Skocz do zawartości

• instagram
  • facebook

Zdjęcie

[TS2] Parkway 8

TS2

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Meryam

Meryam

• 254 postów

Napisano 22 luty 2017 - 22:07

tumblr_olsmcatEQp1vf964ao1_1280.png

:gangnamstyle: guess who's back, back again :gangnamstyle:

Moja ostatnia budowla na FTS pojawiła się tam, o zgrozo, niemal równo 4 lata temu (konkretnie 15 stycznia 2012), a później komputer, na którym grałam w simsy, postanowił wycrashować i rozwalić sobie płytę główną (#niepolecam). Straciłam wszystko - wszystkie projekty, prawie 4GB dodatków z neta, cały gameplay poszedł na marne - moja fascynacja simsami odeszła w zapomnienie, płyty zaczęły się kurzyć na półce gdy następne komputery nie były w stanie udźwignąć gry. Ale oto magicznego styczniowego wieczoru, robiąc porządki w swoim dawnym pokoju, 4 lata i dwa komputery później (tak, niszczę komputery na potęgę, don't judge me), Mery doszła do wniosku, że może fajnie by było znowu zagrać, zważając na to, że ma nowy komputer i warunki do tego, by grać. Więc parę tygodni temu odpaliłam grę, przez następny tydzień buszowałam po stronach z dodatkami i simblrach, zrobiłam nowe otoczenie, zaczęłam je dekorować, a gdy znudziło mi się dekorowanie otoczenia, postanowiłam zacząć je wypełniać domkami.

Tym sposobem narodził się projekt kryjący się pod nazwą Parkway 8 - od nazwy ulicy, przy jakiej się znajduje oraz numeru działki (cóż za kreatywność w nazewnictwie). Domek nie jest perfekcyjny, co zresztą będzie widać na prezentacji. Moja umiejętność robienia zdjęć w simsach również uległa... bądźmy szczerzy, nigdy nie umiałam robić zdjęć w simsach i nadal nie umiem XD Ale myślę, że COŚ widać.

I mam nadzieję, że to coś się wam spodoba :)

(bo siedziałam nad tym kuźwa tydzień, so you better like it)

Let's do this!

Bryła (a raczej jej front bo tyłu nie widać)

tumblr_olsmcatEQp1vf964ao4_1280.png

tumblr_olsmcatEQp1vf964ao5_1280.png

tumblr_olsmcatEQp1vf964ao6_1280.png

tumblr_olsmcatEQp1vf964ao7_1280.png

Bryła nocą

tumblr_olsmehZqZk1vf964ao1_1280.png

tumblr_olsmehZqZk1vf964ao2_1280.png

tumblr_olsmehZqZk1vf964ao3_1280.png

tumblr_olsmehZqZk1vf964ao5_1280.png

Wejście

tumblr_olsmg7p5rA1vf964ao2_1280.png

tumblr_olsmg7p5rA1vf964ao3_1280.png

Pseudo-przedsionek-hall-jakkolwiekbytozwał

tumblr_olsmg7p5rA1vf964ao1_1280.png

tumblr_olsmg7p5rA1vf964ao4_1280.png

Kuchnia

tumblr_olsmg7p5rA1vf964ao5_1280.png

tumblr_olsmg7p5rA1vf964ao6_1280.png

tumblr_olsmg7p5rA1vf964ao7_1280.png

tumblr_olsmg7p5rA1vf964ao8_1280.png

tumblr_olsmg7p5rA1vf964ao9_1280.png

tumblr_olsmg7p5rA1vf964ao10_1280.png

tumblr_olsmi2zklz1vf964ao1_1280.png

Jadalnia

tumblr_olsmi2zklz1vf964ao2_1280.png

tumblr_olsmi2zklz1vf964ao3_1280.png

tumblr_olsmi2zklz1vf964ao4_1280.png

tumblr_olsmi2zklz1vf964ao5_1280.png

Salon (tak, widzę tą różnicę w kolorze ścian; nie, nie mogłam z tym nic zrobić, są pomalowane tą samą farbą ale przez to, że górna cześć znajduje się pod dachem to gra rzuca na nią inne światło i powstaje taki oto efekt. Nie polecam robienia ścian na poddaszu.)

tumblr_olsmi2zklz1vf964ao6_1280.png

tumblr_olsmi2zklz1vf964ao7_1280.png

tumblr_olsmi2zklz1vf964ao8_1280.png

tumblr_olsmi2zklz1vf964ao9_1280.png

Pokój dziecięcy (aka pokój widoczny na zdjęciu wyżej po lewej stronie, aka pokój w którym nie umiałam robić zdjęć) (tak, sufit jest w gwiazdki, bo zawsze o tym marzyłam jako dzieciak a nigdy nie miałam więc STFU nawet jeśli wygląda brzydko!)

tumblr_olsmjlVDMY1vf964ao1_1280.png

tumblr_olsmjlVDMY1vf964ao2_1280.png

tumblr_olsmjlVDMY1vf964ao3_1280.png

Główna sypialnia (aka pokój na wprost wejścia)

tumblr_olsmjlVDMY1vf964ao4_1280.png

tumblr_olsmjlVDMY1vf964ao5_1280.png

tumblr_olsmjlVDMY1vf964ao6_1280.png

tumblr_olsmjlVDMY1vf964ao7_1280.png

tumblr_olsmjlVDMY1vf964ao8_1280.png

Schowek (aka łazienka była za duża i nie miałam co zrobić z tą przestrzenią) (aka Mery nie umie robić zdjęć w małych przestrzeniach)

tumblr_olsmjlVDMY1vf964ao9_1280.png

tumblr_olsmjlVDMY1vf964ao10_1280.png

Łazienka (aka Mery dała za dużo lampek i teraz WSZYSTKO OŚLEPIA)

tumblr_olsmku4WyG1vf964ao1_1280.png

tumblr_olsmku4WyG1vf964ao2_1280.png

tumblr_olsmku4WyG1vf964ao3_1280.png

"Ogród" (aka taras???)

tumblr_olsmku4WyG1vf964ao5_1280.png

tumblr_olsmku4WyG1vf964ao7_1280.png

tumblr_olsmku4WyG1vf964ao8_1280.png

tumblr_olsmku4WyG1vf964ao6_1280.png

tumblr_olsmku4WyG1vf964ao9_1280.png

tumblr_olsmku4WyG1vf964ao4_1280.png

Rzuty (jest tylko parter ale gdy robiłam rzut w trybie tab to nie wiedzieć czemu gra ukryła część elementów, więc są dwa rzuty)

tumblr_olsmcatEQp1vf964ao3_1280.png

tumblr_olsmcatEQp1vf964ao2_1280.png

Dziękuję za uwagę <3

• kontrowersyjna kaczuszka, El Bastardo i Shiver lubią to

tumblr_obe422ZBaX1v894w0o1_1280.png

#2 Shiver

Shiver

• 55 postów

Napisano 05 marzec 2017 - 17:30

W końcu znalazłem chwilę, żeby skomentować Twój domek :)

Bryła mi się podoba. Jest prosta, nowoczesna. Dobrze zagrałaś dachem i dzięki temu nie jest nudno. Nie przekonuje mnie ten zadaszony taras z boku domu (takie rzeczy jednak lepiej się sprawują na tyłach domu). A ten wysoki płot za bardzo ten taras zamyka i przez to wydaje się jeszcze ciaśniejszy niż już jest (bo to tylko trzy kratki jakby nie patrzeć). Na frontowym ganku wygląda to lepiej (no może kolorystycznie trochę się gryzie to jasne drewno), ale z kolei ta ławka średnio mi tam pasuje, oglądanie ogrodzenia to średnio przyjemne zajęcie, lepiej byłoby postawić tam rowery i wózek dla dziecka, które teraz stoją w ogrodzie. No właśnie, jeśli chodzi o ogród to doceniam zaangażowanie (ja bym pewnie postawił trzy krzaki, drzewo i to wszystko :P), ale nie wiem czy nie przegięłaś trochę w drugą stronę. Teraz wygląda to tak jakby ktoś od dawna nie kosił trawnika i posiało się dużo chwastów, a raczej nie o to chodziło ;). Trochę pustej przestrzeni na pewno by nie zaszkodziło.

Jeżeli chodzi o wnętrze to przede wszystkim ta drewniana podłoga nie układa się tak jak powinna. Powinna tworzyć długie deski a jest "poszatkowana". Prawdopodobnie nacisnęłaś klawisz < albo > i obróciłaś ją podczas układania. Druga sprawa to jakość CC. Niektóre nie wyglądają najlepiej i przez to trochę szpecą niestety. Po trzecie - oświetlenie. Przy takiej ilości bieli jest zdecydowanie za mocne. Nie jest może tak źle jak zdarza się w TS3 kiedy białe obiekty oślepiają, ale mimo wszystko warto nad tym popracować. Kiedy robię swoje zdjęcia staram się mieć wyłączone światła (chyba, że nie da się inaczej) i potem podkręcam jasność przy przerabianiu zdjęć. Dzięki temu pomieszczenia wyglądają na naturalnie oświetlone.

Część dzienna jest trochę mdła. Takie beże są paradoksalnie trudnymi kolorami, bo trudno jest zrobić z nich coś ciekawego (przynajmniej dla mnie). To dobra baza, ale trzeba ją jakoś ożywić a tego tutaj brakuje. Duża roślina, poduszki czy dywan dużo by tutaj dały. Na plus jest wysoki sufit w salonie i sam rozkład stref, bardzo sensownie to wygląda chociaż warto by było jakoś bardziej je podkreślić, inną podłogą czy pokryciem ściany chociażby.

W pokoju dziecięcym z kolei dzieje się trochę za dużo, szczególnie na ścianach (a ta roleta wygląda dziwnie, zresztą samo okno jest trochę za małe, sprawia klaustrofobiczne wrażenie). Sufit w gwiazdki to fajny pomysł, ale w tym wydaniu jest za ciemny, gdybyś poszukała jakiegoś z jaśniejszym tłem wyglądałoby to lepiej. No i taka ilość żółtego przytłoczyłaby każdego, nawet dziecko :P

Sypialnia to chyba najlepsze pomieszczenie. Nadal jest dużo bieli ale jest dosyć mocno skontrastowana z ciemną podłogą i ścianami i dzięki temu dobrze się prezentuje. Nie przekonują mnie lampki na ścianie (tym bardziej, że takie same są na zewnątrz) i ta fototapeta (może to tylko ja, ale to naprawdę nie jest ładne). I zastanawia mnie dlaczego na stoliku nocnym jest drukarka  :huh:

Ze schowka można było zrobić garderobę, tym bardziej, że wchodzi się do niego z sypialni :)

Łazienka jest w porządku, taki monochromatyzm wygląda lepiej niż beż w salonie. Ale następnym razem jak będziesz używała lustrzanych nakładek to jednak lepiej ominąć drzwi i zostawić przerwę (albo tak zrobić zdjęcia, żeby nie było ich widać :P).

Podsumowując, nie jest źle, ale na pewno może być lepiej ;) Chętnie zobaczę coś jeszcze jeśli się zdecydujesz się to wstawić :)

Dołączona grafika

#3 Meryam

Meryam

• 254 postów

Napisano 07 kwiecień 2017 - 13:21

1. No właśnie, jeśli chodzi o ogród to doceniam zaangażowanie (ja bym pewnie postawił trzy krzaki, drzewo i to wszystko :P), ale nie wiem czy nie przegięłaś trochę w drugą stronę. Teraz wygląda to tak jakby ktoś od dawna nie kosił trawnika i posiało się dużo chwastów, a raczej nie o to chodziło ;). Trochę pustej przestrzeni na pewno by nie zaszkodziło.

2. Jeżeli chodzi o wnętrze to przede wszystkim ta drewniana podłoga nie układa się tak jak powinna. Powinna tworzyć długie deski a jest "poszatkowana". Prawdopodobnie nacisnęłaś klawisz < albo > i obróciłaś ją podczas układania.

3. Druga sprawa to jakość CC. Niektóre nie wyglądają najlepiej i przez to trochę szpecą niestety. Po trzecie - oświetlenie. Przy takiej ilości bieli jest zdecydowanie za mocne. Nie jest może tak źle jak zdarza się w TS3 kiedy białe obiekty oślepiają, ale mimo wszystko warto nad tym popracować. Kiedy robię swoje zdjęcia staram się mieć wyłączone światła (chyba, że nie da się inaczej) i potem podkręcam jasność przy przerabianiu zdjęć. Dzięki temu pomieszczenia wyglądają na naturalnie oświetlone.

4. Część dzienna jest trochę mdła. Takie beże są paradoksalnie trudnymi kolorami, bo trudno jest zrobić z nich coś ciekawego (przynajmniej dla mnie). To dobra baza, ale trzeba ją jakoś ożywić a tego tutaj brakuje. Duża roślina, poduszki czy dywan dużo by tutaj dały.

5. W pokoju dziecięcym z kolei dzieje się trochę za dużo, szczególnie na ścianach (a ta roleta wygląda dziwnie, zresztą samo okno jest trochę za małe, sprawia klaustrofobiczne wrażenie). Sufit w gwiazdki to fajny pomysł, ale w tym wydaniu jest za ciemny, gdybyś poszukała jakiegoś z jaśniejszym tłem wyglądałoby to lepiej. No i taka ilość żółtego przytłoczyłaby każdego, nawet dziecko :P

6. I zastanawia mnie dlaczego na stoliku nocnym jest drukarka  :huh:

7.  Ale następnym razem jak będziesz używała lustrzanych nakładek to jednak lepiej ominąć drzwi i zostawić przerwę (albo tak zrobić zdjęcia, żeby nie było ich widać :P).

1. Szczerze mówiąc na ogród nigdy nie mam pomysłu, szczególnie w tym przypadku gdzie jakiś basen to byłoby zbyt wiele, ale nie mam miejsca na działce (i odpowiednich dodatków xd) żeby zrobić coś fajnego. Dlatego jak najbardziej rozumiem, ogrody to nie jest moja mocna strona i rzeczywiście, wszystko wygląda na zarośnięte xD

2. NO WŁAŚNIE! Kładąc tą podłogę obracałam ją w każda możliwą stronę, ale trzymałam shift, i wydaje mi się że chyba coś jest nie tak z teksturą po prostu. Bardzo chciałam użyć tej podłogi, bo podobają mi się i deski, i kolor, itd., ale faktycznie coś jest w niej nie tak.

3. Ehhh, powiem szczerze że nie umiem wybierać dobrego CC. Jest bardzo dużo rzeczy, które są dobrej jakości, ale zwyczajnie albo mi sie nie podobaja, albo nie pasują do mojego stylu. Niestety więcej CC jest słabszej jakości ale bardziej pasuje do moich zamysłów. Co do oświetlenia, to także dla mnie żadna nowość xD Doskonale widzę, że przesadziłam tym razem, i na pewno bede nad tym pracowac :)

4. Salon w tej budowli to chyba moja najmniej ulubiona część właśnie z tego względu że nie wiedziałam jak ją urozmaicić, nie robiąc przy tym bałaganu. Za każdym razem gdy chciałam dodac coś więcej to wydawało mi się że to za dużo i rezygnowałam. Ale dzięki, postaram się na tym trochę bardziej skupić nastepnym razem :)

5. Hah, pokój dziecięcy to była moja forma wyżycia się, wyrzucenia z siebie chyba wszystkich moich dziecięcych marzeń, nooo i wyszło chaotycznie XD

6. Na stoliku nocnym jest drukarka z teo względu, że nigdzie nie ma biurka, a na stoliku stoi też laptop, więc można przypuszczać że sa podłączone do siebie.

7. BOŻE TAK to był dla mnie taki problem XD Strasznie chciałam użyć tych nakładek, bo są piękne i dodają takiej klasy, ale kierwa no, przzez te drzwi to mnie szlag trafiał XD

Dzięki wielkie za komentarz i rady :D

tumblr_obe422ZBaX1v894w0o1_1280.png

Również z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: TS2

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych