Skocz do zawartości

• instagram
  • facebook

Zdjęcie

Warsztat u Paździocha

handmade paździoch menda diy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Paździoch Menda Złośliwa

Paździoch Menda Złośliwa
  • 96 postów

Napisano 18 styczeń 2018 - 16:34

Paździoch zajmuje się wieloma różnymi rzeczami, ale zapewne pamiętacie, że sporo uwagi Paździocha skupiło się na pewnej serii lalek. Zaczęło się od szycia pojedynczych elementów garderoby, potem było malowanie pojedynczych części (najwięcej na butach), a dzisiaj ogłaszam się lalkowym chirurgiem.

y0O9KIe.jpg

Catrine DeMew z serii New Scaremester przyuważyłam w Kauflandzie w stanie agonalnym. Miała kompletnie zdezelowane pudełko, brudną buzię, skradzione buciki i wyłamaną nogę. Tak, dobrze czytacie. Kradzież butów jeszcze jestem w stanie jakoś zrozumieć (jeśli są unikalne to na allegro mogą pójść za jakieś 20 złotych), ale co autor miał na myśli kradnąc jej nogę z brakującym stawem kolanowym - tego nie wiem. Za to ogołocone i popsute biedactwo chcieli jakieś 14 złotych. Samą jej biżuterię (która, o dziwo była kompletna, co się bardzo rzadko zdarza) i ciuchy można próbować opchnąć za więcej, więc długo się nie wahałam i zabrałam ją ze sobą. Zamiast kompletnej grabieży postanowiłam uzupełnić ją o brakujące elementy. Buty znalazły się dość szybko na lalkowej grupie, którą prowadzę. Oprócz tego mam u siebie trochę lalkowego złomu i akurat miałam pacjentkę z brakującą nogą. Nie przynudzam, prezentuję zdjęcia:

2D8i7hi.jpg

Przed przystąpieniem do jakiejkolwiek roboty najlepiej było lalce zdjąć wszystko co się da i nie wymaga użycia narzędzi.

33SU73O.jpg

Zaczęłam od umycia buzi. Zmywacz do paznokci zniszczyłby makijaż, ale w zupełności poradził sobie zwykły żel do mycia twarzy.

g23h3Zt.jpg

Przed przeszczepem trzeba było usunąć stary bolec, który został po wyłamanej nodze. Nie jest to proste zadanie, bo wymaga rozcięcia uda z obu stron, co wymaga siły i precyzji, i jeszcze trzeba obie połówki rozchylić tak, żeby bolec dało się wyjąć i nie wyłamać kolejnych części.

Mx3YEyF.jpg

Zdjęcie dla ciekawskich - dawczyni nogi (półprzezroczystej), czyli Spectra Vondergeist. Wyjęcie "dobrej" nogi odbyło się na tej samej zasadzie, co usunięcie bolca.

Li8YmkZ.jpg

I lalka zaraz po przeszczepie. Włosy i twarz zabezpieczone folią bąbelkową, ponieważ trochę akrobacji było, a nie wiem czy dałabym radę zrobić jej fabryczną fryzurę od nowa.

MQLgBTq.jpg

Lalkę już można było ubrać. Staw działa sprawnie, jedynie trzeba ścisnąć rozcięte udo i uzupełnić ubytek, bo noga trochę lata (konkretnie to lubi się obracać wokół własnej osi), ale tym zajmę się innym razem.

2kgsstl.jpg

Do następnego

Również z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: handmade, paździoch, menda, diy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych