Skocz do zawartości

 • instagram
 • facebook

Zdjęcie

Zaklęcia, uroki, magiczne kryształy, składniki


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Caesum

Caesum
 • 527 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 02 sierpień 2016 - 13:22

med_gallery_2_2_1357999.jpg

 

W ostatnim dodatku do pierwszej części z serii The Sims Maxis dodało możliwość tworzenia zaklęć i uroków. Do ich wytwarzania potrzebne są jednak składniki oraz specjalny sprzęt. W tym poradniku zebrałem najważniejsze informacje o tym, do czego służą zaklęcia i uroki oraz jak je stworzyć i z pomocą jakich składników. Bazowałem na kilku źródłach, które podałem w linkach na dole poradnika.

 

Od czego zacząć?

 

Przede wszystkim sim musi się zaopatrzyć w magiczną różdżkę. Można ją dostać w paczce lub stworzyć samemu. Aby stworzyć różdżkę dla dziecka należy kupić w trybie kupowania NeoMagiczny Tryton MagiCo. Dla dorosłych dostępne są dwa obiekty, Zaklęta Ładowarka Różdżek MagiCo oraz Wieczny CudoTwórca. Wszystkie te obiekty dostępne są w Tryb kupowania/Różne/Magia. Obiekty te pozwalają również stworzyć zaklęcia i uroki. Stworzone zaklęcia trzymane są w ekwipunku sima i są jednorazowego użytku, podczas gdy uroki dostępne są w formie kryształowego obiektu, który można postawić na stole. Uroki można używać kilkakrotnie, jednakże z każdym użyciem kryształ staje się coraz bardziej matowy, aż w końcu zmieni się w czarny. Można go dalej trzymać jako dekorację lub sprzedać.

 

Skąd zdobyć składniki?

 

Poniżej przedstawiam pełną listę magicznych składników dostępnych w grze:

 1. Wosk pszczeli - dostępny w Abrakadabrowie u Aptekarza Todda za 17 magimonów. Można też kupić Woskomiodorób(Tryb kupowania/Różne) do jego wytwarzania.
 2. Czarne róże - dostępne jeżeli ma się dodatek Gwiazda. Jeżeli sim zdecyduje się na karierę w showbiznesie, Fanatyczny Wielbiciel będzie przynosić róże na parcelę.
 3. Masło - dostępny na straganie w Abrakadabrowie za 20 simoleonów. Można też wytworzyć go samodzielnie za pomocą Staromodnej Maselnicy(Tryb kupowania/Różne).
 4. Konfetti klauna - można go dostać po wykonaniu zadania w abrakadabrowie, najczęściej u Aptekarza Todda.
 5. Diamentowy pył - można kupić w Abrakadabrowie u wróżki Mary za 199 magimonów.
 6. Smocza łuska - dostępna w Abrakadabrowie u Wampirzycy Wiki za 24 magimony. Można też uzyskać czesząc smoki.
 7. Smocze łzy - można kupić u Wampirzycy Wiki za 24 magimony. Można też uzyskać je łaskocząc smoki.
 8. Magiczny pył(pył wróżek) - dzieci mogą ją czasem pozyskać bawiąc się skrzynią z zabawkami Cukierkowe Wizje(Tryb kupowania/Różne/Rekreacja).
 9. Czterolistna koniczyna - Wróżka Mara wymieni ją za miód.
 10. Czosnek - dostępny u Wampirzycy Wiki za wosk pszczeli.
 11. Lodowe szkło - dostępne po wykonaniu zadania dla kupca w Abrakadabrowie. Każdy kupiec może dać to zadanie.
 12. Złota nić - można kupić u Wróżki Mary za 14 magimonów, lub stworzyć własną za pomocą Kołowrotek Nie-Kłuj-Mnie(Tryb kupowania/Różne/Magia).
 13. Winogrona - można kupić na straganie w Abrakadabrowie za 30 simoleonów. Można też kupić gałązkę winogron za 60 simoleonów i zasadzić w ogrodzie.
 14. Miód - można kupić w Abrakadabrowie na straganie za 20 simoleonów lub samemu wytworzyć za pomocą Staromodnej Maselnicy(Tryb kupowania/Różne).
 15. Ślina lamy - można kupić w Abrakadabrowie u Aptekarza Todda za 25 magimonów.
 16. Magiczne fasolki - sprzedaje je Aptekarz Todd za 27 magimonów. Można też wspiąć się po łodydze fasoli i ukraść je olbrzymowi.
 17. Pióro pegaza - dostępne po wykonaniu zadania u sprzedawcy. Wróżka Mara najczęściej daje ten składnik.
 18. Łapówka! - można kupić na Starówce za 40 simoleonów.
 19. Magiczny pył(pył chochlików) - dostępne w Abrakadabrowie u Wróżki Mary za 31 magimonów.
 20. Gumowy kurczak - Aptekarz Todd wymieni się za butelkę nektaru z czarnego bzu(trzeba zrobić samemu).
 21. Piasek czasu - można kupić w Abrakadabrowie u Wróżki Mary za 25 magimonów.
 22. Jad węża - można dostać w Abrakadabrowie u Nagganaste(zaklinacza węży) w zamian za złotą nić.
 23. Pot ropuchy - dostępny w Abrakadabrowie u Aptekarza Todda za 21 magimony. Można też uzyskać całując ropuchy.
 24. Muchomory - można kupić w Abrakadabrowie u Aptekarza Todda za 9 magimonów. Czasem też rosną jak się usiądze na obiekcie Krzesło Pieczarkowo-Muchomorowe(tryb kupowania/Krzesła i kanapy/Inne).
 25. Rzęsy czarodzieja - dostępne po wykonaniu zadania u sprzedawcy w Abrakadabrowie. Wampirzyca Wiki najczęściej daje ten składnik.

 

Zadania sprzedawców

 

Poniżej opisane są sposoby na wygranie specjalnych zadań dawanych w Abrakadabrowie przez sprzedawców. Dzięki nim można zdobyć konfetti klauna, lodowe szkło, pióro pegaza i rzęsy czarodzieja.

 1. Kto dotknie więcej muchomorów?
  W tym zadaniu sim musi dotknąć więcej muchomorów niż sprzedawca, który zlecił zadanie. Każdy muchomor, jakiego dotknie sim, stanie się niebieski, podczas gdy grzyby dotknięte przez sprzedawcę będą czerwone. Wróżka Mara się teleportuje, podczas gdy Aptekarz Todd szybko biega. Żeby ich pokonać, trzeba najpierw zatrzymać grę i zobaczyć, gdzie są grzyby. Sim powinien najpierw pobiec do ich największych skupisk. Nie klikaj bezpośrednio na grzyba, tylko każ simowi najpierw podbiec.
 2. Rozwesel przyjaciela kupca
  Zadanie polega na rozweseleniu przyjaciela zleceniodawcy. Najszybszy sposób to użycie zaklęcia uszczęśliwienie.
 3. Dostawa
  Jest to jedna z najłatwiejszych misji. Polega na podejściu do sima i kliknięciu opcji "zapytaj o przedmiot".
 4. Znajdź przedmiot
  Zadanie polega na znalezieniu jednego z przedmiotów dla sprzedawcy - ciężką cegłę, złote jabłko lub czerwonego banana zagłady. Aby znaleźć przedmiot musisz pytać się ludzi na parceli, używając do tego opcji "zapytaj o przedmiot".
 5. Usypiający obłok
  Musisz zniszczyć obłoki usypiające simów, klikając na nie i wybierając opcję "zniszcz obłok". Jeżeli sim ma minimalny poziom energii, może sam usnąć w czasie wykonywania misji.
 6. Nagrobna Łamigłówka Strrrasznych
  Jeżeli obiekt ten występuje na parceli, sprzedawca może ci dać zadanie rozwiązania łamigłówki.
 7. Diametralna Maszyna Pojedynkująca
  Jeżeli ten obiekt znajduje się na parceli, możesz wyzwać sprzedawcę na pojedynek. Jeżeli wygrasz z Wampirzycą Wiką, możesz dostać u niej składnik oraz 36 magimonów.

 

Jakie są dostępne zaklęcia?

 

Poniżej daję listę wszystkich zaklęć dla dorosłych i potrzebnych do nich składników:

 1. Uropuchowienie - zmienia wybranego sima w ropuchę. Jeżeli drugi sim ma różdżkę, może odbić zaklęcie. Czasem po pocałowaniu ropuchy może się ona zmienić w księcia, który zamieszka z rodziną.
  Składniki: masło, pot ropuchy, muchomory
 2. Poprawa stosunków - poprawia stosunki między rzucającym zaklęcie a celem. Jeżeli się nie uda, rzucający zaklęcie straci ubranie i pogorszy stosunki z drugim simem.
  Składniki: 2x miód, pył chochlików
 3. Ożywienie - ożywia martwe przedmioty. Czasem podpala przedmioty, jeżeli sim ma zły humor lub ma niski poziom techniki.
  Składniki: masło, muchomory, pył chochlików
 4. Uszczęśliwienie - podnosi poziom potrzeb sima. Może jednak spowodować odwrotny skutek.
  Składniki: miód, winogrona, pył chochlików
 5. Śmieszek - cel staje się przyjacielem rzucającego zaklęcie. Jeżeli jednak już są przyjaciółmi, może dojść między nimi do walki.
  Składniki: miód, czosnek, pot ropuchy
 6. Wygnanie - usuwa wybranego sima z parceli. Zaklęcie można odbić, przez co rzucający zaklęcie może zniknąć na kilka godzin.
  Składniki: masło, czosnek, jad węża
 7. Cios miłości - cel zakochuje się w rzucającym zaklęcie. Jeżeli ofiara ma różdżkę, może odbić zaklęcie, przez co rzucający je zostanie porażony piorunem.
  Składniki: miód, smoczne łzy, pył chochlików
 8. Hipnoza - hipnotyzuje ofiarę i zmusza do wykonania czynności. Każda z nich podwyższa wskaźnik kontaktów między simami, ale redukuje komfort i zabawę. Jeżeli ofiara ma różdżkę, może odbić zaklęcie i zahipnotyzować rzucającego.
  Składniki: masło, pot ropuchy, konfetti klauna
 9. Wielkie pytanie - ofiara zakochuje się w rzucającym zaklęcie i poślubia go. Jeżeli ofiara ma różdżkę, relacje między simami ulegają pogorszeniu, a rzucający zaklęcie zmniejsza się i staje przezroczysty.
  Składniki: miód, konfetti klauna, rzęsy czarodzieja
 10. Prawdziwy przyjaciel - zmienia zwierzę w człowieka. Jeżeli ofiara jest w złym humorze, zwierzę może uciec lub zaatakować rzucającego zaklęcie.
  Składniki: masło, Łapówka!, konfetti klauna

Lista zaklęć dla dzieci:

 1. Ożywienie - ożywia martwe przedmioty. Czasem podpala przedmioty, jeżeli sim ma zły humor lub ma niski poziom techniki.
  Składniki: 2x pył chochlików, smocze łzy
 2. Uszczęśliwienie - podnosi poziom potrzeb sima. Może jednak spowodować odwrotny skutek.
  Składniki: muchomory, smocze łuski, pył chochlików
 3. Śmieszek - cel staje się przyjacielem rzucającego zaklęcie. Jeżeli jednak już są przyjaciółmi, może dojść między nimi do walki.
  Składniki: 2x smocze łzy, pył chochlików

Jakie są dostępne uroki?

 

Poniżej daję listę dostępnych uroków dla dorosłych:

 1. Piękna lub bestia - tymczasowo zmienia postać rzucajacego w pięknego sima lub potwora. Jeżeli zaklęcie rzucane jest wtedy, gdy simowi przygląda się ktoś nieposiadający różdżki, wszyscy simowie na parceli dostają głowę osła
  Składniki: 3x wosk pszczeli
 2. Róg obfitości - pojawia się 4 lub 5 talerzy z jedzeniem na najbliższych stołach, najczęściej chleb i indyk. Jeżeli rzucający zaklęcie nie jest głodny, zamiast jedzenia pojawią się ropuchy.
  Składniki: 2x magiczne fasolki, złota nić
 3. Czyste talerze - czyści wszystkie brudne talerze. Jeżeli nie ma brudnych talerzy, zaklęcie stworzy kilka.
  Składniki: 2x złota nić, ślina lamy
 4. Deszcz bogactw - po użyciu pojawiają się kufry ze złotem, które można sprzedać. Jeżeli rzucający zaklęcie jest w złym humorze, parcela zostanie zatopiona.
  Składniki: wosk pszczeli, gumowy kurczak, diamentowy pył
 5. Przeciwne bieguny - po użyciu poprawią się kontakty z innymi simami. Jeżeli kondycja sima wynosi poniżej dwóch punktów, zamiast tego inni simowie nie będą chcieli z nim rozmawiać.
 6. Wyjście ze skóry - zmienia rzucającego w ducha. Jeżeli zaklęcie zostanie użyte w ciągu dnia, lub kiedy sim jest duchem, na parceli pojawią się węże.
  Składniki: 2x wosk pszczeli, piasek czasu
 7. Klon pracownik - po użyciu pojawia się klon sima, którego można wysłać do pracy. Jeżeli rzucający zaklęcie jest głodny, jego klon może samoczynnie się podpalić.
  Składniki: wosk pszczeli, piasek czasu, pióro pegaza
 8. Doskonały ogród - powoduje, że nad każdą rośliną pojawia się chmura z deszczem. Jeżeli sim jest w złym humorze, a w jego ogrodzie są krasnale, zostaną one ożywione i zniszczą wszystkie rośliny.
  Składniki: złota nić, magiczna fasola, czterolistna koniczyna
 9. Magiczny zmieniacz nastroju - wszyscy simowie na parceli mają poprawiony nastrój. Jeżeli rzucający zaklęcie ma już dobry humor, działanie zaklęcia jest odwrotne.
  Składniki: wosk pszczeli, magiczne fasolki, lodowe szkło
 10. Wszystko dla domu - przywołuje ducha, który sprząta cały dom. Jeżeli dom jest czysty, lub jeżeli sim jest w złym humorze, pojawi się inny duch, który zniszczy dom.
 11. Cena sławy - zmienia poziom sławy sima na 4.5 gwiazdki. Jeżeli sim ma 3 gwiazdki lub więcej, pięć fanatycznych wielbicieli pojawi się na parceli.
  Składniki: wosk pszczeli, diamentowy pył, czarna róża

Lista uroków dla dzieci:

 1. Piękna lub bestia - tymczasowo zmienia postać rzucajacego. Jeżeli zaklęcie rzucane jest wtedy, gdy simowi przygląda się ktoś nieposiadający różdżki, wszyscy simowie na parceli dostają głowę osła
  Składniki: 2x muchomory
 2. Rób ciasta - wyczarowuje ciasta, które można zjeść. Jeżeli sim jest najedzony, zamiast ciast pojawią się ropuchy.
  Składniki: 2x muchomory, pył chochlików
 3. Klon pracownik - po użyciu pojawia się klon sima, którego można wysłać do szkoły. Jeżeli rzucający zaklęcie jest głodny, jego klon może samoczynnie się podpalić.
  Składniki: muchomory, smocze łuski, smocze łzy
 4. Kałużoznik - podwyższa wskaźnik higieny rzucającego zaklęcie. Jeżeli sim jest czysty podczas rzucania zaklęcia, wskaźnik zostanie obniżony do połowy.
  Składniki: 2x muchomory, smocze łzy
 5. Dorosłość w sekundę - powoduje, że rzucające zaklęcie dziecko zmienia się w dorosłego. Jeżeli oceny sima są poniżej A-, lub jeżeli dziecko jest głodne, zostanie ono zmienione w niemowlaka. Może to spowodować również zmianę płci dziecka. Zaklęcie to jest nieodwracalne i gra automatycznie się zapisuje po jego użyciu.
  Składniki: 2x smocze łuski, muchomory
 6. Zmyślony przyjaciel - przywołuje zmyślonego przyjaciela, z którym sim może rozmawiać i bawić się. Jeżeli zaklęcie się nie uda, zmyślony przyjaciel może obrażać, dokuczać lub bić rzucającego zaklęcie sima.
  Składniki: 2x pył chochlików, muchomory

Magiczne kryształy

 

Magiczne kryształy rosną gdy rodzina rzuci 15 zaklęć na parceli w Alei Simów lub 10 na parceli w Abrakadabrowie. Tylko zaklęcia dorosłych simów się liczą. Niektóre kryształy można sprzedać w trybie kupowania oraz umieścić na parceli publicznej, jednakże taki kryształ nie będzie spełniał żadnej funkcji.

Każdy kryształ rośnie do trzech dni, jednakże można go użyć w każdym momencie. Każdy kryształ ma inną umiejętność, którą sim może posiąść. Kryształy również mogą być wykorzystywanie jako źródło światła.

Jest siedem różnych kryształów:

 1. Czarny - dzięki niemu sim może przywołać deszcz, który ugasi pożar na parceli. Mogą używać tylko dorośli.
 2. Niebieski - sim może porazić prądem innego sima podczas podawania ręki. Mogą używać tylko dorośli.
 3. Zielony - sim może zapaść się pod ziemię i pojawić za innym simem, strasząc go. Mogą używać tylko dorośli.
 4. Czerwony - sim może przypalić innego sima. Mogą używać dorośli i dzieci.
 5. Fioletowy - sim może teleportować się w jakiekolwiek miejsce na parceli. Mogą używać dorośli i dzieci
 6. Biały - sim może lewitować naprzeciw innego sima, aby mu zaimponować. Mogą używać tylko dorośli.
 7. Żółty - sim może wyciągnąć jakiś przedmiot z ucha innego sima, aby mu zaimponować. Mogą używać dorośli i dzieci

Źródła:

 1. http://sims.wikia.co...:_Makin'_Magic)
 2. http://the-sims-8-in...btticaid=61779c
 3. http://pl.sims.wikia...iki/Spis_czarów

EDIT: Poprawiłem i uzupełniłem poradnik o informacje podane mi przez Paździoch Menda Złośliwa. Dziękuję za pomoc! :)


 • Paździoch Menda Złośliwa lubi to


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych