Skocz do zawartości

 • instagram
 • facebook

Zdjęcie

Ciasta i nektary


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Caesum

Caesum
 • 527 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 02 sierpień 2016 - 18:20

med_gallery_2_2_203495.jpg

 

W The Sims Abrakadabra twórcy dodali możliwość pieczenia ciast i wytwarzania nektaru w specjalnie do tego przygotowanych obiektach. Z ich pomocą, przy dodaniu odpowiednich składników, sim może wytworzyć różnego rodzaju jedzenia, które często mają jakieś szczególne właściwości.

 

Pieczenie w piecu

 

Aby upiec coś w piekarniku, należy najpierw kupić obiekt o nazwie Luksusowy Piec Piekarniczy(Tryb kupowania/Sprzęt AGD/Piece). Tylko w tym piecu można robić specjalne ciasta, wszelkie inne służą do przygotowywania zwykłego jedzenia. W obiekcie Książka Simkucharska(Tryb kupowania/Różne/Nauka) jest spis dań i składników do nich potrzebnych. Nie ma podanych nazw dań dopóki się ich pierwszy raz nie przygotuje. Książka kucharska nie zawiera wszystkich przepisów, jednakże pojawiają się one po stworzeniu ciasta/nektaru, dlatego warto eksperymentować. Aby coś upiec, należy włożyć trzy składniki do pieca, a następnie kliknąć opcję "Piecz". Jeżeli simowi się uda, w książce ujawni się nowy przepis, jeżeli jednak się nie uda, wyciągnie z pieca spalone ciasto.

 

Wytwarzanie nektaru

 

Aby wycisnąć nektar, trzeba kupić prasę do owoców o nazwie Pod Naciskiem(Tryb kupowania/Różne/Inne) oraz mieć trzy składniki. Należy następnie je dodać do prasy i kazać simowi wytłoczyć nektar. Gotowy produkt można sprzedać lub schować w ekwipunku i dać w prezencie.

 

Przepisy

 

Poniżej wstawiam listę przepisów na nektary i ciasta:

 1. Nektar winogronowy - 2x winogrona, cukier
 2. Nektar z czarnego bzu - 2x czarny bez, cukier
 3. Nektar miodowy - miód, winogrona, pot ropuchy
 4. Magiczny nektar - 2x winogrona, pot ropuchy - tymczasowo zmienia sima w ducha
 5. Świeżo upieczony chleb - 3x proszek do pieczenia
 6. Domowe ciasto - masło, cukier, proszek do pieczenia
 7. Ciasto marchewkowe - masło, proszek do pieczenia, marchewka
 8. Ciasto z czarnego bzu - cukier, czarny bez, proszek do pieczenia
 9. Magiczna tarta - pył chochlików, masło, proszek do pieczenia - poprawia samopoczucie lub zmienia głowę sima w łeb osłaUżytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych