Skocz do zawartości

• instagram
  • facebook

Zdjęcie

Zmiana ekranu wyboru otoczenia

TS2

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Meryam

Meryam

• 254 postów

Napisano 18 sierpień 2017 - 17:55

Okay, a więc, pewnie część z was wie, że do dwójki pojawiły się nowe ekrany ładowania: tu. Ale jest pewien problem - ekrany znikają gdy pojawia się główne menu, to z wyborem otoczenia. Zamiast tego pojawia się klasyczne menu, z malutkim obrazkiem, i ogromną niebieską ramą. Drugi problem jest taki, że w kwadracikach ładowania także pojawia się ten sam malutki obrazek (ale nie o tym chciałam powiedzieć, chociaż w sumie tego też to dotyczy). Postanowiłam pogrzebać trochę w pliku ui.package, ale że jestem tępa jeśli chodzi o SimPe, no to, potrzebuję pomocy bo utknęłam.
Ale od początku:
tumblr_ouvzl2rATS1vf964ao1_1280.png

tumblr_ouvzl2rATS1vf964ao2_1280.png

Po pierwsze, udało mi się znaleźć te dwa obrazki w czeluściach ui.package. Wyeksportowałam je z pliku, zmieniłam rozmiar na dużo większy, zapisałam, zastąpiłam pliki w ui.package, iiii.... nici. Nic się nie zmieniło, a nawet ekrany ładowania z tumblra przestały działać.

tumblr_inline_ouw3j26K7g1uuh994_1280.png

Potem odkopałam to. "Main Menu". Wyeksportowałam plik, otwieram w Notepad++, i widzę to:
tumblr_inline_ouw3pxpblM1uuh994_1280.png

Zaznaczyłam nazwę obrazka specjalnie, gdyż jest to nazwa jednego z obrazków wyżej, konkretnie tego drugiego. Pobawiłam się trochę liczbami i yes/no przy tej linii, i dalej nic nie rusza, dalej mam ten sam ekran wyboru co wcześniej. Utknęłam, totalnie utknęłam.
Wyżej, w SimPe widać wszystkie nazwy plików o których mowa, więc może ktoś się skusi je odnaleźć i się pobawić, i powie mi co zrobić żeby zmienić ten przeklęty ekran wyboru otoczenia :) :) :) :)

tumblr_obe422ZBaX1v894w0o1_1280.png

#2 Meryam

Meryam

• 254 postów

Napisano 18 sierpień 2017 - 23:39

Ok, udało się (po części)!

Więcej info tutaj, zaś tutaj możecie zobaczyć jak to wygląda w praktyce. Okazało się przy tym wszystkim, że nie tylko da się zmienić tło, ale też cały User Interface w ekranie wybierania. Niestety nadal nie znalazłam sposobu na zmianę animowanych kwadracików i paska ładownia na te odpowiednie. Da się je jedynie zakryć, a to nie to samo. Więc jeśli ktoś ma jakiś pomysł gdzie w ogole można znaleźć tę animację, to byłoby bosko.

tumblr_obe422ZBaX1v894w0o1_1280.png

Również z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: TS2

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych