Skocz do zawartości

• instagram
  • facebook

Zdjęcie
- - - - -

The Sims 2 - wciąż żyje?

TS2 The Sims 2 TheSims2

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 NikkiKsiężniczkaMordoru

NikkiKsiężniczkaMordoru
  • 1 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 01:30

Jakie jest Wasze zdanie - czy ludzie wciąż grają w "The Sims 2" - czy może przerzucili się na nowsze odsłony gry tudzież simsaki odeszły w niepamięć razem z dzieciństwem?

Osobiście, jeśli chodzi o mnie - to ja nadal od czsu do czasu grywam. Nie może tak często, jak kiedyś - lecz miło jest włączyć grę i powspominać :)

#2 Caesum

Caesum
  • 527 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 07:26

Oczywiście, że The Sims 2 żyje! Jeśli nawet nie w Polsce, to z pewnością na świecie. Mam wrażenie, że każda część ma swoich oddanych fanów, o czym świadczą fora z licznymi dodatkami do dwójki. ;) Ja sam gram tylko w TS1 i TS2, do których mam wszystkie dodatki. The Sims 3 nie znoszę, a TS4 jest wciąż w powijakach. Poza tym moim zdaniem TS2 jest chyba najlepszą częścią do robienia simowych opowieści.

#3 Liv

Liv
  • 18 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 08:39

TS2 żyje i ma się dobrze, choć na takim MTS obserwuję spadek zainteresowania tą grą co rozumiem chociażby przez mniejszą ilość wstawianych zdjęć z rozgrywki, ale i CC. Na tumblrze wygląda to na szczęście lepiej. Sama zaś baaardzo zwolniłam w tym roku z grą, bo zapał już nie ten :( Co nie znaczy, że nie gram wcale!

#4 Joan

Joan
  • 110 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 15:30

Oczywiście, że żyje, głupie pytanie. :D Ja sama gram w dwójkę, bo co jak co, ale tylko ona spełnia moje wszystkie oczekiwania. Wiadomo, że interfejs jest przestarzały, grafika już nie ta... Brakuje kilku rzeczy, które doszły w nowych generacjach. Np. marzy mi się zrobienie otyłej simki, zawsze można poratować się ubraniami CC, ale to już nie to. Mimo wszystko nie wyobrażam sobie grać np. w trójkę zamiast dójki. Dwójka z dobrymi CC i modami jest dla mnie bezkonkurencyjna. Simy nie wyglądają jak mieszkańcy Czarnobyla jak Ci trójkowi, gra nie zacina się na każdym kroku, simy nie są infantylne i przeryswane jak w przypadku czwórki.

Tak jak Liv, gram już coraz mniej. Właściwie to gdy nawet włączam grę to nie gram, tylko buduje i tworzę simów - i tak od dłuższego czasu. Nadal jednak dwójka sprawia mi duuużo frajdy i na razie nie widzę perspektyw na jakieś drastyczne zmiany (chociaż nie wykluczam, że gdy dostanę nowego laptopa pogram dłużej w czwórkę).

eHYQcw7.png

#5 orzechowo

orzechowo
  • 12 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 20:02

Liv ma rację, na MTS jest mało nowych rzeczy, ale na tumblrze TS2 przeżywa istny renesans  :P  Ja nadal od czasu do czasu pogrywam w dwójkę, ale fakt, nie tak intensywnie jak kiedyś. Czekam na lepszy komputer, który uciągnie trójkę, bo to jednak moja ulubiona część. 

Dużo rzeczy przemawia za TS2, wiele ludzi ma sentyment, gra była największym "skokiem" w serii, ma też niesamowite poczucie humoru i grywalność. Inni po prostu nie lubią pozostałych części. Powstało też wiele modów i CC, więc wybór dodatków jest duży, można też pobrać mody, który trochę "podkręcą" leciwą grafikę. A na obecnych komputerach TS2 nawet z toną dodatków i CC chodzi jak masełko, to nie te czasy, kiedy podczas ładowania rodzinki można było sobie zrobić herbatę albo iść na spacer  :D  Moim zdaniem gra jeszcze długo będzie żywa, bo to po prostu klasyk, niczym GTA San Andreas :D

• KUNDJEJ lubi to

#6 Meryam

Meryam

• 265 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 20:52

Moim zdaniem gra jeszcze długo będzie żywa, bo to po prostu klasyk, niczym GTA San Andreas :D

O to!

Niedawno zamówiłam czwórkę, ale mój komputer nawet czwórki nie udźwignie (a czekam na nowy komputer), więc na pocieszenie pożyczyłam od kuzyna i zainstalowałam sobie podstawę dwójki... O. Mój. Boże. W momencie kiedy zaczęła grać melodyka z Miłowa myślałam, że się rozpłaczę (po prawie czterech? latach bez grania)

Więc to fakt, w dwójkę większość ludzi gra z sentymentu i ja do tych osób należę. Dla wielu osób z mojego pokolenia ta gra była przełomowa - ta grafika, opcje, możliwości jakie ta gra dawała były nie do pobicia. Do tego ta ilość oficjalnych dodatków, z czego praktycznie każdy wnosił coś niesamowitego. Nieoficjalne dodatki to już w ogóle kosmos, ich ilość, ich jakość, coś niesamowitego. I po tych kilkunastu latach (TO JUŻ 12 LAT ;() ta gra nie zawodzi. Mało jest takich gier, które po takim czasie nie tracą w oczach graczy.

Ale też w dwójce niezwykły jest storytelling jaki twórcy zawarli w grze. Romanse i plotki w Miłowie, od tego się przecież zaczynało. Dona Lotario i sióstr Kaliente się nie zapomina, a Bella Ćwir dzięki tej części gry przeszła do legendy. Kosmici, o których nikt by nawet nie pomyślał grając w jedynkę, teraz istnieli już w podstawie. Ta gra, jak na swoje czasy, była tak upchana możliwościami... to jest coś pięknego.

I właśnie, po tylu latach, to wszystko nadal kwitnie. Simblry toną w nowych dodatkach, nawet Maxis-match jest teraz tak popularny jak nigdy wcześniej nie był, właśnie dzięki dwójce. Może twórcy dwójkę porzucili, ale fani nadal ją kochają.

Czwórka może ma fajne walory w interfejsie, i może jest odpowiednia na obecne komputery, ale to już nie to samo. Trójka miała być nowoczesna i rewolucyjna, ale zraziła wszystkich bugami. W jedynkę grają tylko naprawdę zapaleni fani (sama za nią tęsknię czasami). A dwójka pozostaje uniwersalna, i to "czy żyje", to wg mnie pytanie retoryczne. Bo dwójka żyje, i ma się świetnie :D

• Ruda lubi to

#7 Caesum

Caesum
  • 527 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 21:07

Więc to fakt, w dwójkę większość ludzi gra z sentymentu i ja do tych osób należę.

A ja bym tu polemizował! :D Grałem we wszystkie części The Sims i moim zdaniem The Sims 2 dalej jest najlepszą częścią pod względem gameplayu jak i kierunku artystycznego. Trójka miała okropne wymagania, do dzisiaj się zacina i jest pełna bugów. Do tego assety wykorzystane w grze są absolutnie paskudne! Simowie wyglądają jak postacie z horroru, nawet najlepsze CC nie potrafią zamaskować notabene okropnego designu postaci. Nie pamiętam, żebym przez całe swoje życie zobaczył choć jedną simkę z TS3, która wyglądałaby po prostu dziewczęco. Wszyscy są jacyś napakowani ziemniakami, a nawet jeśli ktoś wyglądałby w miarę zgrabnie, animacje i tak wszystko psują. Mimika twarzy simów, ich poruszanie się to czysta porażka.

Czy ktoś widział kiedykolwiek jak simowie uśmiechają się w TS3? To teraz zapewnię wam koszmary:

gallery_2_1_16402.jpg

Ja się pytam co to jest? Sim czy koń? Po tym jak rży wydaje mi się, że koń.

The Sims 4 z kolei jest na chwilę obecną strasznie okrojone z funkcji, do tego graficznie jest przesadnie proste. Styl komiksowy absolutnie odbiera chęć robienia bardziej poważnych fotostory, OJSG. Nie mogę tam robić zdjęć takiej jakości jak do TS2, którego grafika jest uniwersalna i pasuje zarówno pod komiksowe/maxisowe stylizacje jak i te bardziej realistyczne.

Poza tym TS2, szczególnie z dodatkami, ma całkiem niezłą grafikę, moim zdaniem.

t74MSHH.jpg

Wprew pozorom jeszcze sporo można zrobić w tej leciwej grze. Osobiście myślę też nad poprawieniem maxisowej roślinności by dodatkowo przedłużyć żywotność dwójki.

• Meryam, Ruda i KUNDJEJ lubią to

#8 Kędziorek

Kędziorek
  • 516 postów

Napisano 05 wrzesień 2016 - 21:31

Oj, żyje dwójka, żyje i jeszcze długo pożyje. Od premiery minęło wiele lat i ludzie wciąż na potęgę tworzą do niej dodatki, mody i inne takie. Choć wydaje mi się, że zajmują się nią głównie koneserzy serii, to jednak wciąż TS2 pozostaje chyba najbardziej i najlepiej rozbudowaną serią ze wszystkich. Z pewnością ma w sobie coś, co wciąż może przyciągać nowych użytkowników, wystarczy chcieć. Grafika nie jest tu przeszkodą. Po przejrzeniu paru stron z dodatkami gra ma najładniejszych simów, najładniejsze mebelki i najładniejsze animacje. TS3 i TS4 takich efektów nie osiągną bez względu na to, ile ludzie się pomęczą na modyfikacjami. I mówi to osoba, która mimo wszystko zawsze grała w trójkę. Trudno mi jednak nie docenić walorów The Sims 2 :)

• KUNDJEJ lubi to

#9 Ruda

Ruda
  • 125 postów

Napisano 07 wrzesień 2016 - 16:56

Ja w TS3 nie grałam i szczerze mówiąc nigdy nie ciągnęło mnie do trójkowej odsłony simsów. 
Co do grania z sentymentu, również się nie zgodzę. Ta gra ma duszę, jakiej brakuje jej następczyniom, plus można w niej zrobić cuda, nie tylko w kwestii simów ale również w budowaniu domów. Sama lubię eksperymentować, a w TS2 mam na to ogromne pole do popisu ;)
Nie wydaje mi się, by kiedykolwiek w przyszłości wyszło coś lepszego od pierwszych dwóch części i jak tylko podreperuję napęd w lapku, od razu instaluję dwójeczkę ^_^

• KUNDJEJ lubi to

gallery_57_14_140762.gif
Ayd f'haeil moen Hirjeth taenverde...

#10 miłośniczka zwierząt

miłośniczka zwierząt
  • 12 postów

Napisano 14 październik 2016 - 20:23

ja obecnie gram w the sims 2. Bardzo lubię obecnie budować domy w 2 jak i trochę grać simami chociaż to drugie już mniej. Obecnie mam szczęśliwą simową rodzinkę zobaczymy jak długo z nimi wytrzymam. Nie ukrywam, że 2 jest moją ulubioną serią to w nią najwięcej grałam.

#11 Kestrel

Kestrel
  • 17 postów

Napisano 31 październik 2016 - 14:05

Kiedyś uwielbiałam dwójkę, miałam wszystkie dodatki, tonę CC i spędziłam w niej kupę czasu. Jednak kiedy wyszła trójka, przerzuciłam się na nią, a potem na czwórkę gdy się pojawiła. W dwójkę nie grałam od kiedy wyszła trójka. I szczerze mówiąc zupełnie nie rozumiem krytykowania trójki za wygląd simów, czy za jej wymagania sprzętowe? Uważam, że simy wyglądały najlepiej w trójce, najnaturalniej, z CC dało się zrobić najwięcej. W dwójce ciężej zrobić ładnego, ciekawego sima, jak już to trzeba naściągać się mnóstwo sliderów do CASa, żeby miało to ręce i nogi. Są tam tylko dwie sylwetki, z czego ta szczupła wygląda fatalnie, bo kobiety mają za szerokie ramiona i za wąskie tyłki. Grubej w ogóle nie będę komentować. No i pomijam fakt, że simy są kwadratowe i ogólnie gra oferuje sobą mniej niż chociażby trójka, czy już nawet czwórka, której rozgrywka od premiery o wiele bardziej się rozwinęła (pamiętam jak rzucałam mięsem na czwórkę, kiedy kupiłam ja dwa lata temu przed premierą i kiedy okazało się, że jest zwyczajnie niedokończona, a CC też nie było na początku dużo. Teraz, kilka zestawów akcesoriów, pakietów rozgrywki i dodatków później, jest to moja ulubiona część).

Nie podoba mi się grafika w czwórce bo uważam, że jest totalnym cofnięciem się serii, jest zbyt komiksowa/dziecinna i na pewnie nie odpowiada dzisiejszym standardom. Jedynie z CC wszystko zaczyna wyglądać realistycznie. Uważam, że wcześniej najlepsza była trójka. Miała najlepsza grafikę ze wszystkich części i osobiście nie widzę problemu w kwestii jej wymagań - chcieli ją dopasować do 2009 roku kiedy się ukazała, ja sama spodziewałam się, że grafika będzie jak najbardziej realistyczna. Dlatego w czwórce doznałam szoku, bo najwyraźniej wzięli sobie do serca narzekania ludzi ze słabszym sprzętem i zrobili w tej kwestii krok w tył co by gra lepiej radziła sobie na starszym sprzęcie. Inni producenci tak nie robią, nie interesuje ich kto ma jaki sprzęt. Wszystko idzie do przodu, gry i grafika również. Normalna kolej rzeczy. Trochę mnie śmieszy jak ktoś ma pretensję do twórców jakiejś gry, że ma wysokie wymagania :P To jakby nie jest ich problem kto ma jaki sprzęt.

Dwójka była świetna w okresie kiedy był jej czas. Byłam w niej wtedy zakochana, zwłaszcza po TS1 była totalną rewolucją. Ale teraz mając nowsze części, które mi się podobają, nie mam ochoty do niej wracać po to, żeby wyłączyć ją po 5 minutach, bo nie miałabym w niej co robić, do tego już dawno nie mam do niej żadnych CC. Jeśli już, to chętnie wróciłabym do jedynki, bo do tej gry mam niesamowity sentyment, nawet bez CC. 

#12 miłośniczka zwierząt

miłośniczka zwierząt
  • 12 postów

Napisano 22 listopad 2016 - 16:18

Ja natomiast chętnie wracam do 2, bo mam do niej ogromny sentyment i grafika mi się bardzo podoba.Oraz fakt, że rozgrywka w 2 nie jest tak uproszczona jak w 3 czy 4. Uproszczenia sprawiają, że gra się szybko zaczyna nudzić. Za to w the sims 2 mogę grać godzinami i wymyślać różne ciekawe historie dla swoich simów. A the sims 3 jest tak zbugowane, że nie idzie grać. Może i nie posiada opcji z nowszych części, ale jest to jedna z części gdzie nie da się łatwo zarobić kasy tak jak w przypadku 3 czy 4. 

Również z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: TS2, The Sims 2, TheSims2

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych