Skocz do zawartości

• instagram
  • facebook

Zdjęcie

the sims 2 problem z grafiką, a następnie błąd

grafika problem błąd thesims2

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paulix

Paulix
  • 2 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 02:55

Witam, Dzisiaj zaintalowałam The Sims 2 ze wszystkimi dodatkami. Instalacja przeszła bezproblemowo, gra również włącza się i ładuje miasto bez większego problemu. Schody zaczynają się gdy załaduje się miasto, jest jakiś błąd grafiki.

Mianowicie; nie widać ulic, a trwa mieni się kolorami czarno-czerwony. Widoczne są tylko parcele/domy.

Gdy próbuje wejść w rodzinę, bądź jej tworzenie, ładuje się do końca a następnie wyskakuje błąd

"Działanie programu zostało zakłócone. Aplikacja zostanie zamknięta"

Zainsalowałam DirectX, aktualizowałam sterowniki, ściągnełam program Graphics Rules Maker- postąpiłam zgodnie z zaleceniami, ale kolorystyka miasta nadal taka sama. Otworzyłam w zgodności XP i jako administrator, niestety dalej bez zmian.

Nie mam pojęcia co robić dalej. Czy jest tu ktoś kto ma jakiś pomysł, żeby to w jakikolwiek sposób naprawić?

Z góry dziękuje za wszystkie wskazówki.

#2 Meryam

Meryam

• 265 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 12:37

1. Zły dział

2. Masz pobrane jakieś mody na grafikę i/lub zamienniki powierzchni? (tzn. trawa/pustynia/etc.)

3. Czy to się dzieje tylko w jednym otoczeniu czy w każdym jaki załadujesz?

#3 Caesum

Caesum
  • 527 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 13:25

1. Jaki masz PC, system etc? Załącz w załączniku plik dxdiag.exe. Aby otrzymać log dxdiag należy:

• Wcisnąć Menu Start/Uruchom albo wcisnąć przycisk ze znakiem Windowsa + R, a następnie wpisać dxdiag i wcisnąć enter.
  • Odczekać aż program się uruchomi.
  • Kliknąć przycisk "Zapisz wszystkie informacje" i zapisać.

2. Czy zainstalowałaś wszystkie dodatki w odpowiedniej kolejności? TUTAJ ktoś ma podobny problem i stwierdził, że dodatki nie zainstalowały się poprawnie.

3. Jeżeli masz The Sims 2 na płycie, gorąco polecam napisać do pomocy Origin w tej sprawie i poprosić o to, by udostępnili Ci The Sims 2 Ultimate Collection. W ten sposób będziesz mogła ściągnąć grę przez Origin, dzięki czemu na 100% instalacja przebiegnie pomyślnie + będziesz miała wszystkie dodatki. ;) Po prostu powiedz im, że masz grę i pokaż zdjęcie podstawowej płyty i cd-key.

#4 Paulix

Paulix
  • 2 postów

Napisano 04 luty 2018 - 20:00

1. Jaki masz PC, system etc? Załącz w załączniku plik dxdiag.exe. Aby otrzymać log dxdiag należy:

• Wcisnąć Menu Start/Uruchom albo wcisnąć przycisk ze znakiem Windowsa + R, a następnie wpisać dxdiag i wcisnąć enter.
  • Odczekać aż program się uruchomi.
  • Kliknąć przycisk "Zapisz wszystkie informacje" i zapisać.

2. Czy zainstalowałaś wszystkie dodatki w odpowiedniej kolejności? TUTAJ ktoś ma podobny problem i stwierdził, że dodatki nie zainstalowały się poprawnie.

3. Jeżeli masz The Sims 2 na płycie, gorąco polecam napisać do pomocy Origin w tej sprawie i poprosić o to, by udostępnili Ci The Sims 2 Ultimate Collection. W ten sposób będziesz mogła ściągnąć grę przez Origin, dzięki czemu na 100% instalacja przebiegnie pomyślnie + będziesz miała wszystkie dodatki. ;) Po prostu powiedz im, że masz grę i pokaż zdjęcie podstawowej płyty i cd-key.

Zainstalowałam raz jeszcze- znowu ten sam problem.

Zaciekawił mnie punkt 3 Twojej odpowiedzi. Wiem, że gra była udostępniana, ale to lata temu.

Mam oryginalną płytę, tylko gdzie dokładnie się zgłosić i prosić o udostępnienie tej gry?

#5 Caesum

Caesum
  • 527 postów

Napisano 06 luty 2018 - 08:45

Tutaj masz link do kontaktu z EA:

https://help.ea.com/...?product=origin

Nie wiem dokładnie, jakie kategorie trzeba wybrać, więc może inni użytkownicy Ci z tym pomogą. Z resztą sądzę, że nie powinno być większego problemu, gdybyś wybrała złą kategorię.

#6 KUNDJEJ

KUNDJEJ
  • 12 postów

Napisano 08 luty 2018 - 15:33

O, ja bardzo chętnie pomogę jeśli chodzi o zdobywanie Ultimate Collection!

Myślę że powinno się udać jeszcze zdobyć po takim czasie (sama pisałam 2 lata po udostępnieniu i udało się za pierwszym razem!), szczególnie że widziałam jeszcze niedawno na simowej grupie osoby chwalące się zdobyciem! ^^ Ale pierwsza, najważniejsza sprawa: pisać do angielskiej pomocy EA, bo polska (i pewnie żadna inna) nie będzie mogła tego zrobić, przynajmniej ja tak słyszałam i robiłam.

Podrzucę Ci bardzo przydatny filmik, bo jestem zbyt leniwa na pisanie tego:

Ja osobiście nie musiałam wysyłać im żadnych zdjęć ani kodu gry.

• Caesum lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych