Skocz do zawartości

 • instagram
 • facebook

Zdjęcie

Jak wstawiać zdjęcia na forum?

zdjęcia forum poradnik

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Libby

Libby
 • 305 postów
 • Płeć:Kobieta

Napisano 24 sierpień 2016 - 22:41

tn_gallery_2_3_33088.png

 

Jak wstawić zdjęcie na forum?

 

Z pewnością w trakcie wpisywania wiadomości na forum, lub podczas przeglądania postów innych użytkowników naszło Cię pytanie: jak wstawić zdjęcie na forum? W tym poradniku przedstawię dwa podstawowe sposoby na wstawienie zdjęcia w wiadomości.

 

UWAGA! Dla komfortowego przeglądania forum zalecane jest, by zdjęcia nie przekraczały rozdzielczości 800x800px. Jeśli Twoje zdjęcie jest większe niż wymagany rozmiar, zmniejsz je.

 

1. Forumowa galeria(rekomendowany sposób):

 

Możesz wstawić zdjęcie za pomocą forumowej galerii. Gwarantuje to, że obrazek będzie zawsze dostępny na forum i nie będzie żadnych nieprzyjemnych sytuacji, które powstają gdy skorzysta się z zewnętrznego serwera.

 

 1. Aby dodać własną grafikę, wciśnij przycisk "Dodaj grafikę", znajdujący się w prawym górnym rogu strony galerii. Proces dodawania grafiki składa się z dwóch kroków.
 2. W pierwszym kroku musisz wybrać lub stworzyć album, w którym ma się znajdować Twoja grafika. Jeżeli jest taka możliwość, możesz również wgrać zdjęcie bezpośrednio do kategorii. Po wybraniu albumu/kategorii, pojawi się przycisk "Dodaj pliki". Wciśnij przycisk i wybierz pliki, które mają zostać wgrane. Po wgraniu plików pojawi się przycisk "Przejrzyj i opublikuj". Wciśnij go, by przejść do drugiego kroku.
 3. W drugim kroku zostaniesz przeniesiony na stronę, gdzie znajdują się dopiero co wgrane zdjęcia. Możesz tutaj nadać grafikom tytuł, opis oraz dołączyć informację o prawach autorskich. Możesz również obrócić grafikę i ustawić ją jako główną grafikę albumu.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji odnośnie korzystania z galerii, zapraszamy do skorzystania z działu pomocy. http://simsweb.pl/in...ore&module=help

 

 

2. Zewnętrzny serwer(niepolecany):

 

 

Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcesz lub nie możesz wstawić zdjęcia za pomocą galerii, możesz również spróbować skorzystać z zewnętrznego serwisu. Nie jest to sposób polecany, gdyż nie gwarantuje, że zdjęcia zawsze będą się pokazywać. Ponadto niektóre serwisy usuwają po pewnym czasie stare zdjęcia. Może nawet dojść do sytuacji, że zamiast Twojego zdjęcia pojawi się jakieś inne, np. z treściami niezgodnymi z zasadami forum.

Z zewnętrznych serwerów polecane są takie serwisy jak photobucket i imgur.

 

UWAGA: Zabronione jest używanie serwisu *******! Usuwa on stare zdjęcia, a zamiast nich pokazuje inne, np. związane z pornografią.

 

 1. Aby dodać własną grafikę, wejdź na stronę http://imgur.com.
 2. Kliknij przycisk „New post” u góry i wybierz z listy „Upload images”.

  libby1.jpg
   
 3. W nowo otwartym oknie kliknij przycisk „Browse”, wybierz z przeglądarki zdjęcie, które chcesz wstawić na forum a następnie kliknij „Otwórz”. Możesz też przeciągnąć obrazek bezpośrednio na okno.

  libby2.jpg
   
 4. Kliknij przycisk „Copy”. Skopiuje się wtedy link do zdjęcia.

  libby3.jpg
   
 5. W poście na forum, w którym chcesz wstawić zdjęcie, wybierz ikonę z obrazkiem a następnie w miejscu na adres URL wklej przed chwilą skopiowany (z imgura bądź innego serwisu, na który wrzuciłeś zdjęcie) link do swojego zdjęcia i kliknij „OK”.

  libby4.jpg
   
 6. Gotowe!

    ~... elevator's not worthy.
Również z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: zdjęcia, forum, poradnik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych