Skocz do zawartości

• instagram
  • facebook

Zdjęcie
- - - - -

Simitone - reimplementacja The Sims 1

TS1

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Caesum

Caesum
  • 527 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 12:38

gallery_2_3_43012.png

Simitone to nieoficjalna reimplementacja The Sims 1 na silniku FreeSO. Na nowszych komputerach The Sims 1 jest coraz trudniejsze do uruchomienia, łatwiej się zawiesza, wyłącza, a i pojawiają się nowe błędy. Simitone ma za zadanie zlikwidowanie tych problemów i umożliwienie komfortowego grania w pierwszą część simsów na najnowszych Windowsach.

Ponadto Simitone umożliwia działanie gry na wyższych rozdzielczościach, poprawia interfejs oraz wydajność gry. Do tego dodaje nowe opcje graficzne (lepsze oświetlenie, tryb 3D) oraz łatwiejsze tworzenie i modyfikowanie obiektów.

Na chwilę obecną można ściągnąć tylko kod źródłowy. https://github.com/RHY3756547/Simitone

A wy co o tym myślicie? Chcielibyście pograć w takie simsy jedynka?

• Kędziorek, El Bastardo i Nina14 lubią to

#2 Meryam

Meryam

• 257 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 00:23

Widziałam ten filmik z wersją 3D i byłam zaszokowana, bo nie sądziłam, że kiedykolwiek ujrzę coś takiego. Uwielbiam pierwszą część gry, chyba zawsze będę mieć do niej sentyment, iiii... Simitone trochę mi odbiera tego sentymentu. Jestem w pewnym stopniu tradycjonalistką, i uważam, że klasyków nie powinno się tykać, bo można zniszczyć ich klasyczną magię, i w tym przypadku mam właśnie takie odczucie. W sensie ok, tak, wygląda to fenomenalnie, i widać, że zamiary są dobre, ale no nie potrafię się do tego konceptu przekonać.

• Caesum lubi to

tumblr_obe422ZBaX1v894w0o1_1280.png

#3 Caesum

Caesum
  • 527 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 09:33

^ Pewnie chodzi o ten nowy interfejs, mam rację? Też mi się niezbyt podoba, ale z tego co rozumiem jest to naleciałość wersji mobilnej. Początkowo Simitone miało być portem The Sims 1 na Androida, dlatego też pojawiło się nowe UI, dostosowane do ekranu dotykowego. EA Games jednak zatrzymało ten projekt, dlatego autor wydał kod źródłowy Simitone na PC. Nie wiem do końca, czy Simitone jest obecnie kontynuowane, czy wstrzymane (według newsów na FreeSO autor zrobił sobie przerwę), ale jeżeli autor ma zamiar wydać finalną wersję na komputery osobiste, to pewnie da też opcję korzystania z klasycznego UI. Tak mi się w każdym razie wydaje, ponieważ ten sam człowiek jest autorem FreeSO, które bardzo, ale to bardzo idzie w klasykę i wszelkie nowe funkcje są opcjonalne.

Co do trybu 3D, to jest on na 100% opcjonalny, ponieważ ten sam tryb znajduje się w FreeSO i można go włączać i wyłączać w ustawieniach. :)

EDIT: A co do tykania klasyków, akurat czasem jest to konieczne, a efekty mogą być zniewalające i wcale nie takie dewastacyjne. Przykładowo Heroes III, które zostało odnowione tak, że gra wygląda i działa praktycznie identycznie, lecz ma grafiki w znacznie lepszej jakości. Albo Tomb Raider, który został jakiś czas temu "zremasterowany" przez fana. Niegdyś gra stricte DOSowa, której odpalenie na nowym PC i płynne działanie graniczyło z cudem. Obecnie świetnie działająca na Windows 10, z ogromem poprawek i opcjonalnych funkcji (w tym graficznych), które przybliżają grę do wersji PSX, jak dotąd najlepszej. Najstarszy Prince of Persia został kilka lat temu odnowiony w stylu Sands of Time i wygląda fenomenalnie, a gra się tak samo.

Również z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: TS1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych