Skocz do zawartości

• instagram
  • facebook

Zdjęcie

TS3: Powolne płynięcie czasu

TS3

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tertyl

Tertyl
  • 19 postów

Napisano 25 lipiec 2017 - 14:01

Mam taki problem z The Sims 3, posiadam wszystkie dodatki (nie akcesoria) i przyśpieszenie czasu nie działa, mimo że gra sama w sobie się nie laguje, ani nie zwiesza. Widziałam już mnóstwo postów w internecie na ten temat, więc zapytam od innej strony. 

Kilka lat temu, gdy na moim laptopie miałam tylko Wymarzone Podróże i Po zmroku, problem nie występował. Zdaję sobie sprawę z tego, że mój komputer to taki mały złomek, ale jednak wcześniej problem nie występował, więc doszłam do wniosku, że od któregoś dodatku nie daje rady, bo to już za dużo. O ile się nie mylę miałam też wtedy przejściowo zainstalowane Nie z tego świata i problemu też nie było, więc prośbę mam następującą - mógłby mi ktoś pomóc określić, które dodatki mogę mieć zainstalowane, żeby mój komputer to udźwignął? Chyba, że ktoś ma inny sposób na to powolne płynięcie przyśpieszenia. Co prawda da radę grać na kodach na sen itd. ale ja nie lubię grać na kodach. :/ 

Umieszczam plik z dxdiag i jeśli ktoś się na tym zna - to jakie info jeszcze będą potrzebne?

Załączony plik  DxDiag.txt   25,63 KB   4 Ilość pobrań

#2 Meryam

Meryam

• 265 postów

Napisano 25 lipiec 2017 - 15:57

Nie jestem specjalista jeśli chodzi o trójkę, ale generalnie wydaje mi się, że prędkość działania gry i tym samym to jak działa jeśli chodzi o renderowanie akcji podczas przyspieszania czasu (co jest sporym zadaniem bo gra musi się uporać z renderowaniem akcji całego świata) jest powiązane z ilością RAMu na komputerze. Może być tak, że jakieś inne aplikacje działające w tle zżerają ten potrzebny grze RAM, więc proponuję przed otwarciem gry zerknąć do Menedżera Zadań i wyłączyć jakieś niepotrzebne procesy, może pomóc. Tym bardziej, że generalnie trzecia część gry bez żadnych dodatków(!) potrzebuje 2GB RAMu aby działać poprawnie, z czego te 2GB to minimum dla samej gry, nie licząc innych procesów działających na komputerze + tego ile RAMu potrzebują dodatki, a z dxdiag wynika, że ty masz niewiele więcej niż te 2GB. Więc może to nie jest problem z grą, a problem gry z uporaniem się z małą ilością dostępnego RAMu.

#3 Tertyl

Tertyl
  • 19 postów

Napisano 25 lipiec 2017 - 16:43

Wszystkie procesy mam pod kontrolą. :/ 

Również z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: TS3

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych