Skocz do zawartości

• instagram
  • facebook

Zdjęcie

Tyskie

Lejsem Lase LL Sims 2 Sułtanka Lejsem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sułtanka Lejsem

Sułtanka Lejsem
  • 56 postów

Napisano 01 październik 2016 - 15:38

Tak więc no stworzono simsweb no i tak nie wypada mieć konta i nic nie pisać, a tak się składa, że na FTSie dokładnie 17 stycznia tego roku w dwojkowym OJSG został założony przeze mnie temat, którego tematem było moje OJSG z założonego przeze mnie miasta. Miasto założone kolo 2013 roku, gdy zaczęłam grać w dwójkę i w 2015 (?) przez bugi odnawiane. Widać, że nie ma tu zbyt wiele tematów, więc ja zrobię temat. Wracając jeszcze do mojego Tyskie to w tej chwili jest trochę do przodu no i zrobiłam sobie przerwe od dwójki. Tak więc, jak ktoś czytał to może skomentować, a jak nie to może przeczytać.
Dodać mogę jeszcze to, że na początku nie było mowy, że z tego powstanie OJSG, z początku miała to być luzniejsza gra, więc nie trzeba się przerazac grafiką i początkowymi opisami. W trakcie tworzenia zmieniła się nieco formuła, więc można ładnie prześledzić ewolucję tej opowieści.
Na koniec dodam, że mimo, iż gram swoją rolę w OJSG tj. rolę Lase/Lejs itp. To jest to opowiadane przez narratora, a no i żeby uniknąć pytań to nie jestem podobna do bohaterki w realu.
Jeszcze możnaby dodać, że skoro można w tym dziale mieć kilka tematów, to całkiem możliwe, że pojawi się druga część Tyskie w dwójki i/lub OJSG z czwórki.

Jeśli ktoś dotrwal, to zapraszam na odcinek 1. I przy okazji, jak ktoś nudzi się czekając, aż w końcu dopiszę tu pozostałe odcinki, może zajrzeć na FTS, gdzie jest więcej odcinków. http://forum.thesims...ead.php?t=68540

SIZE="3"]Odcinek 1 - Pierwsze zapoznanie, pierwszy obiad[/SIZE]

Jakub jako pierwszy wprowadził się do domu w Tyskie. Bez czekania na pozostałe współlokatorki i na dokończenie budowy domu poszedł obejrzeć swój pokój. Jego uwagę przykuł stoiczek na płyty z muzyką.
- Nie jest tak źle, jak się spodziewałem. - pomyślał

n3aMgwJ.png

Zaczął też w oczekiwaniu na współlokatorki grać w jakąś grę na komputerze, najpewniej pasjansa albo kierki. Nie mógł zainstalować żadnej gry, bo jego komputer nie posiadał napędu CD-Rom, a Internetu póki co nie miał.

9ae3dn3.png

2 godziny później, przed domem stały współlokatorki. Jechały dosyć długo i wielokrotnie błądziły w drodze do Tyskie, przez co przyjechały później, niż myślały, że przyjadą. Ciemnowłosa - Miyoki, w koku - Cytrynowa Wiśnia/Cytryśnia, a w najjaśniejszych włosach - Lase.

P2Tuikd.jpg

- Miyoki, ciekawe, czy w ogóle wytrzymamy mieszkając w jednym domu?
- Spokojnie, najwyżej się wyprowadzimy. - odpowiedziała.

Lase gadała z Miyoki, a Cytryśnia druga (po Jakubie) weszła do domu.

7lehRhq.png

W przedpokoju Jakub czekał na wszystkie współlokatorki. Od razu, jak zobaczył Cytrynową Wiśnię, zaczął z nią rozmawiać.

RJvhz7s.png

LL z Miyoki również weszły do domu i kontynuowały rozmowę o ślimakach jej byłej współlokatorki i pracy.

gTmOUHR.png

Lase poszła obejrzeć salon i usiadła na kanapie. Przed telewizorem. Niby nic, ale jednak to jest już jej salon. Trzeba jakoś z tym żyć. Ale Lase stwierdziła, że kanapa wygodna.

A7wWUbK.png

Miyoki dołączyła się do niej, a w przedpokoju po paru minutach rozmowy Jakub próbował przytulić CW, ale odmówiła.

Z8PQ0gM.png

Jakub usłyszał dzwonek do drzwi. Najprawdopodobniej dało ją najbliższe zgromadzenie moherów. dali tam albo nadajnik TV Trwam, albo zestaw do przyrządzenia kota. Jednak Jakub nie otworzył tego, gdyż bał się, że jest w niej bomba bądź, o zgrozo, komputer zawierający napęd Cd/DVD-Rom.

LtZl7Mz.png

Po obejrzeniu przesyłki Jakub dołączył się do przesiadujących w salonie i wszyscy wspólnie obejrzeli film w telewizji.

WmfnSyG.png

Lase i CW poszły oglądać dom. W łazience na pierwszym piętrze Lase zaczęła skakać w wannie. Nikt nie wie, czemu.

uXeYWzc.png

Po skakaniu w wannie Laselight poszła do swojego pokoju się napić.
- Nie wiem, jak ja wytrzymam w tym domu. - pomyślała

9pJXDdE.png

Na "balkonie" z wanną była reszta. CW kłóciła się z Miyoki.

NB7f2cM.png

Kuba nie chciał słuchać kłótni, więc poszedł nawozić swój ogród.

NSrUW5x.png

Lase, CW i Miyoki poszły jeść kromkę chleba na obiad, bo nie umiały gotować niczego innego.
- Wiesz co, zastanawia mnie, kim w ogóle jest ten cały Jakub. - powiedziała CW
- Jutro się tym zajmiemy.

WKc79c6.png

HEccaWq.png

Jakub dalej działał w ogrodzie. Tym razem sadził pomidory.

0XQlkZx.png

Natomiast Lase z CW po obiedzie poszły pic w pokoju Lase.
- Za wspólne mieszkanie!

BbgT6gk.png

CW w pokoju Lase grała, a Lase w pokoju Jakuba grała. Obie grały w szachy na kurniku, bo w końcu mają wszyscy internet. CW była zbyt leniwa, by iść do swojego pokoju, a Lase weszła dla zasady do pokoju Jakuba.

HWmgpmG.png

- Czemu ten pokój jest taki różowy? - pomyślała Lase

TFj98go.png

CW, LL i Miyoki przed snem zagrały w bilarda. Jakub dalej zajmował się ogrodem, więc nie mógł dołączyć.

ruzc9As.png

- Jestem zwycięzcą!

SZndGjx.png

#2 miłośniczka zwierząt

miłośniczka zwierząt
  • 12 postów

Napisano 03 październik 2016 - 19:30

wow podziwiam cię ja już nie potrafię grać w 2 . Zdjęcia bardzo ładne, a historia ciekawa czekam na ciąg dalszy.

#3 Sułtanka Lejsem

Sułtanka Lejsem
  • 56 postów

Napisano 18 październik 2016 - 20:51

wow podziwiam cię ja już nie potrafię grać w 2 . Zdjęcia bardzo ładne, a historia ciekawa czekam na ciąg dalszy.

Ja mam właśnie odwrotnie, uwielbiam grać w dwójkę, bo trójka się tnie, a czwórka mnie nie przyciąga. Ale tak to dziękuję bardzo za komentarz.

Odcinek 2 - Troll-gazeta

Drugiego dnia, rano Lase odważyła się i wyniosła śmieci.

39xis0c.png

Gazeciarz przyniósł gazetę, którą zamówił Jakub. Lase nie wiedziała, dla kogo ona jest, więc postanowiła ją przeczytać. 
-. Boże, poradnik trolowania?! Naprawdę?! To na pewno dla Jakuba! – pomyślała Lase, widząc nietypową okładkę tego tygodnika. Jakub posiada nietypowe hobby – w wolnym czasie oprócz zajmowania się swoim „ogródkiem” trolluje i prowokuje w internecie.

vUHz8ea.jpg

fTVbuiR.png

Cytryśnia leżała w łóżku i czytała książkę o nieznanym nikomu tytule.
- Dobra, mam oprawioną, dobrze ją skrywam, wiec nikt się nie dowie, co ja czytam. Jakby się dowiedzieli miałabym kłopoty. – pomyślała

hJdydM0.png

Po chwili czytania, CW zeszła na dół, żeby porozmawiać z Lase, swoją przyjaciółką.
- Więc widzisz, sprawdzałam w nocy kim jest nasz cały Jakub. Proszę, oto lista.
Lase podała wydrukowaną przez siebie listę CW.

- A tak poza tym to widziałam gazetę, którą sobie zamówił. 100 sposobów na podryw i poradnik, jak zostać trollem internetowym. Porady dla początkujących i średniozaawansowanych. – rzekła Laselight
- Przecież od zawsze wiadomo, że jest trollem i prowokatorem. Czyżby nie wierzył w swoje umiejętności trolowania, że kupił poradnik? – odpowiedziała Cytryśnia
- Każdy mu wszędzie powtarzał, że jego umiejętności trolowania są na zbyt wysokim poziomie.
- Pewnie chciał się doszkolić. No ale wracając do informacji, co znalazłaś o Jakubie, to nie spodziewałam się po nim tylu osiągnięć. Kulturysta, który nie jest kulturysta? Nie wygląda na takiego. Sułtan? Zaskoczenie. Ale najciekawsze jest to, że w Biblii jest postać, która jest jego imiennikiem. No ale w końcu wiemy, czemu jego komputer nie ma napędu CD. Wynalazł komputer bez tego napędu.

WLSB2GO.png

W międzyczasie Miyoki poszła podkraść się do lodówki, w celu okupowania jej i ochrony przed dostępem niepożądanych gości, takich jak Jakub. W tym celu swój wzrok skierowała w taki sposób, jakby chciała tam uwięzić głowę. 

tFQDPWP.png

Niestety, Miyoki znużona okupacją lodówki musiałą odstąpić miejsca Jakubowi. Wygłodniały jak wilk wziął jedyne różowe mleko i je wypił.

VWYmQLH.png

Jakub postanowił okazać się dobroduszny i przygotować im śniadanie.
- Na pewno kawałek szynki posmarowany masłem, bez niczego będzie im smakować. – powtarzał sobie Jakub. – Nie wiem tylko, po co wyciągałem ten cholerny chleb. Nie jest mi potrzebny.
W tle Miyoki wpatrywała się w gazetę Jakuba.
- Serio, poradnik dla trolli internetowych?! – pomyślała
Lase z CW grały w „papier, kamień, nożyczki”.

dzem4QW.png

Lase z CW okazują się być bardzo rozrywkowe. Nawet pierze wezmą do kuchni!

eQbjGhl.png

Podczas śniadania, CW z Jakubem siedli osobno, a Miyoki z Lase osobno. 
Jakub z CW rozmawiał o wszystkim, czym się tylko dało.

iGhDEic.png

Lase podczas jedzenia poruszyła sprawę Jakuba.
- Widziałaś już tą gazetę, co kupił. Jak ciebie interesuje, to wczoraj wyszukałam w sieci nieco o nim. Mam tę kartkę i ci mogę później pokazać.

pj7QbiN.png

Po obiedzie, Lase poszła grać samotnie w bilard. Do mieszkania, bez pukania weszła anonimowa stalkerka, ubrana na zielono. Weszła Jakubowi do łazienki, gdy brał kąpiel.

h0aOzuw.png

CW nie chcąc okazać się chamem, prostakiem ani brudasem zrobiła coś niezwykłego. Umyła wannę.

LkLZb2W.png

Znudzona Lase na komputerze Cytrynowej Wiśni zaczęła trollować na stronce z czatem. Wypisywała do każdego, że chciałaby zostać terrarystą. W końcu znalazła kogoś, kto z nią mniej więcej pogadał. Niestety nie dość, że gadał po angielsku, to jeszcze nie wiedział kto to terrarysta.
LL: chciałbym zostać terrarystą
Obcy: Heloo
LL: hej
Obcy: How are you?
LL: yyyy
LL: aj dont spik inglisz
LL: ja z polski
Obcy: POLAND?
LL: tak
LL: chciałbym zostać terrarystą
Obcy: You stupid men
LL: czemu
Obcy: Terrorist?
LL: TERRARYSTA
Obcy: Im love terrorist <3
LL: terrArysta
LL: Terrarysta to w terrarium hoduje wszystko
Jak widać, jej umiejętności trollingu były na wyjątkowo niskim poziomie.

CeYfdEz.png

Miyoki weszła na komputer Lase, bo miała jej zdaniem najładniejszy pokój. Rozmawiała na czacie z kilkoma osobami z Chin oraz ze swoją byłą współlokatorką, która w tym czasie grała w Lola.
- Boże, jak dobrze, że z nią już nie mieszkam. Pamiętam, jak przez nią nigdy się nie wyspałam, ale że na studiach ciężko o mieszkanie, to musiałam z nią mieszkać. A Lase z Wiśnią i tak się jarają jej ślimakami.

7emOMgV.png

Później Miyoki porozmawiała z CW w swoim pokoju. Jak widać, CW nie przeszkadzają krzesła, czy inne przeszkody.

7emOMgV.png

W kuchni Jakub czytał swoją gazetę. Brak światła mu nie przeszkadza w zdobyciu ważnych informacji.

obSJDEV.png

Lase, jak to już ma w swoim zwyczaju, skakała w wannie, podśpiewując nieznaną nikomu pieśń.

zLoegMC.png

Mozolny, twardy i trudny jest nasz wielorybniczy znój. 
Lecz nie przestraszy nas sztormów ryk i nie zlęknie groza burz. 
Dziś powrotnym kursem wracamy już, 
Rejsu chyba to ostatnie dni 
I każdy w sercu już chyba ma, piękne panny ze starej Maui. 

Płyńmy w dół, do starej Maui, już czas. 
Płyńmy w dół, do starej Maui. 
Arktyki blask już pożegnać czas. 
Płyńmy w dół, do starej Maui. 

Z północnym sztormem już płynąć czas, wśród lodowych groźnych gór. 
I dobrze wiemy, że nadszedł czas, ujrzeć niebo z tropikalnych chmur. 
Dziesięć długich miesięcy zostało gdzieś, wśród piekielnej, kamczackiej mgły. 
Żegnamy już Arktyki blask i płyniemy do starej Maui. 

Za sobą mamy już Dimon Head, no i groźne stare Oahu. 
Tam maszty i pokład na długo sukł wszechobecny, groźny lód. 
Jak odrażająca i straszna jest biel Arktyki, tego nie wie nikt. 
Za sobą mamy już setki mil, czas wziąść kurs na starą Maui. 

rBj6cI7.png

Tymczasem wieczorem Jakub gotował obiad. Oto efekt.

lgCrWrd.png

cybEFTO.png

Mimo przeciwności losu, dziewczyny zjadły obiad.

NIQs8Mp.png

A Jakub nie jadł, bo zajmował się ogrodem.

BwL4c2H.png

Jakub, o 2 w nocy, trolował w internecie.

b1LVlyV.png

Również z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Lejsem, Lase, LL, Sims 2, Sułtanka Lejsem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych