Skocz do zawartości

• instagram
  • facebook

Zdjęcie

Zdjęcia Lepkiego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lepki

Lepki
  • 67 postów

Napisano 30 sierpień 2016 - 12:01

Cześć 8.gif
Witam w temacie, w którym będę prezentował swojego autorstwa zdjęcia. Nie są takie wow itp. Ciągle się uczę, próbuję. Jedynie ogranicza mnie krajobraz, ale i to (może) się zmieni. Jakoś lepiej mi idzie fotografowanie natury.
Na sam początek wrzucę dwa zdjęcia.

1qRNZgI.jpg

XgGO3MB.jpg

Liczę na wszelkie wytykanie błędów, gdyż pomoże mi to w polepszeniu tego, co robię.

#2 Joan

Joan
  • 110 postów

Napisano 30 sierpień 2016 - 18:16

Podobają mi się twoje zdjęcia. Sam zauważyłeś po moich wcześniejszych komentarzach w twoich tematach, że zmieniłam zdanie na ich temat. Widać, że idzie Ci coraz lepiej, zdjęcia są coraz lepsze i milsze dla oka. Fakt - do perfekcji, do tego żeby komuś opadła szczęka na ich widok jeszcze daleka droga, ale trzymam kciuki za Ciebie! Rozwijaj się dalej, rób coraz lepsze zdjęcia, bo te są już na wysokim poziomie. :) A no i może jestem nudna, ale marzy mi się, żebyś pojechał do miasta i tam spróbował coś zrobić. Zdjęcia ze wsi są super, takie spokojne i sielskie, jestem ciekawa jak poradzisz sobie z innym krajobrazem. 

Będę zaglądać.

• raffashion lubi to

eHYQcw7.png

#3 Hanka Milanka

Hanka Milanka
  • 47 postów

Napisano 30 sierpień 2016 - 22:33

Osobiście też, gdy kiedyś pierwszy raz weszłam do tematu z Twoimi zdjęciami, pomyślałam, że w tych zdjęciach nic nie ma. Z czasem jednak zaczęłam zmieniać zdanie. Twoje zdjęcia wydawały mi się coraz lepsze, przeróbki zdjęć wydawały mi się coraz trafniejsze i ogólnie coraz przyjemniej zaczynało to wyglądać dla oka. Z tego co pamiętam, to zdjęcia robisz zwykłą cyfrówką (jeżeli coś się w tej kwestii zmieniło, to proszę, popraw mnie :P) i jak na zwykłą cyfrówkę zdjęcia są naprawdę świetne. Tak jak Ata Joan napisała, ciekawe co by się stało, gdyby wypuścić Cię w całkiem inny krajobraz, bo że świetnie odnajdujesz się w fotografii wsi to już wiemy. Niektórzy pomyśleliby, że na wsi przecież nie ma co fotografować, same pola, łąki i nic więcej, a Ty pokazujesz, że można to 'nic' uchwycić w bardzo ciekawy sposób i jednak wydaj się być czymś wow :)

xYACnzv.png

#4 Meryam

Meryam

• 265 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 10:35

Jako osoba mieszkająca na wsi rozumiem Twój ból jeśli chodzi o ograniczony krajobraz, ale z drugiej strony właśnie te zdjęcia ze wsi mają swój niepowtarzalny klimacik. Sama też jestem fanką zachodów/wschodów słońca i uwielbiam tą aurę jaką roztaczają, a Ty ją świetnie uchwyciłeś. Czekam na więcej, bo zdjęcia są świetne :wub:

#5 Libby

Libby
  • 305 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 10:49

Nie znam się jakoś szczególnie na fotografii, ale podobają mi się Twoje zdjęcie. Uwielbiam wschody i zachody słońca i to pierwsze zdjęcie bardzo mi się podoba. Piękne kolory :)

~... elevator's not worthy.

#6 Lepki

Lepki
  • 67 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 12:38

Podobają mi się twoje zdjęcia. Sam zauważyłeś po moich wcześniejszych komentarzach w twoich tematach, że zmieniłam zdanie na ich temat. Widać, że idzie Ci coraz lepiej, zdjęcia są coraz lepsze i milsze dla oka. Fakt - do perfekcji, do tego żeby komuś opadła szczęka na ich widok jeszcze daleka droga, ale trzymam kciuki za Ciebie! Rozwijaj się dalej, rób coraz lepsze zdjęcia, bo te są już na wysokim poziomie. :) A no i może jestem nudna, ale marzy mi się, żebyś pojechał do miasta i tam spróbował coś zrobić. Zdjęcia ze wsi są super, takie spokojne i sielskie, jestem ciekawa jak poradzisz sobie z innym krajobrazem. 
Będę zaglądać.

Cieszy mnie to, że zdjęcia się podobają.
Być może w niedalekiej przyszłości umieszczę tutaj zdjęcie przedstawiające krajobraz miejski (bo już trochę wiejski mi się znudził), ale to jeszcze zobaczę :)
Dziękuję! <3

Osobiście też, gdy kiedyś pierwszy raz weszłam do tematu z Twoimi zdjęciami, pomyślałam, że w tych zdjęciach nic nie ma. Z czasem jednak zaczęłam zmieniać zdanie. Twoje zdjęcia wydawały mi się coraz lepsze, przeróbki zdjęć wydawały mi się coraz trafniejsze i ogólnie coraz przyjemniej zaczynało to wyglądać dla oka. Z tego co pamiętam, to zdjęcia robisz zwykłą cyfrówką (jeżeli coś się w tej kwestii zmieniło, to proszę, popraw mnie :P) i jak na zwykłą cyfrówkę zdjęcia są naprawdę świetne. Tak jak Ata Joan napisała, ciekawe co by się stało, gdyby wypuścić Cię w całkiem inny krajobraz, bo że świetnie odnajdujesz się w fotografii wsi to już wiemy. Niektórzy pomyśleliby, że na wsi przecież nie ma co fotografować, same pola, łąki i nic więcej, a Ty pokazujesz, że można to 'nic' uchwycić w bardzo ciekawy sposób i jednak wydaj się być czymś wow :)

Tak zdjęcia nadal robię zwykłą cyfrówką (ale teraz inną).
Co do zdjęć w mieście, to tak jak napisałem wyżej.
Dziękuję! <3

Jako osoba mieszkająca na wsi rozumiem Twój ból jeśli chodzi o ograniczony krajobraz, ale z drugiej strony właśnie te zdjęcia ze wsi mają swój niepowtarzalny klimacik. Sama też jestem fanką zachodów/wschodów słońca i uwielbiam tą aurę jaką roztaczają, a Ty ją świetnie uchwyciłeś. Czekam na więcej, bo zdjęcia są świetne :wub:

Co do klimatu, to się w 100% zgodzę. Widzę nie tylko ja lubię obserwować jak niebo zmienia kolory :D
Dziękuję! <3

Nie znam się jakoś szczególnie na fotografii, ale podobają mi się Twoje zdjęcie. Uwielbiam wschody i zachody słońca i to pierwsze zdjęcie bardzo mi się podoba. Piękne kolory :)

Dziękuję! <3

Dziękuję jeszcze raz za komentarze oraz polubienia! <3

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Przedstawiam kolejne dwa zdjęcia zrobione w wakacje 2016r.

Chciałbym tylko dopowiedzieć, że te zdjęcia nie był robione cyfrówką lecz telefonem o takiej samej ilości pikseli jak ma moja cyfrówka.

ocw344v.jpg

yL8FO54.jpg

• Caesum, Rainbow i Meryam lubią to

#7 Caesum

Caesum
  • 527 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 12:46

Powiem ci jedno - przerzuć się na swoją komórkę. Te dwa zdjęcia są świetne, o odpowiedniej kolorystyce i wyraźne. To wręcz niesamowite, jak łatwo można zrobić dobre zdjęcia na komórce. Aż kusi, by odstawić aparat na bok. A w każdym razie słabszą cyfrówkę. :D Ja tak zrobiłem, gdy zobaczyłem, jak niesamowita różnica jest między zdjęciami z mojej komórki, a z aparatu mojej mamy(na korzyść komórki oczywiście).

Co do pierwszych zdjęć, też są bardzo ładne, szczególnie podoba mi się zdjęcie z widocznymi szynami, w sumie bardzo ciekawe ujęcie.

#8 Hanka Milanka

Hanka Milanka
  • 47 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 13:17

W sumie coś w tym jest co Caesum napisał. Obecnie aparaty w telefonach nie raz biją ma łeb i szyje, takie słabsze cyfrówki i o wiele fajniejsze efekty można nimi osiągnąć :D

Co do tych nowszych zdjęć to powiedziałabym, że może nie robią na mnie wrażenia takiego 'wow', ale są bardzo poprawne :)
Czekam na więcej!

xYACnzv.png

#9 Meryam

Meryam

• 265 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 13:43

Na mnie nowe zdjęcia nie robią aż takiego wrażenia tbh. Są dobre, ale brakuje mi tego klimaciku ;P Jakbym miała wybierać to powiedziałabym, że drugie jest minimalnie lepsze od pierwszego :D

#10 Shiver

Shiver

• 55 postów

Napisano 04 wrzesień 2016 - 09:11

To i ja coś napiszę :)
Zdjęcia z pierwszego posta są mega, szczególnie to z torami bardzo mi się podoba :)
Druga partia już mnie nie zachwyciła. Pierwsze zdjęcie jest w sumie spoko, to zachmurzone niebo sporo tutaj dało. Druga fotka z kolei zupełnie do mnie nie przemawia (ale może to dlatego, że takie widoki mam na codzień i to dla mnie nic specjalnego :P)
Dołączona grafika

#11 Vipera

Vipera
  • 11 postów

Napisano 20 wrzesień 2016 - 20:37

Ładne zdjęcia, chociaż osobiście pobawiłabym się w jakiś programie graficznym, żeby wyciągnąć z nich trochę więcej klimatu. Dwa ostatnie podobają mi się bardziej, ale to z torami też niczego sobie (szkoda, że te słupy po prawej nie mogły być w innym miejscu, bo psują trochę efekt). Z chęcią zobaczę kolejne zdjęcia. Lubie krajobrazy :)

#12 Lepki

Lepki
  • 67 postów

Napisano 25 wrzesień 2016 - 10:51

Dziękuję za odpowiedzi <3

Powiem ci jedno - przerzuć się na swoją komórkę. Te dwa zdjęcia są świetne, o odpowiedniej kolorystyce i wyraźne. To wręcz niesamowite, jak łatwo można zrobić dobre zdjęcia na komórce. Aż kusi, by odstawić aparat na bok. A w każdym razie słabszą cyfrówkę. :D Ja tak zrobiłem, gdy zobaczyłem, jak niesamowita różnica jest między zdjęciami z mojej komórki, a z aparatu mojej mamy(na korzyść komórki oczywiście).

Co do pierwszych zdjęć, też są bardzo ładne, szczególnie podoba mi się zdjęcie z widocznymi szynami, w sumie bardzo ciekawe ujęcie.

Z jednej strony komórkę mam zawsze przy sobie i mogę w każdej chwili zrobić zdjęcie, jednak z drugiej strony pomimo tego, iż nie ma tylu przydatnych funkcji, co cyfrówka, to nie używam telefony do robienia zdjęć aż tak często.

W sumie coś w tym jest co Caesum napisał. Obecnie aparaty w telefonach nie raz biją ma łeb i szyje, takie słabsze cyfrówki i o wiele fajniejsze efekty można nimi osiągnąć :D

Co do tych nowszych zdjęć to powiedziałabym, że może nie robią na mnie wrażenia takiego 'wow', ale są bardzo poprawne :)
Czekam na więcej!

Dziękuję serdecznie za opinię! <3

Na mnie nowe zdjęcia nie robią aż takiego wrażenia tbh. Są dobre, ale brakuje mi tego klimaciku ;P Jakbym miała wybierać to powiedziałabym, że drugie jest minimalnie lepsze od pierwszego :D

Zgodzę się co do klimatu. Nie wiem, czy tylko mi się wydaje, ale te zdjęcia zrobione cyfrówką nie są aż takie "płaskie", co te zdjęcia z postu drugiego. Dziękuję za opinię <3

To i ja coś napiszę :)
Zdjęcia z pierwszego posta są mega, szczególnie to z torami bardzo mi się podoba :)
Druga partia już mnie nie zachwyciła. Pierwsze zdjęcie jest w sumie spoko, to zachmurzone niebo sporo tutaj dało. Druga fotka z kolei zupełnie do mnie nie przemawia (ale może to dlatego, że takie widoki mam na codzień i to dla mnie nic specjalnego :P)

O tak. Zachmurzone niebo dało bardzo dużo oraz sam kadr! Dziękuję za opinię <3

Ładne zdjęcia, chociaż osobiście pobawiłabym się w jakiś programie graficznym, żeby wyciągnąć z nich trochę więcej klimatu. Dwa ostatnie podobają mi się bardziej, ale to z torami też niczego sobie (szkoda, że te słupy po prawej nie mogły być w innym miejscu, bo psują trochę efekt). Z chęcią zobaczę kolejne zdjęcia. Lubie krajobrazy :)

Co do programów graficznych, to w planach mam naukę w photoshopie, bo patrząc na zdjęcia innych przed i po obróbce stwierdzam, że samo zdjęcie nie wyrazi tego, co chciałem przekazać oraz nie do końca zachwyci. Dziękuję za opinię <3

ihMQDX6.jpg

• Caesum, Rainbow i Meryam lubią to

#13 Meryam

Meryam

• 265 postów

Napisano 25 wrzesień 2016 - 14:04

Nowe zdjęcie jest suuuuuper! Ten wiejski klimat <3 Myślę, że ja na Twoim miejscu skupiłabym się bardziej na rzece jako najjaśniejszym punkcie, to niebo na górze wydaje mi się trochę niepotrzebne i inaczej bym to wykadrowała, ale nadal jest napraaaawdę pięknie :D

#14 Vipera

Vipera
  • 11 postów

Napisano 25 wrzesień 2016 - 16:05

Co do programów graficznych, to w planach mam naukę w photoshopie, bo patrząc na zdjęcia innych przed i po obróbce stwierdzam, że samo zdjęcie nie wyrazi tego, co chciałem przekazać oraz nie do końca zachwyci. Dziękuję za opinię <3

Mój wykładowca na uczelni zawsze mówił, że zdjęcie cyfrowe bez obróbki nie jest zdjęciem, tylko bazą. Photoshop nie jest łatwy, ale polecam gorąco :3

#15 Hanka Milanka

Hanka Milanka
  • 47 postów

Napisano 25 wrzesień 2016 - 17:36

Również zdecydowanie skupiłabym się na wodzie, niebo wydaje mi się tutaj zbędne i z kadrem na pewno poszłabym w dół, żeby pod tą krową z lewej było widoczne więcej przestrzeni, aczkolwiek klimat bardzo fajny :) Zmieniłabym może też lekko miejsce, w którym zrobiono zdjęcie o kilka kroków w którąś ze stron, bo słońce odbija sie w troche niefortunnym miejscu, przez co cała nasza uwaga się tam skupia :P I jeżeli jest to taki mini stawik, to nie ucinałabym lewego brzegu tylko pokazała w całej okazałości :)

xYACnzv.png

#16 Lepki

Lepki
  • 67 postów

Napisano 30 październik 2016 - 14:41

Nowe zdjęcie jest suuuuuper! Ten wiejski klimat <3 Myślę, że ja na Twoim miejscu skupiłabym się bardziej na rzece jako najjaśniejszym punkcie, to niebo na górze wydaje mi się trochę niepotrzebne i inaczej bym to wykadrowała, ale nadal jest napraaaawdę pięknie :D

Właśnie sam przy robieniu zdjęcia zastanawiałem się czy ująć niebo. Próbowałem go nie brać pod uwagę, lecz sam staw z krówkami, ale zdjęcie wyglądało jakoś nijako. Dziękuję <3

Również zdecydowanie skupiłabym się na wodzie, niebo wydaje mi się tutaj zbędne i z kadrem na pewno poszłabym w dół, żeby pod tą krową z lewej było widoczne więcej przestrzeni, aczkolwiek klimat bardzo fajny :) Zmieniłabym może też lekko miejsce, w którym zrobiono zdjęcie o kilka kroków w którąś ze stron, bo słońce odbija sie w troche niefortunnym miejscu, przez co cała nasza uwaga się tam skupia :P I jeżeli jest to taki mini stawik, to nie ucinałabym lewego brzegu tylko pokazała w całej okazałości :)

Tak naprawdę taki był zamiar tego zdjęcia. Jedna z krów miała się wyróżniać, niż te dwie w dalszym planie. Czy to wyszło poprawnie? Sam już nie wiem. Dziękuję! <3

Z racji iż 2 tygodnie temu dostałem w swoje łapki na stałe lustrzankę, to postanowiłem podzielić się jednym z lepszych tworów :)

0Pee0Nn.png

Tak na marginesie, nie wiem czemu nie mogę wyśrodkować tego zdjęcia na forum :/

#17 Kestrel

Kestrel
  • 17 postów

Napisano 30 październik 2016 - 19:01

Najbardziej podobają mi się ostatnie cztery zdjęcia. 

Zdjęcie z zachmurzonym niebem kojarzy mi się z latem kiedy jest gorąco, a niebo jest zachmurzone i w powietrzu wisi burza. Uwielbiam to <3

Zdjęcie z polem kukurydzy (?) też mi się podoba i również kojarzy mi się z latem.

Zdjęcie z pijącymi krowami jest urokliwe.

Zdjęcie z grzybami mogłoby się pojawić w jakimś czasopiśmie.

Z ciekawości, jakiego telefonu używasz do zdjęć? Są całkiem niezłe, ale jeśli fotografia to twoja prawdziwa pasja, to powinieneś pomyśleć nad zainwestowaniem w profesjonalny sprzęt. Warto też rozważyć opcję obróbki zdjęć programem graficznym ;)

#18 Shiver

Shiver

• 55 postów

Napisano 30 październik 2016 - 19:09

Zdjęcie z krowami całkiem spoko, aczkolwiek gdyby ta krowa po lewej nie była tak blisko krawędzi kadru to prezentowałoby się to lepiej. Centymetr więcej ziemi na dole by wystarczył :)
Jeśli chodzi o grzyby to nie mam zastrzeżeń, bardzo przyjemna fotka :)
Dołączona grafika

#19 Lepki

Lepki
  • 67 postów

Napisano 04 grudzień 2016 - 10:01

Witajcie!

Zdjęcie z krowami całkiem spoko, aczkolwiek gdyby ta krowa po lewej nie była tak blisko krawędzi kadru to prezentowałoby się to lepiej. Centymetr więcej ziemi na dole by wystarczył :)
Jeśli chodzi o grzyby to nie mam zastrzeżeń, bardzo przyjemna fotka :)

Też to dopiero zauważyłem, przez co ucięło jej minimalnie kopytko i nie wygląda to za dobrze :/

W następnym zdjęciu będę bardziej na to uważał.

Dzięki! <3

Najbardziej podobają mi się ostatnie cztery zdjęcia. 

Zdjęcie z zachmurzonym niebem kojarzy mi się z latem kiedy jest gorąco, a niebo jest zachmurzone i w powietrzu wisi burza. Uwielbiam to <3

Zdjęcie z polem kukurydzy (?) też mi się podoba i również kojarzy mi się z latem.

Zdjęcie z pijącymi krowami jest urokliwe.

Zdjęcie z grzybami mogłoby się pojawić w jakimś czasopiśmie.

Z ciekawości, jakiego telefonu używasz do zdjęć? Są całkiem niezłe, ale jeśli fotografia to twoja prawdziwa pasja, to powinieneś pomyśleć nad zainwestowaniem w profesjonalny sprzęt. Warto też rozważyć opcję obróbki zdjęć programem graficznym ;)

I podczas tych chmur burzowych jest tak duszno, a po burzy paruje ziemia i jest mgła <3

3 lata temu używałem telefonu do robienia zdjęć. Aktualnie od października pracuję na lustrzance Nikon D3300 z obiektywem startowym 18-100mm i zakupu nie żałuję. Zdjęcia również obrabiam. Najwięcej w programie "Fotogr", ale od jakiegoś czasu uczę się również obsługi Photoshopa i jak na razie idzie mi całkiem nieźle.

Dziękuję za opinię! <3

14715529_679582552206336_976026284870167

15110959_695216807309577_294208999565378

15167636_697957903702134_422186023503309

15138442_698243607006897_813513199046422

Zapraszam do komentowania.

Zdjęcia pojawiają się również tu :doge:

#20 Meryam

Meryam

• 265 postów

Napisano 06 grudzień 2016 - 18:59

Powiem tak: jest progres w kwestiach technicznych, to makro wygląda bardzo fajne, ale obiekty zainteresowania takie troszkę.. nijakie :c Jedynie ten piesek taki cudowny że ojej :3 Ale pracuj, bo widać efekty :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych