Skocz do zawartości

• instagram
  • facebook

Zdjęcie

Przetestuj nową formę opowiadań/fotostory

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Caesum

Caesum
  • 527 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 15:51

Testujemy właśnie możliwość uruchomienia na forum nowego sposobu przedstawiania swoich opowiadań. Miałoby to działać na zasadzie interaktywnej prezentacji ze slajdami.

Na serwerze wgrana już została przykładowa aplikacja, na razie okrojona z opcji, w ramach czysto testowych. Uno zasugerował założenie tematu, w którym użytkownicy mogliby się wypowiedzieć jak według nich miałaby wyglądać taka aplikacja, czy obecna wersja jest krokiem w dobrym kierunku i co trzeba by było jeszcze zmienić/poprawić.

Na chwilę obecną chcielibyśmy, żebyście skupili się przede wszystkim na części wizualnej prezentacji. Jak chcielibyście, żeby czytanie fotostory wyglądało? Czy po przetestowaniu w/w aplikacji powstała wam w głowie jakaś szczególna wizja, którą chcielibyście się podzielić?

Przetestować aplikację można tutaj: http://simsweb.pl/ps/#

A tutaj przykładowa prezentacja zrobiona za pomocą w/w aplikacji:

http://simsweb.pl/ps/show.php?id=10

• El Bastardo i Meryam lubią to

#2 Joan

Joan
  • 110 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 15:55

O MATULU, genialnie to wymyśliliście! :o Szkoda tylko, że na końcu nie przenosi do tematu i komentarzy, bo tak to trzeba otwierać w osobnych kartach.

eHYQcw7.png

#3 Meryam

Meryam

• 265 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 15:56

Powiem krótko: wg mnie wygląda to zajebiście już teraz. Fajnie, że nie ma pierdółek, fajnie, że jedno zdjęcie na slajd, podoba mi się ta prostota. Brakuje mi tylko opcji "wstecz" (bo czasami nie doczytam a już włączam następny slajd, ja tak mam) i opcji wyłączenia muzyki, bo ja osobiście nie lubię gdy "narzuca" mi się muzykę, wolę słuchać swojej :P Aaah i fajnie byłoby gdyby pojawiła się opcja cytowania tekstu, chociaż do tego pewnie trzeba by było jakoś połączyć to z tematem i byłoby za dużo pierdzielenia się, ale byłoby miło.

Tyle. Jak mówiłam, wygląda to mega i wgl pomysł am w sobie A+ <3

#4 uno

uno

Administrator

• 18 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 16:12

Powiem krótko: wg mnie wygląda to zajebiście już teraz. Fajnie, że nie ma pierdółek, fajnie, że jedno zdjęcie na slajd, podoba mi się ta prostota. Brakuje mi tylko opcji "wstecz" (bo czasami nie doczytam a już włączam następny slajd, ja tak mam) i opcji wyłączenia muzyki, bo ja osobiście nie lubię gdy "narzuca" mi się muzykę, wolę słuchać swojej :P Aaah i fajnie byłoby gdyby pojawiła się opcja cytowania tekstu, chociaż do tego pewnie trzeba by było jakoś połączyć to z tematem i byłoby za dużo pierdzielenia się, ale byłoby miło.

Tyle. Jak mówiłam, wygląda to mega i wgl pomysł am w sobie A+ <3

Cały pomysł kręci się wokół wzmocnienia narracji i udostępnienia twórcom więcej możliwości wpłynięcia na emocje. Dźwięk jest podstawowym czynnikiem. Z chęcią zobaczyłbym jak bardzo twórcy są w stanie to wykorzystać. Oczywiście sama opcja wyłączenia dźwięku jest do zrobienia bo nie możemy nikogo zmuszać do słuchania.

// edit

szukamy też innych form uatrakcyjnienia prezentacji fotostory dlatego jesteśmy otwarci na nowe pomysły

#5 Hanka Milanka

Hanka Milanka
  • 47 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 16:37

Ja osobiście słaba jestem w te klocki, jeżeli chodzi o tworzenie fotostory, ale przejrzałam tę przykładową prezentację i WOW, szczęka opadła. Na pewno o wiele lepiej by się coś takiego czytało, niż fotostory w obecnej formie. Popieram wszystkie propozycje wyżej. Dołożyłabym może jeszcze jakiś "licznik slajdów", żeby na wstępie wiedzieć czego się spodziewać i opcji 'przejdź do slajdu x', gdy np. nie skończy się czytać wcześniej i chcąc dokończyć nie trzeba było się przebijać przez te już przeczytane slajdy tym 'next' :P

xYACnzv.png

#6 raffashion

raffashion
  • 31 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 16:50

Jezu, na nowym forum świetny pomysł goni jeszcze lepszy i tak w kółko! To niesamowite, co teraz wymyślicie :D Jestem jak najbardziej za i na 10% będę korzystał z nowej funkcji do opowiadań.

#7 Simwood

Simwood
  • 35 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 17:04

Genialne! Zaraz przenoszę tu swoje relacje z Centrum Simów :D

#8 El Bastardo

El Bastardo
  • 25 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 17:05

O rety, to jest świetne! Bardzo mi się podoba to, że można wrzucić własną muzykę. Co do udoskonalenia (chociaż zgadzam się z Meryam, że już jest dobrze) to pozostaje mi podpisać się pod pomysłami reszty - wyłączanie muzyki, licznik i możliwość przejścia do konkretnego slajdu, przycisk wstecz. Ale już teraz mnie korci żeby przetestować :D

Więcej niż Miłowo - moje relacje z gry

Dawniej Master of Disaster.
Znana także jako Kathy Selden.

#9 Caesum

Caesum
  • 527 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 17:21

Genialne! Zaraz przenoszę tu swoje relacje z Centrum Simów :D

Przypominam tylko, że obecna forma to zaledwie testowa aplikacja. Nie wiem, czy wprowadzone opowiadania zostaną przeniesione do wersji finalnej.

EDIT: notka dla siebie: dodać opcję kilku obrazków na jednym slajdzie.

#10 Libby

Libby
  • 305 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 22:52

Co tu tak cicho? :P Wrzucę to też tu:

Fajnie byłoby dodać eksport prezentacji do pliku i opcję, żeby autor mógł wysłać z aplikacji np. mailem link do prezentacji swoim znajomym itp. A w prezentacji mógłby być gdzieś nick autora i źródło tworzenia prezentacji.

~... elevator's not worthy.

#11 Liv

Liv
  • 18 postów

Napisano 02 wrzesień 2016 - 07:46

Dobra, mój obiecany feedback:

- strona "start" - strona tytułowa, gdzie byłby tytuł opowiadania (w formie napisu lub grafiki),

- możliwość zrobienia spisu treści  - wiem, że koncepcja była taka, że w nowym poście byłby nowy "player", ale możliwość dodawania linków w samym kreatorze byłaby spoko ;) (albo o, po zakończeniu prezentacji przycisk "następna część"),

- możliwość przesuwania i usuwania slajdów, np. gdy mi się pod koniec przypomni, że w środku zapomniałam o jakimś zdjęciu, to żebym nie musiała wszystkiego po drodze usuwać, tylko wstawić owy brakujący slajd pomiędzy dwa już istniejące,

- możliwość formatowania tekstu, szczególnie zmiany czcionki,

- nieograniczona ilość slajdów,

- możliwość dodania więcej niż jednego zdjęcia - wiem, że można to obejść robiąc montaż kilku zdjęć w jedno na białym tle, ale np. dla mnie jest to uciążliwe i czasochłonne. 

• Ruda lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych