Skocz do zawartości

• instagram
  • facebook

Zdjęcie

[TS1] Paździoch tworzy okolicę 8

ts1 The Sims 1 Paździoch średniowiecze piraci the sims 1 paździoch domy halloween

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paździoch Menda Złośliwa

Paździoch Menda Złośliwa
  • 98 postów

Napisano 02 listopad 2016 - 12:00

Przeniesione z FTS + nowe parcele

SPIS TREŚCI

10. Cygańska jesień (parcela publiczna Abrakadabrowa)

Słowo ciałem się stało - Paździoch wziął na warsztat okolicę numer 8 i wykasował wszystko, co tylko się dało wykasować - domy, starówkę, centrum, parcele wakacyjne, parcele showbiznesu, a nawet parcele abrakadabrowa i tamtejsze domki również. Całość obecnie się prezentuje, jakby tam pier... zrzucono kilkadziesiąt mini-bomb atomowych.

Następnie zaczął się dylemat - w jakim stylu budować?
Co popadnie? Le fu
Współcześnie? Nuda
Trzymać się ściśle historii? Ale której?
Średniowiecze? Impossibru
XIX wiek? Do zrobienia, ale na dłuższą metę - nuuda
Piraci? Też mogą się znudzić... ale to jest myśl.
Bo właśnie piractwo istnieje od czasów starożytnych aż do dzisiaj (acz ci somalijscy nie są na tyle "ciekawi", żeby tworzyć na ich temat popkulturę) i piracka łajba "wyrzucona na brzeg" będzie pasować niezależnie od czasów.

V9yImju.jpg
Łajba... wróć, rozmiarowo temu obiektowi bliżej do okrętu towarowego. A więc, okręt został tak umieszczony, żeby zajmował aż dwie parcele: dziób okrętu znajduje się na prawej-górnej parceli, a rufa na lewej-dolnej. Ze względów technicznych w budowie okrętu nie zastosowano ukośnych ścian, co znacznie wzmogło wrażenie kanciastości (mówi się trudno). Dziób oczekuje na zagospodarowanie (handel i rozrywka), a rufa została zaadoptowana jako punkt gastronomiczny.

SVA9LYb.jpg
"Drobne" błędy w grafice są denerwujące, ale na chwilę obecną ten jest jedyny, więc zaciskam zęby i udaję, że go nie ma (barierka na rufie). Otoczenie jest dość puste, ale przyznaję się szczerze, że nie mam za bardzo pomysłu na jego zagospodarowanie, gdyż nie chcę przedobrzyć - fontanny, czy ścieżka parkowa z ławkami średnio mi pasują do towarzystwa pirackiego okrętu. Więc simy mają do dyspozycji takie zajęcia jak grill (jeśli lokal gastronomiczny jest dla nich nazbyt kosztowny), warcaby, ognisko, albo wypożyczenie sprzętu od ciecia (wędki i kosz piknikowy). Łajby dryfujące obok pomostu są jedynie dekoracją, ale ciii ;)

MzzW5GB.jpg
Pierwszy oficjalny mieszkaniec Wioski-bez-nazwy poszedł przetestować parcelę z rufą okrętu. Zaraz po wejściu przybysze zostają zaatakowani wszechobecnym smrodem taniej brymuchy pędzonej na myszach aromatem złocistego eliksiru szczęścia, zwanego potocznie piwem. Z okrętu zachowano również gun port, które pełnią rolę okien, a w jednym nawet nadal stoi armata (tu proszę o wybaczenie, gdyż najzwyczajniej na świecie nie znam polskiego odpowiednika dla tego elementu statku - "gun port" to te okienko z klapą, przez które wysuwa się armatę gotową do ostrzału wroga).

Isdtahq.jpg
Z krat postawiono schody - najpewniej architekt płakał jak projektował, ale konstrukcja, o dziwo,  się trzyma. W zakamarkach pokładu znalazły się nieliczne przedmioty ocalone z kajuty kapitana - oprócz skrzyń i beczek (niestety bez oryginalnej zawartości) zachowała się okazała biblioteczka (niestety również bez oryginalnej zawartości).

5gGWdLR.jpg
Jeśli się już ktoś odważy wejść na trzeszczącą konstrukcję skrzynek, może skorzystać z oferty tamtejszej restauracji "Pod Jednonogim Chlorem" i przy okazji podziwiać widoki z górnej części pokładu. Drabinka z masztu została usunięta ze względów bezpieczeństwa, gdyż na pewno znalazłby się idiota młody poszukiwacz przygód, który za nic ma przepisy BHP czy uprawnienia wysokościowe i pragnąłby wejść na bocianie gniazdo. Żeby punkt gastronomiczny mógł działać w pełni legalnie, oprócz koncesji potrzebuje również zaplecza kuchennego i toalety publicznej. Z górnego pokładu widać drzwi. Czy ktoś się już domyślił, dokąd prowadzą i co się tam znajdowało wcześniej?

kieTaYS.jpg
Tak, przepiękną kajutę kapitana zaadoptowano jako kuchnię i szalet. Kapitan tego statku najpewniej przewraca się w grobie (albo wręcz wykonuje salta razem z nagrobkiem), ale i tak ma szczęście, że jego okręt nie został potraktowany wszechobecnym betonem, szkłem i stalą.

#2 Paździoch Menda Złośliwa

Paździoch Menda Złośliwa
  • 98 postów

Napisano 02 listopad 2016 - 12:03

c.d.

Przedstawiam ciąg dalszy okrętu. Ostatecznie zrobił się z niego trojmasztowiec (na bogato!)
gaQwZH5.jpg
Wracając jeszcze do poprzedniej parceli - jak widać doszedł basen. Pierwotnie znalazł się na parceli z dziobem, ale większa część statku zajmuje parcelę, do tego jest ona węższa o szerokość ulicy i na sam widok dostawałam klaustrofobii. W ten sposób basen zniknął z parceli z dziobem (mają tam dość innych rozrywek) i znalazł się obok punktu gastronomicznego. Na coś się przydała ta pusta przestrzeń.

fHL89Te.jpg
Jest i dziób! A co się w nim znajduje? Sklepy (odzieżowy, ogrodowy, zoologiczny, kwiaciarnia i pamiątkowy - jest w czym wybierać), niewielki punkt gastronomiczny (lody i kawa) i klub na otwartej przestrzeni (z barem, a jakże).

Ftb5c1m.jpg
Do tej części okrętu zostały dobudowane zewnętrzne schody. Estetycznie i klimatycznie ta parcela w mojej ocenie wypada gorzej od swojej poprzedniczki, ale jak już wspominałam - naprawdę ciężko o klimatyczne przedmioty do publicznej parceli. Starałam się jak mogłam :P

System tworzenia zdjęć wreszcie działa (nie wiem czemu z poprzednim simem nie chciało), więc teraz pora na porcję mniejszych obrazków. Wiem, mniej widać, ale mi jest tak wygodniej niż co chwilę zrzucać ekran.
Kgh7rkD.jpg
ZvVm0aJ.jpg
EHkRgbZ.jpg
Górna część pokładu to klub - simy mają gdzie zatańczyć i się napić. Nazbyt to "gotycko-mroczne" jak na okręt piracki. Jak znajdę lepsze to podmienię.
Od DJa widać tylko łapki, pewnie skin się źle wgrał, ale gry nie crashuje.

TFHkBjW.jpg
Dół to wyłącznie sklepy i do tego rozmaitej branży.

b6yoQik.jpg
No to wchodzimy.

X9DMz0N.jpg
XZNxlRf.jpg
UlwVPPH.jpg
Pierwsze wejście od lewej prowadzi do sklepu ogrodniczego "Green Wood" gdzie można simów zaopatrzyć w to wszystko, czego trzeba im do stworzenia własnego ogrodu. Oprócz tego Heniek (właściciel) sprowadza miód i wiele innych produktów potrzebnych do wyrobów cukierniczych (mniam!).

EBlCwdC.jpg
FYxNgDQ.jpg
bWjsEl5.jpg
Drugi sklep to upominkowy + kiosk, prowadzony przez nieco pokręconą damulkę. Ta część najbardziej drażni moją estetykę. Jak się już bardzo rozdrażnię to chyba stworzę własne CC na potrzeby klimatycznych sklepów (Maxis, Maxis, ty ***).

LpgrisR.jpg
0rkyesw.jpg
APoGnNg.jpg
Trzeci sklep to zoologiczny. Teraz możesz ukochanej osobie kupić iguanę. Zapewniam, że to bardzo romantyczny prezent. A jeśli jesteś starą panną z kotami, to możesz się tu zaopatrzyć w obroże, zabawki i smakołyki dla swoich pupili.

VDwqrzp.jpg
OOn9NCp.jpg
7kso9P3.jpg
Ostatni sklep mieści się w górnej części pokładu i należy do branży odzieżowej. kupisz tutaj wszystko - od majtek do bikini po płaszcze zimowe.
W trakcie robienia zdjęć simka jednocześnie testowała parcelę - w tym sklepie nie pojawia się kasjerka (nie wiadomo dlaczego), więc nie można jeszcze niczego w nim kupić (kwestia ściągnięcia dodatku na nowo albo kupienia innej kasy).

Yi35Z5S.jpg
CDjNSLn.jpg
Gdy złapie cię głód lub zmęczenie po tym szale tańców i zakupów - na rogu znajduje się lodziarnia i kawiarnia. Smacznego!

QfDd5Cv.jpg
Wypocząć też można, czemu nie. Widok na morze, a w tle dudniące rytmy klubu na pokładzie i smród spalin tuż obok :lovers:

Okręt na dzień dzisiejszy uznaję za skończony. Następna w kolejce będzie parcela wakacyjna - wrzucam przedsmak
S3fLWMO.jpg

#3 Paździoch Menda Złośliwa

Paździoch Menda Złośliwa
  • 98 postów

Napisano 02 listopad 2016 - 12:05

c.d. - prototypy zamczyska

Xh10ODA.jpg
Zaczynały się pierwsze pomieszczenia (to ta górna wieżyczka z poprzedniego zdjęcia)... ale po postawieniu dwóch całość poszła do kasacji.

CyeajkM.jpg
Zdjęcie, które pojawiło się (kiedyś) w offtopie. Zamek staje od nowa i najpewniej ta koncepcja pójdzie dalej.

6GweFRh.jpg
Tak, wpadłam na pomysł dobudowania tawerny obok i połączenia z zamkiem. Jak szybko wpadłam na ten pomysł tak szybko tawerna zniknęła, bo mi pasowała do tego zamku jak pięść do nosa. Natomiast podobną tawernę na pewno postawię na którejś z mniejszych parceli publicznych ;)

FXtt1QP.jpg
Coś się zaczyna wykluwać... zniknęło jeziorko z mostem, doszło znacznie więcej zieleni i nie zamierzam na tym skończyć. To właśnie kocham w motywach średniowiecznych w simach - im więcej zieleni tym lepiej <3

Kwatery, część jadalna i łaźnia publiczna już stoją, teraz się biorę za zieleń w najbliższym otoczeniu zamku, a potem będę kombinować nad tyłem zamku (planuję zrobić jezioro i część rekreacyjną - łuki obowiązkowo!).

edit:
ccVmrZk.jpg
I jeszcze więcej zielonego! :lovers:

YcsFwuh.jpg
Parcela nam rośnie... i z zamku zrobiła się twierdza.

#4 Paździoch Menda Złośliwa

Paździoch Menda Złośliwa
  • 98 postów

Napisano 02 listopad 2016 - 12:06

c.d. - jest i gwóźdź programu, czyli zamczysko w pełnej krasie!

UmH4oxj.jpg
Parcela wymaga jeszcze kosmetycznych poprawek, ale już jest zdatna do użytku.

22pjJed.jpg
Mniej-więcej tutaj wysiadają nowo przybyli, więc mają blisko do głównej części zamku. Wewnątrz wieży ukrywa się telefon i skrzynka pocztowa ;)

bPOppQ2.jpg
Na wejściu od razu mamy recepcję i punkt gastronomiczny. Nie musisz się kwaterować od razu - możesz najpierw się najeść.

UqzIVQu.jpg
Zjeść, wypić, coś przeczytać...

9RgGVCE.jpg
Budynek jest przystosowany do obecności zwierząt.
Tak, "kocham" te drobne błędy w grafice (grrrrrr).

rLQuZBy.jpg
Kwatery znajdują się na piętrze zamku.

m0TpV9J.jpg
Korytarzykiem na prawo do końca mamy pokój dwuosobowy. Łóżko posiada pewien bug, mianowicie działa nawet jak się sim nie zakwateruje, więc nocleg za darmo XD nie wiem jak to naprawić.

xdve4CP.jpg
W tej wieży znajduje się łazienka.

aiOwKgo.jpg
Obok znajduje się kwatera czteroosobowa, również z łazienką wewnątrz wieży.

wb6Au47.jpg
W lewo korytarz ciągnie się nieco dalej i jednocześnie można podziwiać widoki na jezioro umiejscowione tuż przy zamku (w głośnikach leci mi obecnie Enya i właśnie sobie wyobraziłam spacer z takim widokiem... om nom nom).

689DKK4.jpg
Na końcu korytarza znajduje się kolejny pokój dwuosobowy. W sumie miejsc do spania jest osiem.

HH6Dftj.jpg
Tu również łazienka znajduje się wewnątrz wieży.

LCyD5oU.jpg
Pod kwaterą z lewej znajduje się również przestrzeń użytku publicznego. Co może się tam znajdować? (W zewnętrznej wieży jest ukryty drugi telefon i publiczna latryna - logiczne, nie?).

RQ7Qg2H.jpg
Ogólnodostępne spa! Trzeba simom lepszych wakacji?

a1R3Gdu.jpg
Do dyspozycji są różne rzeczy - kąpiele błotne, siarkowe, w mleku, parowe, większa balia, prymitywne prysznice, masaż...

lXPyqhf.jpg
No i toaleta.

A9ygnct.jpg
Pod korytarzykiem znajduje się przejście.

Uxi8i0w.jpg
Na tyłach zamku znajduje się jezioro, niewielki staw z fontanną, kolejne rozrywki, no i mnóstwo zieleni. Most został poszerzony, ponieważ simowe są ułomni i tłumem pchają się na tak wąskie przejście, co skutkuje krążeniem dookoła spa, żeby dotrzeć do terenu za jeziorem.

5Pg1iQ3.jpg

NJtmDpJ.jpg

R64f0ub.jpg
Jest przyzwolenie na karmienie ryb!

No ale trzeba sprawdzić jak nam parcela działa w praktyce.

0TAyGB4.jpg
Tak, obiekt do akredytacji ustawiłam tyłem do przodu. Brawo ja! Już poprawione, a szafa wylądowała za ścianą.

BNPH4aq.jpg
Wędkowanie nam działa. Na dzień dobry Jarogniewa Staw wyłowiła kalosza!

ug0Y2Pk.jpg
Wspomniane dozwolone karmienie ryb.

u9rbJbf.jpg
Tere-fere-kuku, strzela baba z łuku. Za pierwszym razem trafiła w sam środek!

Do naprawy zostały mi prysznice w kwaterach, które nie działają wcale (na szczęście te ze spa już tak) i muszę dodać punkt kąpieli dla zwierząt. Ogólnie z parceli da się (w miarę) normalnie korzystać i simy mają już gdzie wypocząć ;)

#5 Paździoch Menda Złośliwa

Paździoch Menda Złośliwa
  • 98 postów

Napisano 02 listopad 2016 - 12:10

+bonus w postaci dodatkowych zdjęć i poprawek

HTm2HQy.jpg
Zrobiłam własny recolor łóżka, do tego zmieniłam zasłonki i prysznic (ten działa).

Geipo0Z.jpg
Goście są ułomni i robili pod siebie mimo publicznej latryny w wieży... więc przeniosłam ją na zewnątrz (może wreszcie pójdą po rozum do głowy).

idx3y10.jpg
Wspomniany wcześniej poszerzony most.

prb19G2.jpg
Nad latryną.

u6DmDQ7.jpg
Akredytacja umieszczona prawidłowo i przeniesiona szafa.

Następny problem z parcelą jest taki, że działa dobrze do momentu przybycia innych turystów. Wtedy zaczyna niesamowicie zamulać :look: podejrzewam, że to wina gęstej, zielonej trawy - jej nadmiar nigdy dobrze nie robił płynności gry, więc będę musiała mocno ograniczyć jej ilość (a szkoda, bo ją lubię)

I jeszcze jeden bonus dla Was :D zostajemy w temacie średniowiecza - jak myślicie, co powstaje teraz?
cXb3Ngv.jpg

• Thixec lubi to

#6 Paździoch Menda Złośliwa

Paździoch Menda Złośliwa
  • 98 postów

Napisano 02 listopad 2016 - 12:13

Jeszcze trochę zdjęć wakacyjnego zamczyska, już po naprawie. Winnym okazał się być most, który przestał działać jako most (z powodów jedynie sobie znanym), przez co zarówno moje simy jak i turyści nie mogli się dostać na teren za jeziorem i gra ogólnie wariowała. Obecnie wszystko jest naprawione i parcela wakacyjna w pełni działa prawidłowo, więc pomęczę was jeszcze garstką zdjęć z niej.

2nto6nm.jpg
Specjalnie dla Was parcelę wakacyjną ponownie testuje Jarogniewa Staw. Zieleń została przywrócona, a nawet uzupełniona o nowe okazy. Most zniknął, a zamiast niego pojawiła się kamienna dróżka, delikatnie porośnięta trawą na brzegach.

pOhem6w.jpg
Za błędy w działaniu podejrzewałam zjeżdżalnię dla dzieci, więc została usunięta. Ostatecznie to nie ze zjeżdżalnią był problem, ale w ten sposób mogłam lepiej zagospodarować ten teren - koniki dla najmłodszych, ognisko ogólnodostępne i grill. Wszystko działa, turyści nader chętnie korzystają.

sXoJb3v.jpg
Wieczorową porą można się pokusić o opowiadanie historii o duchach. Jarogniewa zna ich całkiem sporo i to z doświadczenia - skutecznie ukrywa swoją tożsamość, jako wiedźmy.

06vBv1c.jpg
A jeśli się ktoś nadmiernie objadł strachu, to może dołączyć do śpiewania przy ognisku.

Czas na nową parcelę!
B5YBKzE.jpg
Już wiecie gdzie się znajduje? To otoczenie showbiznesu :D simowie ze średniowiecza mogą teraz doceniać sztukę teatralną, jak również próbować swoich sił. Ze względu na charakter parceli pierwszym warunkiem było: "ma działać". Tym razem dla was parcelę będzie testował Pierwszy Rycerz - sir Henryk.

02CuJIJ.jpg
Pozbawiona gęstej zieleni, którą (niesłusznie) obwiniałam za błędy w grze. Nie jest to tak imponujące zamczysko jak te wakacyjne, ale spełnia zupełnie inną rolę. Tutaj simowie przyjeżdżają dla rozrywki i relaksu, więc niepotrzebne im kwatery noclegowe i inne atrakcje tego typu.

0Crq7pQ.jpg
Estetyka fontanny jest tutaj nieprzypadkowa, ale o tym później ;)

5oQ2ZBY.jpg
Zacznijmy od największej części.

VODUYjf.jpg
Z wizytą u króla! Tutaj wstęp mają nieliczni simowie, którzy są naprawdę zasłużeni dla swego królestwa (w różnych dziedzinach).

7oqTvXr.jpg
Król istotnie ma jakieś plany wobec sir Henryka

7P1ZAPz.jpg
Mianowicie król bardzo chętnie ogląda pojedynki!

Ebw9G8v.jpg
sir Henryk zna się na tym. Jednak, aby było sprawiedliwie, król poprosił go o zdjęcie uzbrojenia.

86ynqgU.jpg
W sali obok leży ciężko chory kuzyn króla. Czuwa nad nim miejscowy medyk (dość ekscentryczna postać).
"Królu! Nic nie mówiłeś, że szanownemu kuzynowi się aż tak pogorszyło!"

ZqwdAVE.jpg
W kącie medyk prowadzi badania, acz chętnie dzieli się nimi z innymi simami, jak również swoim księgozbiorem.

8gwlYkO.jpg
Pamiętacie jeszcze fontannę? To dobrze. W roku którymśtam, pewni przybysze ze wschodu przybyli do tej krainy, celem jej zajęcia, jednak dostali solidny łomot (również od sir Henryka). Wtrąceni do więzień zostali zmuszeni do ciężkiej pracy, której owocem jest łaźnia publiczna w stylu bliskowschodnim.

X7Q54Ok.jpg
Jeden wielki wypoczynek. Król jest łaskaw i przekazał łaźnię do użytku publicznego - za niewielką ilość złota dowolny sim, niezależnie od swej klasy, może korzystać z obecnych tutaj dobrodziejstw.

FhTWYUz.jpg
Sir Henryku! To obsceniczne!

pJhU5dl.jpg
W razie potrzeby - jest i toaleta.

WibP6yv.jpg
Rozmaite mazidła i wonności ze wschodu pozwalają simom w pełni się zrelaksować. To również doskonały sposób na zadbanie o swą urodę i witalność.

RI1h5I1.jpg
(cholerne głośniki...)
Niewielki punkt gastronomiczny. Jest gdzie zjeść, wypić i wygłosić mowę publiczną. sir Henryk potrafi porwać ludzi za sobą!

L8cijn2.jpg
Zieleni tak bardzo brak... ale, chwileczkę! Nad salą królewską znajduje się piętro! Cóż skrywa?

kdSN2kP.jpg
To tylko balkon ;)

1jRjwDw.jpg
Nie mogąc znieść dłużej braku bujnej zieleni wokół zamku, ostatecznie została wprowadzona. Parcela nadal działa prawidłowo.

mEcmzZJ.jpg
Zaiste.

• Thixec lubi to

#7 Paździoch Menda Złośliwa

Paździoch Menda Złośliwa
  • 98 postów

Napisano 02 listopad 2016 - 12:17

Parcela showbiznesu po poprawkach

myhdjLg.jpg
Z autostrady mugole mogą podziwiać zamek... a raczej mogliby, gdyby nie byli mugolami (czytam chłopu na głos po jednym rozdziale Pottera do snu, więc mnie klimat trzyma).

Qahqvi4.jpg
Jest już trochę lepiej, ale jeszcze, jeszcze bym coś zmieniła... a raczej na pewno zmienię.

aee8fY2.jpg
Łaźnia z dołożonym piętrem.

Lz7nAF3.jpg
Żodyn nie zwrócił uwagi, że przy basenie nie było drabinki :awesome: ŻODYN!

7jX6kkI.jpg
Publiczna latryna. Telefony ukryte wewnątrz wieży

+bonus!
1QNCjxX.jpg
Mugolom wstęp surowo wzbroniony :D

#8 Paździoch Menda Złośliwa

Paździoch Menda Złośliwa
  • 98 postów

Napisano 02 listopad 2016 - 12:22

Neldë cormar Aranin Eldaron nu Menel
Otso Herurin Naucoron martamenta ondovassë
Nertë Atanin martainë qualmen
Minë Morë Herun morë mahalmaryassë
Nóressë Mordoro yassë caitar i Lómini
Minë corma an turë ilyë
Minë corma an hirë të ilyë
Minë corma an tulë të ilyë
Ar morniessë nutë të
Nóressë Mordoro yassë caitar i Lómini

uvdB6Az.jpg
Przeniosłam się na parcelę obok. Do tej mrocznej może jeszcze wrócę.

Nasef1m.jpg
Oj od dawna próbowałam budować z wykorzystaniem tych elementów, ale nigdy nie udawało mi się tego poskładać do kupy.

kqVuz7P.jpg
No nie umiem się powstrzymać, żeby nie nawalić jak najwięcej drzew. No nie da się.

b5vVlmS.jpg
Przeniosłam miejsce do lądowania statku powietrznego.

fnDE7sK.jpg
Cyprysy <3

SXhEtpg.jpg
Koło wejścia stoi wróżka Mara ze swoim wózkiem handlowym. Chciałam umieścić przynajmniej jednego, magicznego sprzedawcę i Mara wydała mi się najodpowiedniejsza.

BtITS5Q.jpg
Sklep ogrodniczy i kwiaciarnia. Przy okazji cyganie dostarczają do sklepu również miód i inne ingrediencje.

rdloBtc.jpg
Po drugiej stronie znajduje się niewielki punkt gastronomiczny - Simy muszą żryć zawsze i wszędzie.

DWUrR6P.jpg
Zoologiczny nad ogrodniczym.

WhZdJJF.jpg
Niewielki zakątek. Można się oddać lekturze, albo wyjść na zewnątrz...

vHuhAno.jpg
Zagrać w warcaby, albo przejść dalej...

ZwSpEdd.jpg
Na końcu siedzi sobie cyganka Gienia, która za drobną opłatą przewiduje przyszłość (zagospodarowanie tej przestrzeni pozostaje sprawą otwartą).

joA1QYj.jpg
Pod kanciapką cyganki Gieni znajduje się szalet publiczny.

sYp2Tmo.jpg
Raz jeszcze widok na wejście do budynku.

nG9eEo4.jpg
Tył.

o7ZOSDf.jpg
Ale trzeba sprawdzić jak się parcela sprawdza w praktyce. Ponownie do testów zgłosiła się Jarogniewa Staw - tu przegląda zasoby wróżki Mary.

coCXxbY.jpg
Można zjeść lody, albo napić się kawy. Sim automatycznie siada w loży, jeśli jest wolna.

UZDFkyF.jpg
Szalet jest na tyle przestronny, że simowie się w nim nie blokują (co im się zdarzało na oryginalnej parceli).

5REg266.jpg
Na zakupach spotkała sir Henrica we własnej osobie!

HwMiSWv.jpg
Partyjka warcabów to dobry sposób, na nawiązanie nowej znajomości.

L54Zr8A.jpg
Zasób biblioteczny jest tu skromny, ale interesujący.

5DRARGj.jpg
Z tej perspektywy widok najpewniej należy do przyjemnych.

Ani jednego błędu na parceli (nie licząc drobnych w grafice), wszystko działa poprawnie :D miła odmiana po wiecznie psującej się parceli wakacyjnej.

Bonus!
k4P0TIK.jpg
Jak się budynek zaczynał kształtować.

spDCNXN.jpg
Gastro powstało jako pierwsze.

Hr92HeK.jpg
Na który kolor okien i drzwi się zdecydować...? Ostatecznie padło na biel i brąz.

#9 Paździoch Menda Złośliwa

Paździoch Menda Złośliwa
  • 98 postów

Napisano 02 listopad 2016 - 12:24

Z jednej strony trzyma się mnie to średniowiecze, z drugiej dodatki mię się kończą i powtarzają... więc jeszcze was pomęczę tymi klimatami.

BG7JAIU.jpg
Różne rzeczy próbują powstać, ale w pełni do użytku jest jeno kolejna parcela w centrum. W miejscu mojej ulubionej (Pojezierze), więc dlatego zasługuje szczególnie na uwagę.

5zUxLpS.jpg
Tym razem parcelę testuje dla was sam Robin Hood (tak, właśnie tak nazywa się ten Sim na dole). Pomysł tawerny w takim klimacie narodził się dużo wcześniej (gdzieś wyżej figuruje jako dobudówka do zamku na parceli wakacyjnej), ale czemuż ograniczać się jeno do żarcia i picia?

knAvrDO.jpg
Zaczynamy od lewej strony.

1yPZIcR.jpg
Szyld sklepu prezentuje się mało optymistycznie...

3X3qwRV.jpg
Wnętrze sklepu oddaje w pełni klimat szyldu, jednak możemy w nim kupić eleganckie gajery, biżuterię i świece.

FGcHxI5.jpg
Sprzedawca tego sklepu zwie się Borgin. Pszypadeg? NIE SONDZE...

11owE6G.jpg
Pięterko wyżej pan Borgin sobie pomieszkuje.

H5n3JgS.jpg
Wnioskując po dwuosobowym łóżku - nie mieszka sam.

t9tfFMC.jpg
Obok znajdują się kwatery mieszkalne. Jedną z bolączek The Sims 1 są NPCe bez miejsca zamieszkania.

msjKuiF.jpg
Teraz Miastowi mają swoje cztery kąty i to w ścisłym centrum!

E8wJzCO.jpg
Obie chałupki mają dokładnie ten sam układ.

IjPcGEz.jpg
Skromnie i ciasno, ale podstawowe potrzeby są zapewnione.

MrJDgxC.jpg
Obok mieszkań znajduje się zoologiczny.

jfaSHOS.jpg
Gryząca mieszanina zapachów i irytująca kompozycja skrzeków i pisków. Medal dla sprzedawcy za cierpliwość.

QztCH6g.jpg
Sprzedająca zwie się Jacinda. Miejcie na uwadze, że jest nieco głucha.

nqsG1D2.jpg
Obok zoologicznego znajduje się główna atrakcja parceli - szynk! Bard Simtrolo udaje się na przerwę.

2C0I0zR.jpg
Na parterze można skosztować rozmaitych trunków. To właśnie tutaj zbiera się najwięcej miejscowych.

OyGor0J.jpg
Kucharz też gdzieś sobie idzie.

AXOkSUx.jpg
Na pięterku znajduje się jadłodajnia i szalet publiczny.

Lltzsew.jpg
Nowoczesność powoli wkracza.

sxLb7HN.jpg
Budynek na samym środku placu nie spełnia żadnej funkcji. Po prostu sobie stoi. Pierwotnie tam miała się znajdować gospoda. Najpewniej powstanie tam kolejny odzieżowy.

RKgbEC4.jpg
Parcela ogólnie działa dobrze z wyjątkiem... kucharza. Parcela była w użytku kiedy znajdował się na niej tylko punkt gastro. Po dobudowaniu sklepów i mieszkań kucharz raczył uciec z kuchni w jadłodajni do mieszkania... więc kelnerzy zasuwają z jadłodajni do kwatery składać i odbierać zamówienia. Weird shit, ale popracuję nad tym.

Na dzień dzisiejszy koniec, trzeba porobić jakieś domki ;)

• Thixec lubi to

#10 Paździoch Menda Złośliwa

Paździoch Menda Złośliwa
  • 98 postów

Napisano 12 listopad 2016 - 13:50

Jest dużo, kiczowato-mrocznie, drogo i z błędami w grafice.

Domek pierwotnie był osobnym tematem ze względu na ogromną ilość zdjęć i odbieganie estetyką od reszty. Jednak to nie koniec przygód mieszkającej tam simki, dlatego tematy zostały połączone.

MEkEhsl.jpg

Właścicielką domu jest pani Amelie Mimieux i mieszka w nim sama (nie licząc służby). Z jakiegoś powodu stroni od towarzystwa innych simów...

pRIWaFr.jpg

Przedpokój nie robi największego wrażenia, ale najważniejsze, że jest w nim tylko to, co powinno tam być.

CdC2HZo.jpg

Pierwsze pomieszczenie po lewej stronie korytarzu to niewielki salonik. Tutaj madame Mimieux oddaje się rozmaitym rozrywkom, będącymi wytworami kultury (to nad kominkiem to telewizor, gdyby ktoś miał wątpliwości).
Czegóż tam szukasz, gnomie? Ogród znajduje się na zewnątrz, tutaj nie masz czego podlewać.

p34F9eV.jpg
2YSRLQv.jpg
zWYgjMu.jpg

Na przeciwko saloniku znajduje się kuchnia. W zależności od humoru madame Mimieux, albo gotuje ona sama, albo robi to za nią służąca Dorothy. W tej kuchni nie ma lodówki, jest jedynie spiżarnia. Wszystko jest bio, eko i wege.
vHICXCj.jpg

lAqwX8w.jpg

Jadalnia znajduje się w dalszej części domu. Jest zawsze gotowa na przyjęcie gości, których u madame Mimieux nie ma. W wolnych chwilach pani domu grywa na fortepianie.
FmaToPf.jpg

QZBaeEi.jpg

Salonik i jadalnia są połączone ze sobą niewielką łazienką.

RwkRLli.jpg

VDFaBRl.jpg

Pora zwiedzić piętro. Korytarz nie jest tu szczególnym pomieszczeniem. Trochę roślin, jakiś dywan i zbroja niewiadomego pochodzenia (plotki głoszą, że rycerz Sir Henryk ostatni raz był widziany w pobliżu domu madame Mimieux. Nie wiadomo jednak, czy zbroja należała faktycznie do niego).

vltNU2f.jpg

MQsQo5o.jpg

Łazienka na piętrze jest niewiele większa, jednak madame Mimieux w zupełności wystarcza. Oddaje się tu relaksującym kąpielom. Nie da się nie zauważyć, że bardzo lubi lustra. Im większe i im więcej, tym lepiej.

LHkEHXR.jpg

3TrYGhM.jpg

Sypialnia madame Mimieux wydaje się wyjątkowo skromna, na tle całego domu. Ale właścicielce taki stan rzeczy odpowiada.

Na komodzie obok perfum można znaleźć tacę z butelką whisky. Nie stroni od trunków nasza dama, oj nie.

TcLf9lt.jpg

Gs04j3Q.jpg

A cóż to za tajemnicze pomieszczenie? Nie bez powodów wejście do niego jest ukryte. Tutaj madame Mimieux oddaje się swym magicznym umiejętnościom, z dala od wścibskich oczu sąsiadów (cholerni piraci i ich lunety!).
r1x8sz7.jpg

Mimo francuskiego pochodzenia i zamiłowania do alkoholowych trunków, madame Mimieux jest jednocześnie ogromną fanką herbaty. Zawsze chętnie wypije filiżankę w towarzystwie barda Simtrolo (jego zadanie to zabawianie i dotrzymywanie towarzystwa jego pani).

ZvTEvWk.jpg

Tego pomieszczenia lepiej nie zgłębiać, ani nie komentować. Nie bez powodu jest pozbawione drzwi.
Zostaliście ostrzeżeni.

cuVEvFY.jpg
Nn54jzK.jpg

Czyżby coś zostało pominięte? Tak, ostatnie pomieszczenie na parterze, znajdujące się za kuchnią.
htO8nBM.jpg

Partyjka bilarda, bądź oddawanie się muzyce? Bard Simtrolo zawsze służy towarzystwem! Z tego pomieszczenia można wyjść od razu do ogrodu, poprzedzonego oranżerią.
FZAMrcr.jpg
ngQ7wdz.jpg

Jest i oranżeria. Madame Mimieux spędza tu wolny czas, podczas pochmurnych dni. Co, zawartość fontanny ma czerwony kolor? Oj tam, oj tam...
(ściany oranżerii "zrzucają się" razem z właściwymi, wielki plus!)
GOdZCbT.jpg
D41j7DC.jpg

Pani tego domu bardzo lubi swój ogród.

B6aD8eR.jpg

Jest tu sporo miejsc do siedzenia i kontemplowania roślinności.
Zjd4kGr.jpg
TsKe8jg.jpg

Mieć basen z fontanną wyłącznie dla siebie? Któż by nie chciał...
12wuymU.jpg

Tu również można przycupnąć. Wiatrak jest pamiątką po wizycie w Holandii.
XbTRr8o.jpg

Najlepsze trunki to domowe trunki. Madame Mimieux osobiście pilnuje swych owoców.
OOeOGqh.jpg

A cóż to za tajemnicza szopa?
g5V4DX5.jpg

Gdzieś te trunki trzeba wyprodukować i przechowywać (bluszcz niestety nie spada razem ze ścianą).
5yjr1Gs.jpg

Obchodząc taki dom dookoła można się jednak nieco zmęczyć. Kolejna ławeczka (tymczasem bard Simtrolo udaje się sprawdzić jakość trunków madame Mimieux).
P8U9eyY.jpg

W pobliżu domu madame Mimieux znajduje się jeszcze jedna szopa. Cóż skrywa?
31yr5ls.jpg
AUUiQIx.jpg

Nic szczególnego, to budynek przeznaczony dla służby. Służąca Dorothy w wolnych chwilach dorabia malarstwem. Jest tu również miejsce dla barda Simtrolo, jednak ze względu na względy znacznie częściej ląduje w łożu swej pani, niż we własnym...
Bogowie raczą wiedzieć, co się tam wówczas wyprawia.
khQukuN.jpg
GHUyTPj.jpg

I wróciliśmy do punktu wyjścia (czy raczej wejścia. Do domu).
oKu42Gn.jpg

Parter
xigyPRd.jpg
cFFXD5T.jpg
8ILf98m.jpg
RR0LCcx.jpg

Piętro
uBQ74rS.jpg
k3RUpWJ.jpg
SjEZHUg.jpg
UEiKHTN.jpg

Cały dom
sTxjIws.jpg
yHqy44f.jpg
jLntrJS.jpg
8EiEkaC.jpg

I jeszcze trochę dodatkowych zdjęć
PDjeYyh.jpg
HmUEhZy.jpg
vhmgAxQ.jpg
9n5FtIK.jpg

Nocą!
yBQjdRR.jpg

Siedzący na shoutboxie dostawali co jakiś czas zdjęcia z postępu w tworzeniu parceli. Postanowiłam je również pozbierać i umieścić tutaj.

Parter postawiony. Zauważalny jest tutaj brak malutkiej łazienki między jadalnią a salonikiem.
1FWNX4F.jpg

Oranżeria połączona z domkiem chodziła za mną od naprawdę długiego czasu (nie skłamię, jeśli powiem, że w latach). Dopiero teraz udało mi się ją umieścić w jakimś ładzie i składzie.
qUEAZyU.jpg

Sporym problemem był dla mnie wybór ściany zewnętrznej.
YkIGsLN.jpg

Zupeeełnie inny widok na ogród :)
GXtlLN7.jpg

Kobieto, znaj umiar... ostatecznie całość poszła do kasacji.
9V3e1jh.jpg

Madame Mimieux jeszcze w starej sukni.
2N52wDd.jpg

Najpierw pojawił się hamak między drzewami, a dopiero potem żeliwna ława. Znajdują się w miejscu skasowanej roślinności (tej bez umiaru).
y3AxBm7.jpg

A po lewej stronie goło. Ale ten etap był już w miarę blisko całości.
RL71pu8.jpg

To również poszło do kasacji. Było w miejscu fontanny (tej ze smokiem) i mini-jeziorka. W tle jeszcze widać inne ogrodzenie przy oknie.
m8QK1UR.jpg

Uff, nareszcie koniec. Do następnego!

#11 Kędziorek

Kędziorek
  • 518 postów

Napisano 12 listopad 2016 - 14:07

Prezentację zdecydowanie lepiej mi się ogląda, gdy najpierw jest tekst, a potem zdjęcie ;)

Oj, no! Musiałam się do czegoś przyczepić, bo ten domek (pałac raczej!) jest GENIALNY. Kobieto... Słów mi brakuje. Oczywiście bardzo intryguje mnie pokoik bez drzwi, ale podejrzewam, że jakbym tam weszła, to już bym nie wyszła :D

I ten ogród <3 <3 Chociaż wersja bez umiaru też mi się podobała :D

Ale ile to pracy, cierpliwości, pomysłu! Jestem pod ogromnym wrażeniem.

#12 Paździoch Menda Złośliwa

Paździoch Menda Złośliwa
  • 98 postów

Napisano 12 listopad 2016 - 14:49

Poprawione ;) dziękuję za komentarz

#13 Shiver

Shiver

• 55 postów

Napisano 12 listopad 2016 - 15:02

Domek odbiega dosyć mocno od mojej estetyki, ale nie mogę zaprzeczyć, że ma swój urok. Przede wszystkim, jak we wszystkich Twoich parcelach, jest baaaardzo klimatycznie :) Podoba mi się pomysł z oranżerią (chyba też z czymś takim pokombinuję), ogród bardzo fajny, chociaż trochę chaotyczny jak dla mnie. Nie za bardzo pasują mi tylko te rozwalające się schody. W takiej rezydencji coś bardziej zadbanego prezentowałoby się lepiej  :P

Swoją drogą, ciekawie wyglądał ten kąt przy domku dla służby na zdjęciach z shoutboxa. Pusta przestrzeń i ta zielona trawka fajnie się prezentowały. Następnym razem mogłabyś spróbować z domem na pustkowiu ;)

No i te mury z wieżami w widoku otoczenia mnie intrygują. To będzie zamek czy mury miejskie? :D

Dołączona grafika

#14 Paździoch Menda Złośliwa

Paździoch Menda Złośliwa
  • 98 postów

Napisano 12 listopad 2016 - 16:01

Względem roślinności przejawiam raczej koncepcję horror vacui. W planach mam dom jeszcze bardziej mroczno-kiczowato-gotycki, stay tuned  :jacko: na schody nie zwróciłam szczególnej uwagi, pewnie za mocno się sugerowałam jadalnią (powstała jako jedno z pierwszych pomieszczeń), a potem odkryłam, że nie mam za dużo rzeczy w takiej szarej kolorystyce i mrocznym stylu :P
A mury póki co są tylko murami. Ale będą to raczej parcele mieszkalne.

Dziękuję za komentarz ;)

#15 Joan

Joan
  • 110 postów

Napisano 08 grudzień 2016 - 01:01

Szczerze mówiąc to ten sposób prezentacji bardzo mi odpowiada. Twoje komentarze przed zdjęciem są naprawdę trafionym pomysłem. Bard Trololo rozłożył mnie na łopatki. Ostatnie zdjęcia z tworzenia też są świetne, lubię patrzeć na proces powstawania. Sam domek mi się podoba, mimo że estetyka jedynki w ogóle do mnie nie trafia i chyba nie potrafiłabym w tej części grać.

eHYQcw7.png

#16 DeltiX

DeltiX
  • 7 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 17:46

Genialnie to wygląda! Też kiedyś miałem pomysł na budowę zamku. Niestety nigdy go nie zrealizowałem. Jak działa ta oranżeria?

#17 Paździoch Menda Złośliwa

Paździoch Menda Złośliwa
  • 98 postów

Napisano 05 listopad 2017 - 12:01

Nie do końca rozumiem pytanie "jak działa oranżeria". Jest to obiekt z gatunku "inne". Sim przez niego nie przejdzie, ale w jego obrębie jak najbardziej może się poruszać. Persimmon Groove odwalili z nią kawał dobrej roboty.

Wjeżdżam z nowościami. Do Abrakadabrowa zajechał tajemniczy tabor cygański...
iHlqT5Q.jpg

Chociaż jest to "dom na kółkach", zdaje się, że mieszkańcy zechcą pozostać tu na dłużej.
A0sPDaW.jpg

Dowodem na chęć pozostania jest wychodek stojący na zewnątrz.
rHReUB1.jpg

Jednak do kogo należy wspomniany tabor? Czy w takich warunkach da się w ogóle mieszkać? Zajrzyjmy do środka...
2IvNAFN.jpg

Jest gdzie spać? Jest.
Jest gdzie się przebrać i wziąć prysznic? Jest.
Jest gdzie zrobić jedzenie i zjeść? Jest.
O takiej oczywistości jak wychodek nawet nie trzeba mówić. Jak widać da się mieszkać na tak małej przestrzeni. Właścicielką wozu jest cyganka Esmeralda de Silva, która pracuje jako wróżbitka (pszypadeg? NIE SONDZE).
Php8BPF.jpg

Tak, to już koniec. Golizna parceli wynika z tego, że simką gram bez jakichkolwiek kodów i dopiero zaczęłam. Ale żeby nie było aż tak skąpo, to dostaniecie coś jeszcze.

- Pani?

- Hmm?
- A może jakieś wakacje? Słyszałem ostatnio o nowej gospodzie w górach...
- Wiem, u madame Rosemary. Planuję się tam wybrać już od jakiegoś czasu, poza tym muszę się pokazać w mojej nowej, czarnej sukni. Ale dziękuję Ci, że o mnie pomyślałeś.

(Aby bard Simtrolo mogł zachować twarz, pozwolę sobie nie pokazać jak bardzo się w tej chwili wzruszył).
JC76iCN.jpg

- Dobry wieczór! Czy to Taxi Rysiek?
2JaOOxp.jpg

- Żebym ja miała na kogokolwiek czekać... nie do pomyślenia.
UHpTbCt.jpg

Gospoda madame Rosemary znajduje się na jednej z mniejszych parcel. Jest skromna, ale wystarczająca, jeśli komuś zależy na tym, żeby było gdzie spać, jeść, zrobić zakupy i skorzystać z niewielkiej ilości atrakcji.
vnSKsed.jpg

- Och nie! Co za wpadka! Ja, madame Mimieux nieprzygotowana do zimy?! W takim wstrętnym stroju!
iOz0XU5.jpg

Trzeba natychmiast znaleźć jakiś sklep i uratować madame Mimieux od modowej wtopy.
MuKWSNJ.jpg

Udało się. Sklep wita nas przytulnie trzaskającym kominkiem i najnowszą kolekcją zimowych ubrań. Madame Mimieux już zaopatrzyła się w najmodniejszą, fioletową suknię, ale postanowiła przejrzeć również inne.
E9NmZZV.jpg
Sy7Gtcg.jpg

Proszę się nie pchać, sklep zajmuje jeszcze piętro. Wszyscy się pomieszczą.
uso2neo.jpg
OtnnI0F.jpg

Nie jest żadną nowiną, że simy muszą żreć zawsze i wszędzie, dlatego obok sklepu odzieżowego znajduje się niewielki punkt gastronomiczny. Potykacz przed sklepem informuje nas o promocji na hot-dogi.
r9PC6N2.jpg

Prywatna-publiczna toaleta też musi być.
vtM0ldz.jpg

Plac przed kwaterami jest intensywnie odśnieżany, podobnie jak chodnik. Niestety, jest stały konflikt odnośnie żywopłotu i fontanny - nikt nie wie czy należą do właścicielki budynku, czy już do miasta. W związku z czym śnieg na nich pozostał. Przed kwaterą znajduje się uboga kwiaciarka o wyjątkowo tęgim zdrowiu, ponieważ siedzi tam nawet w środku mroźnej nocy (a nuż jakiś amant będzie pilnie potrzebował kwiatów na niespodziewaną randkę?).
aQ1mPhI.jpg

Trzeba się zakwaterować.
baQWDMw.jpg

Można też na miejscu kupić pocztówki i wielce kiczowate oraz zbędne durnostojki pamiątki
JUT9mzO.jpg

Wcześniej było powiedziane, że madame Mimieux nie stroni od trunków, więc swe pierwsze kroki skierowania nie ku swojemu pokojowi, lecz ku barowi. Sieć "The Green Man" i tutaj otworzyła swoją placówkę. Dokładnie za barem znajduje się zaplecze dla pracowników.
ql0v10D.jpg

Jest też gdzie zjeść.
3oXct8c.jpg

Pora zwiedzić piętro. Korytarz jest przestronny.
CUf3XtA.jpg

Jedna z kwater - pokój 3 osobowy, przystosowany do obecności zwierząt, z łazienką w stylu marokańskim. Wystarczająco luksusowo, nawet dla naszej damy.
rlx39Cu.jpg

Madame nie ma aż takich zapędów, żeby samotnie zajmować pokój dla trzech osób, więc dla siebie wybrała pokój nieco mniejszy.
yqNtonS.jpg

Łazienka również jest w stylu marokańskim. Właścicielka gospody ma słabość do tego typu wygódek.
xSDHXQf.jpg

Komuś ciepłego pączka? Idealne na trzaskający mróz.
aKTzGBG.jpg

Myślicie, że madame Mimieux jest zawsze sztywna i wielce poważna? No to pozwólcie, że wyprowadzę was z błędu.
0AAkJ1S.jpg

Balia z gorącą wodą wśród drzew.
h55Gw5E.jpg

- Tak, porzucam się z wami śnieżkami, mimo że jesteście plebsem. Znajcie łaskę pani.
hZ4mOps.jpg

Ale i tak ze wszystkich atrakcji madame Mimieux najbardziej lubi chodzenie z wykrywaczem metalu.
sALxZph.jpg

Cała parcela.
EuRy35A.jpg
casrmjf.jpg
ERa4Ev5.jpg
arIx7TN.jpg

Nocą.
ABovWQ4.jpg
GuUjeuR.jpg

Parter.
WhOCm2V.jpg

Piętro.
VTT2x42.jpg

Zgadnijcie kto postawił tego pięknego bałwana.
A1YoMkS.jpg

Dzień dobroci dla zwierząt ludu pracującego. Kwiatuszek na pamiątkę.

kD9DJ1G.jpg

- Ach, pani! Przywiozłaś takie piękne pamiątki! Niebieski kryształ, złota lama, grot strzały, posążki bogini płodności... nawet skrzynka skarbów się trafiła!
- Wykrywacz metalu i odrobina cierpliwości potrafią zdziałać cuda.
- Pani, a te dwa stare trepy???
- ...stul pysk.
LgSLLx5.jpg

Parcela nie posiada bugów, wszystko działa sprawnie. Miejsc do spania jest w sumie 5 dla ludzi + 3 dla zwierząt. Nie czułam potrzeby robienia aż 8 miejsc dla ludzi, ponieważ nigdy nie gram tak licznymi rodzinami. Nadal czuję, że muszę znacznie poprawić skilla w budowaniu parcel publicznych, ale na chwilę obecną nie czuję potrzeby poprawiania w niej czegokolwiek.

Do następnego

• Caesum, Thixec i Shiver lubią to

#18 Paździoch Menda Złośliwa

Paździoch Menda Złośliwa
  • 98 postów

Napisano 19 listopad 2017 - 23:44

Dalej działam w Abrakadabrowie. Tym razem przedstawiam wam Cygańską Jesień. Dlaczego cygańską? Bo parcelę przedstawi Wam cyganka - Esmeralda de Silva.

Tutaj poprzeczka nieco podskoczyła, ponieważ:
1. Jest to parcela publiczna.
2. Jest to DUŻA parcela publiczna.
2. Kolorystyka gruntu niezbyt pozwoliła mi na użycie mojej ulubionej, gęstej trawy (znaczy dałoby radę, ale pasuje jak pięść do nosa), a nie chciało mi się robić kolejnej wersji kolorystycznej.

No nie umiem postawić normalnej, ogarniętej parceli. Musi być gęsto nawalone, bo inaczej nie będę sobą.
qWOs0Qo.jpg

Na moment jednak wrócimy do "domostwa" Esmeraldy. Jak widać wychodek znacznie się powiększył i zamienił się wręcz w łazienkę.

OPRTWeM.jpg

UR2pf34.jpg

Ale miało być o parceli publicznej. Parcela nie ma nazwy, więc roboczo zwie się "Cygańska Jesień". Znajduje się tam przede wszystkim targ, ale też spa, restauracja, skwer, kolejka i scena do prezentowania umiejętności magicznych.

vfA7Boz.jpg

Jeśli podróżujemy balonem, to wysiadamy właśnie tutaj. Esmeralda mieszka samotnie, więc czarna dziura w zupełności jej starczy.

B5Qdyxk.jpg

Targ jest największą atrakcją parceli. Dostać tu można niemal wszystko, co potrzebne czarodziejom, ale także można tu kupić odzież, żywność, zwierzęta, oraz akcesoria dla nich.

kdCvhIO.jpg

Dopadła nas noc, ale w sumie ta parcela bardziej mi się podoba właśnie nocną porą, więc tak będzie też przedstawiona. Na dzień dobry wita nas Tajemniczy Matt i jego jadowicie niebieski wóz. Matt to ekscentrycznie wyglądająca postać (z daleka widać jego czerwoną marynarkę), zajmuje się szmuglowaniem najrzadszych składników magicznych, przez co konkretnie ceni swoje towary. Potrzebujesz Lodowego Szkła, a Wróżka Mara znowu wygrała z tobą w Wyścigach? Aptekarz spuścił Ci łomot w pojedynku magicznym, przez co odmówił wydania spod lady Konfetti Klauna? Teraz możesz zagrać im na nosie i zrobić zakupy u Matta.

ye8Hs4P.jpg

Obok Tajemniczego Matta znajduje się niewielki butik. Jego właścicielka wynajęła powierzchnię na dłużej, dlatego rozgościła się dość konkretnie. Najmodniejsze ciuchy, wyszukana biżuteria, a do tego najlepsze bombonierki i pluszowe misie. I Ty możesz zostać zawodowym pożeraczem serc. Esmeralda skusiła się na przymierzenie zimowych ubrań.

wGf1uvO.jpg

WudAaqW.jpg

Obok butiku swój wóz zaparkował dobrze nam znany i poczciwy Aptekarz Todd.

4SvfkaQ.jpg

Za butikiem i wozem aptekarza znajduje się restauracja hinduska. Jej układ został stworzony na wzór restauracji z Pojezierza.

77muTRS.jpg

Smog dopadł nawet Simów, dlatego zaraz po wejściu mogą skorzystać z baru tlenowego.

5ejQ738.jpg

Pikantne dania i korzenne przyprawy to strzał w dziesiątkę na chłodniejsze dni.

XsXzi3m.jpg

Musi być i kuchnia. To pasowało najbliżej do klimatu restauracji.

DgTg7Be.jpg

Wygódka.

pE7Nyff.jpg

Boczne wyjście pozwala udać się prosto na skwer.

wHlYNPX.jpg

Skwer z fontanną.

GRPnUUX.jpg

Wróćmy jednak na targ. Znajduje się tam niewielka buda, która ma korzystającym zapewnić nieco dyskrecji. Potykacz informuje nas, że siedzi tam cyganka Gienia, która przewiduje przyszłość.

eFdauGC.jpg

Ceádmil, bloede Dh'oine... Hokus-pokus... Czary-mary... Arse blathanna...

PaUmEvj.jpg

Jak jest targ to musi być też warzywniak. Można tu kupić zarówno świeże warzywa, jak i nasiona, jeśli ktoś chce spróbować własnych sił w ogrodnictwie. Właściciele warzywniaka "zadomowili" się tutaj do tego stopnia, że nawet mają własny ogródek.

NladWdd.jpg

Na przeciwko warzywniaka znajduje się mały sklep zoologiczny. Towarzyszą mu ostre zapachy, oraz rozmaite skrzeki i piski.

9piS7wg.jpg

Panią kwiaciarkę już skądś kojarzymy.

6WsBBTu.jpg

Obok zoologicznego zostajemy w sumie w temacie. Wampirzyca Wika tradycyjnie przybyła ze swoim wozem "Wszystko dla Smoków", a obok niej usadowił się zaklinacz węży.

VIkyzgW.jpg

Wincyj do jedzenia! I klimatyczne świeczki.

1eEss3V.jpg

Na końcu targu można spróbować swoich sił w sztuczkach magicznych. Płacą w magimonach!

PNO0LBJ.jpg

Jeśli nie masz ochoty na wykwintne dania kuchni hinduskiej, zawsze możesz wybrać tańszą alternatywę w postaci waty cukrowej i popcornu.

SRyQ8Ta.jpg

A tej atrakcji to chyba nie muszę przedstawiać. Czemu znajduje się w takim miejscu? Cóż, każdy powód do wyciągania simoleonów jest dobry. Esmeraldzie się podoba.

ZE5oyRm.jpg

Obok kolejki znajduje się scena dla szczególnie uzdolnionych magicznie.

29zMZft.jpg

Kolejny większy budynek skrywa w swoim wnętrzu spa.

o24sWTd.jpg

Tak, znowu marokańska stylówa. Inne nie chcą działać w Abrakadabrowie, nad czym ubolewam. Oprócz kąpieli i masażu można również skorzystać z bańkomatu, chociaż wyglądem znacznie bliżej mu do fajki wodnej.

TOTA4iM.jpg

azHHPqq.jpg

Tutaj wyjątkowo mamy jeszcze piętro.

lol4NxH.jpg

To tylko toalety. Męska jest lustrzanym odbiciem damskiej.

vCkW5te.jpg

Dopadł nas dzień, a to nie koniec zwiedzania. Zostało nam jezioro, które jest lekko ukryte między drzewami. Można podziwiać, można karmić ryby. A mistrz drugiego planu podlewa właśnie winogrona.

QiAjAYe.jpg

Tzj7840.jpg

Cała parcela.

PVRCc1x.jpg

CwO1rjN.jpg

JWmbozS.jpg

Xb0fczR.jpg

Nocne zdjęcie całości musi być. Obowiązkowo.

LOCH2me.jpg

Niektóre elementy parceli prezentują się fajnie również za dnia. Do tego gnom jest solarny i po zmroku nie pracuje.

oE6zy5Q.jpg

"Kupiłabym smoka, ale cygański wóz z drewna to najmniej odpowiednie lokum"

5VLKwuL.jpg

Błąd zdarzył się jeden - kasa wolnostojąca od cyganów (sklep z miodem, winogronami i świecami) powinna stać odwrotnie, ale i tak działa wszystko prawidłowo.

Do następnego

• El Bastardo i Shiver lubią to

Również z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: ts1, The Sims 1, Paździoch, średniowiecze, piraci, the sims 1, paździoch, domy, halloween

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych