dlatego warto najpierw je sprawdzić, a dopiero potem zacząć grać. Aktualizacja z grudnia 2015 powoduje dla bezpieczeństwa wyłączenie zawartości zmodyfikowanej podczas aktualizacji. Można je ponownie włączyć w opcjach.

7. Wewnątrz pomieszczeń jest ciemno mimo postawionych lamp. Dlaczego?

Jeden z błędów gry niestety. Możesz umieścić w pokojach więcej lamp lub poszukać aktualnych modów na oświetlenie, których w internecie jest mnóstwo.

8. Mam dwa komputery z zainstalowaną grą The Sims 4. Co muszę skopiować, by na obu był taki sam postęp?

Skopiuj z Moch Dokumentów katalog Tray, Save  oraz Mods, jeśli wgrałeś jakieś dodatki z internetu.

9. Jak dodać własne piosenki do gry? Jest taka możliwość?

Jest. Musisz w folder Custom Music (Moje DokumentyàElectronic ArtsàThe Sims 4àCustom Music). Znajdziesz tam podfoldery na określone gatunki muzyki. Są one puste, ale pozwolą Ci posegregować pliki mp3, które tam wrzucasz. Jeśli jakiegoś gatunku nie ma, stwórz go. Następnie włącz grę i jeśli chcesz słuchać wyłącznie swoje piosenki, w opcjach wejdź w zakładkę Muzyka. Po wybraniu gatunku muzyki wyświetli Ci się lista piosenek. Odhaczasz wszystkie prócz swoich, klikasz „Zastosuj zmiany” i voila. Teraz już wystarczy włączyć radio w grze, wybrać stację i możesz cieszyć się własną listą przebojów.

10. Czy w takim razie jest również możliwość, by dodać do gry własne filmy, by simy oglądały je w telewizji?

Nie. Gra nie daje takiej możliwości.

#2 Hebe

Hebe

• 93 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 13:51

Tutaj możecie zadawać pytania o TS4 bez potrzeby zakładania osobnego tematu. Mam nadzieję, że administracja nie ma nic przeciwko mojej samowolce przy zakładaniu tych tematów xD

Dołączona grafika

#3 Charionette

Charionette
  • 346 postów

Napisano 08 wrzesień 2016 - 14:25

Jak można pisać utwory? Bo moja simka w aspiracjach ma zadanie "napisz 4 utwory", a nie widzę takiej opcji klikając na instrument (np. Na gitarze, gdzie ma 6 poziom umiejętności).

2nwch5L.png

I'm alone...

#4 Kędziorek

Kędziorek
  • 518 postów

Napisano 08 wrzesień 2016 - 14:59

Jeśli dobrze pamiętam, to pomimo tego, co sugeruje aspiracja, pisanie utworów odblokowuje się dopiero na 8. poziomie :)

#5 Charionette

Charionette
  • 346 postów

Napisano 08 wrzesień 2016 - 15:24

Aaa, no to by wiele wyjaśniało ;) Dzięki.

2nwch5L.png

I'm alone...

#6 Panna Kitka

Panna Kitka

• 151 postów

Napisano 12 listopad 2016 - 13:44

sry za zamieszanie. problem rozwiązany.   

#7 Charionette

Charionette
  • 346 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 14:05

Czy można jakoś zresetować otoczenie i przywrócić domyślnych mieszkańców? Bo moja Oaza Zdrój to wymarłe miasteczko :/

2nwch5L.png

I'm alone...

Również z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: ts4, the sims, pomoc, pytanie, problem, the sims 4, porada

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych