Skocz do zawartości

• instagram
  • facebook

Zdjęcie

The Sims 2 Pełna kolekcja błąd z DirectX 9.0c

Najlepsza odpowiedź Caesum , 07 październik 2017 - 12:06

Widzę w tym dwie możliwości. Czy Twój laptop ma dwie karty graficzne? Jeśli tak, to w ustawieniach sterownika musisz znaleźć profil gry i ustawić, by korzystała z karty dedykowanej. Konkretów nie podam, bo mam laptopa z kartą NVIDIA.

Druga opcja to brak obsługi karty graficznej przez The Sims 2. Spotyka to praktycznie wszystkie nowsze karty i trzeba samodzielnie edytować pliki gry aby dodać ich obsługę. Brzmi okropnie, ale jest to dziecinnie łatwe. ;)

Napisałem poradnik na ten temat:

http://simsweb.pl/in...jakość-grafiki/

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Thixec

Thixec
  • 43 postów

Napisano 07 październik 2017 - 11:21

Cześć!
Chciałem dzisiaj pograć w pełną kolekcję The Sims 2. Niestety, po włączeniu gry wyświetla mi się jedynie okno błędu.

KN3GzoJhSq69z7ehQoCIcQ.png

Mój system operacyjny to Windows 10 64bit. Zainstalowany najnowszy DirectX 12 oraz najnowsze sterowniki karty graficznej AMD Radeon HD7770. Próbowałem też instalować DirectX 9.0c, ale nie poskutkowało. Ktoś się spotkał z takim problemem?

#2 Caesum

Caesum
  • 527 postów

Napisano 07 październik 2017 - 12:06   Najlepsza odpowiedź

Widzę w tym dwie możliwości. Czy Twój laptop ma dwie karty graficzne? Jeśli tak, to w ustawieniach sterownika musisz znaleźć profil gry i ustawić, by korzystała z karty dedykowanej. Konkretów nie podam, bo mam laptopa z kartą NVIDIA.

Druga opcja to brak obsługi karty graficznej przez The Sims 2. Spotyka to praktycznie wszystkie nowsze karty i trzeba samodzielnie edytować pliki gry aby dodać ich obsługę. Brzmi okropnie, ale jest to dziecinnie łatwe. ;)

Napisałem poradnik na ten temat:

http://simsweb.pl/in...jakość-grafiki/

• Thixec lubi to

#3 Thixec

Thixec
  • 43 postów

Napisano 07 październik 2017 - 12:52

O, wielkie dzięki. Ten program załatwił sprawę :) 
Mam komputer stacjonarny. 

#4 Amma

Amma
  • 6 postów

Napisano 02 styczeń 2018 - 14:28

Hej, wznawiam trochę temat, póki nie ma jeszcze x lat.

Mam niestety ten sam problem, nie mam dwóch kart graficznych w moim laptopie, a program nie załatwia sprawy i wciąż mam wyskakujący komunikat.

Czy jest coś jeszcze co można zrobić? :(

Bardzo chciałam pograć w dwójkę, ale jeśli nie ma rozwiązania no to cóż... wracamy znów do trójeczki.

#5 Caesum

Caesum
  • 527 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 18:35

Hmm... Najpierw przydałyby się informacje o Twoim sprzęcie:

1. Kliknij znaczek windowsa + R.
2. W nowo otwartym oknie wpisz dxdiag.
3. Zaczekaj aż dxdiag zakończy ładowanie, a następnie wciśnij "Zapisz wszystkie informacje".
4. Zapisz plik na pulpicie, a następnie dodaj go do swojego posta w formie załącznika.

#6 Amma

Amma
  • 6 postów

Napisano 07 styczeń 2018 - 16:33

Nie wiem, jak się tutaj dodaje załącznik, więc posłużyłam się dropboxem. Mam nadzieję, że to nie problem

https://www.dropbox....DxDiag.txt?dl=0

#7 Caesum

Caesum
  • 527 postów

Napisano 07 styczeń 2018 - 22:17

Z tego co widzę też masz dwie karty graficzne, jedną Intela, jedną Nvidia GeForce. Sprawdź czy w Graphics Rules Maker w Device Info masz obie karty dodane do bazy (obok "in database" powinno być zielone "yes", a na liście powinny być dwa wybory). Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonkę The Sims 2, wybierz "uruchom z procesorem graficznym" i tam sprawdź która opcja ma napisane obok "(domyślne)". Jeżeli druga ("zintegrowana karta graficzna"), to znaczy to, że gra korzysta z GPU Intela, dlatego masz problemy z grą. Wybierz opcję "procesor NVIDIA o dużej wydajności" i przetestuj grę.

#8 Amma

Amma
  • 6 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 14:02

Próbowałam odpalić przez NVIDIA, ale bezskutecznie... co więcej, w programie Graphics Rules Maker wyświetla mi "disconnected" przy NVIDIA. Być może to jest przyczyną... ?

fvfvfvfvj_qxawwas.jpg

#9 Caesum

Caesum
  • 527 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 14:30

Zapisz mi GraphicsRules i Video Cards z tych zakłądek na w/w zdjęciu i wyślij tutaj (aby dodać zalącznik przejdź do pełnej edycji).

#10 Amma

Amma
  • 6 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 17:42

Przepraszam, może jest coś ze mną nie tak, ale nie mam pojęcia jak dodać ten załącznik, nawet w pełnej edycji xD ehhh

https://www.dropbox.... Cards.sgr?dl=0

https://www.dropbox.... Rules.sgr?dl=0

#11 Caesum

Caesum
  • 527 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 19:09

Twój plik Video Cards wygląda zupełnie inaczej niż mój! :o Czy nie masz przypadkiem zainstalowane SimCity 4? Skąd masz swoje simsy? Jaka wersja i jakie dodatki?

#12 Amma

Amma
  • 6 postów

Napisano 17 styczeń 2018 - 11:10

Nieee, nie mam SimCity 4. Mam zainstalowane wszystkie dodatki, ale z torrentów :/ Mam swoje simsy, ale mój laptop nie ma napędu i jest to czasem kłopotliwe xD The Sims 2: Complete Collection

#13 Caesum

Caesum
  • 527 postów

Napisano 17 styczeń 2018 - 11:57

Oj, na tym forum nie rozmawiamy o pirackich kopiach. :( Czemu nie kupisz oryginalnych simsów dwójka? Na allegro są za grosze, a wystarczy podstawowa wersja gry, żeby Origin dało Ci Complete Collection. ;)

#14 Nina14

Nina14
  • 58 postów

Napisano 17 styczeń 2018 - 16:18

Oj, na tym forum nie rozmawiamy o pirackich kopiach. :( Czemu nie kupisz oryginalnych simsów dwójka? Na allegro są za grosze, a wystarczy podstawowa wersja gry, żeby Origin dało Ci Complete Collection. ;)

Jeśli mogę się wtrącić, to tak dla informacji- nawet nie trzeba mieć podstawy The Sims 2, by na Originie zdobyć Ultimate Collection.

Od mojej znajomej wiem, że dzięki napisaniu do supportu EA przez angielski chat nadal można zdobyć TS 2 UC- wystarczy mieć dużo czasu i cierpliwości oraz trafić na odpowiedniego konsultanta, ponieważ nie wszyscy wymagają posiadania TS2/ jakichkolwiek Simsów na koncie, a po przedstawieniu odpowiednio sprawy mogą dodać Wam bez problemu do kont upragnioną grę.

Pozdrawiam :)

#15 Amma

Amma
  • 6 postów

Napisano 18 styczeń 2018 - 22:17

No tak jak pisałam, oryginały mam na płytach, ale mój laptop nie ma napędu :/ Nie pomyślałam o Originie, dzięki za info!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych