Skocz do zawartości

 • instagram
 • facebook

Zdjęcie

TS1 - FAQ, pytania i odpowiedzi

problem pomoc porada the sims ts1 the sims 1

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Caesum

Caesum
 • 527 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 02 kwiecień 2016 - 16:33

W tym temacie można znaleźć odpowiedzi na najczęstsze pytania związane z instalacją i korzystaniem z gry The Sims(1). Zanim założysz nowy temat na forum, zachęcam do sprawdzenia, czy nie ma tu odpowiedzi na Twoje pytanie. :)

 • Gdzie kupić gry z serii The Sims(1)?
  The Sims jest starą grą, w związku z czym może być problem z kupieniem oryginalnej kopii. Nie ma też żadnej wersji online, dlatego jedyną opcją są aukcje w sklepach internetowych takich jak allegro, ebay. Jeżeli nie posiadasz żadnej kopii gry, polecam oficjalną paczkę The Sims Complete Collection, która posiada podstawową wersję gry oraz wszystkie dodatki. Od razu ostrzegam również, że The Sims 8 in 1 to wersja nieoficjalna, nielegalna, piracka, okrojona z wielu opcji. Na TEJ stronie możesz znaleźć listę oficjalnych dodatków i paczek gry.
 • Jakie są wymagania gry The Sims(1)? Czy pójdzie na moim komputerze?
  System operacyjny (OS): Windows 98
  Procesor (CPU): 450 MHz Intel Pentium II
  Pamięć (RAM): 128 MB
  Miejsce na dysku (HDD): 3.8 GB
  Karta Graficzna (GPU): Karta graficzna z 4 MB pamięci, obsługująca 16-bitową paletę kolorów
  Gra powinna działać obecnie na każdym komputerze z zainstalowanym systemem Windows. Mogą być problemy z poprawnym działaniem gry na systemach operacyjnych Windows 8 i nowszych. Na Windows 7 i starszych gra powinna działać bez zarzutu.
 • Jak zainstalować grę na nowych systemach?
  Jeżeli masz Windowsa Vista lub nowszy system, możesz mieć problemy z poprawną instalacją gry. Przed przystąpieniem do instalacji zalecam zatrzymanie/wyłączenie antywirusa, ponieważ może sprawdzać instalowane pliki, spowalniając lub uniemożliwiając instalację.
  Ponadto zalecana jest instalacja gry na partycji innej niż tej, na której znajduje się system. Czyli jeżeli masz dwie partycje, C i D, a Windows znajduje się na partycji C, zainstaluj grę na partycji D.
  Czasem trzeba również uruchomić instalację gry z prawami administratora. Aby to zrobić, wejdź w Komputer, kliknij prawym przyciskiem myszki na stację dysków z płytą The Sims i wybierz "otwórz". W nowo otwartym oknie przejdź do folderu Setup, a następnie prawym przyciskiem myszki kliknij na plik Setup.exe i wybierz z listy "uruchom jako administrator".
 • Jak uruchomić grę na nowych systemach?
  Czasem gra może sprawiać problemy na systemach nowszych niż Windows XP. W takiej sytuacji kliknij prawym przyciskiem na skrót uruchamiający grę The Sims i wybierz "właściwości". W nowo otwartym oknie przejdź do zakładki "zgodność".
  Najczęściej wystarczy zaznaczyć opcję "uruchom ten program jako administrator". Jeśli jednak gra dalej sprawia problemy, możesz również zaznaczyć opcję "uruchom ten program w trybie zgodności z" i wybrać z listy opcję "Windows XP".
 • Jak uruchomić grę w oknie?
  Aby uruchomić grę w oknie, kliknij prawym przyciskiem myszki na skrót uruchamiający grę The Sims i wybierz z listy opcję "właściwości". W nowo otwartym oknie kliknij na zakładkę "skrót". W polu "element docelowy" dopisz na końcu "-w". Całość(domyślnie) powinna wyglądać tak:
  "C:\Program Files\Maxis\The Sims\Sims.exe" -w
 • Mam Windows 10 i gdy uruchomię grę w oknie, całe jest zakryte czarnym prostokątem. 
  Jest to znany problem Windows 10 i niestety nie ma na to rozwiązania. Można za to usunąć czarny prostokąt wciskając ctrl+alt+delete. Otworzy to okno ekran opcji administratorskich. Wystarczy wyjść z tego ekranu, a prostokąt zniknie.
 • Mam Windows 8/8.1/10 i gra działa powoli mimo dobrego sprzętu.
  Jest to problem związany z DirectX na nowych systemach. Aby to naprawić, trzeba wkleić do głównego folderu z grą plik ddraw.dll z poniższego linku:
  http://community.pcg...-ddraw-fps-fix/
 • Mam laptopa z technologią NVIDIA Optimus i gra nie chce używać lepszej karty graficznej.
  Problem ten leży po stronie NVIDIA i ich sterowników, które nie pozwalają na używanie lepszej karty graficznej w grach nieobsługujących DirectX 9 lub nowszej wersji. Na chwilę obecną nie ma na to rozwiązania, jednakże karta Intel powinna bez problemu poradzić sobie z grą.
 • Jakie rozdzielczości są obsługiwane przez grę The Sims(1)?
  Natywnie obsługiwane są wyłącznie dwie rozdzielczości, 800x600 oraz 1024x768. Inne opcje nie są dostępne.
 • Jaka jest maksymalna liczba FPS/klatek na sekundę?
  Gra nie pokazuje więcej niż 30FPS.
 • Czy gra posiada zabezpieczenia antypirackie?
  Tak, w postaci sprawdzania, czy płyta z grą znajduje się w napędzie. Czasem jednak niemożliwe jest uruchomienie gry z płytą, na przykład na Windowsie 10. W takim wypadku należy ściągnąć tzw. crack(aka no-cd patch). Cracki są powszechnie uważane za nielegalne, dlatego nie przedstawimy sposobu na ich zainstalowanie.
 • Gdzie zainstalować nieoficjalne dodatki(tzw. Custom Content)?
  Nieoficjalne dodatki, jeśli są spakowane do archiwum .rar lub .zip muszą być najpierw rozpakowane programem takim jak WinRAR, WinZIP, 7-zip. Następnie zależnie od typu pliku muszą zostać przeniesione do odpowiedniego folderu. Foldery te znajdują się w katalogu z grą(domyślnie "C:\Program Files\Maxis\The Sims").
  • Obiekty/meble(.iff):
   The Sims\Downloads - zalecane!
   The Sims\Gamedata\Objects
   The Sims\Gamedata\User Objects
  • Tapety(.wll):
   The Sims\Gamedata\Walls
  • Podłogi(.flr):
   The Sims\Gamedata\Floors
  • Dachy(.bmp):
   The Sims\Gamedata\Roofs
  • Ubrania, głowy(.bmp .cmx i .skn):
   The Sims\Gamedata\Skins
   Pliki zaczynające się na literę B to ubrania, z kolei na literę C to głowy.
  • Ubrania, które można kupić w sklepie w mieście(.bmp .cmx i .skn):
   Maxis\The Sims\ExpansionShared\SkinsBuy
   Pliki zaczynające się na litery L, S, W, H i F to ubrania, które można kupić w sklepie.
Również z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: problem, pomoc, porada, the sims, ts1, the sims 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych